Сам срещу себе си .

Тук е мястото за: лампи срещу транзистори,
SE срещу пуш-пул, ЦД срещу винил,
чалга срещу музика, Linux срещу Windows
и каквото още се сетите
Съобщение
Автор
zgrync

Сам срещу себе си .

#1 Мнение от zgrync »

Сбрах ме се дгд и widowmaker миналата събота, съвсем невино излезнах ме от темата за хорните на дгд.
За да вземем "ДЪСКАТА" на widowmaker за сравнение с моя НАД,
резултата за мен първоначално беше потресавщ- най вече при пъстрите картини на джаза .
ДЪСКАТА ме покори директно и тотално, не знам колко диска смених ме ...просто и сега съм шокиран и озадачен .
По някое време се появи и Кирилов- моментално музикалната темата стана електронна...и там нови звуци с мек и приятен тембър.
На другия ден излезнах от меломанското си настроение/поне така си мисля/ и започнах сравнение с различни стилове музика - подбрани ефекти от някой саундтраци, ултра басови и други инфра и т.н. звуци.
Резултат :
Дъската -> подава повече въздух между инструментите, има плавно усилване когато има увеличаване на сигнала, басите са с много по натурален и верен тембър/при емблематичен ултра бас в някой пиеси
го разделя и дори при по високи нива е слушаемо с разпознаване на инструмента които прави "панелолюлеене"/
примерно при контрабас - удоволствието от обертоновете е не сравнимо с моя английски МАЗНЬО.
мога да споделям още .....
в заключение намерих сериозна разлика между двата усилвателя
като негатив за така наречената дъска остава само липсата на откат /при рязки и мощни барабани или по силен бас липсва обратното движение / и по мекото звучене при спортни музики комерсиален джаз # хеви метал# диско и други отрезни машинки/които слава богу не слушам когато съм сам/.
Останах с доста отговори и закачки ..... трябва да взема и друг усилвател , може би лампов за да го сравнявам с дъската която ще си купя от widowmaker .....
трябва да приема че и НАД са говеда и лъжат нагло......
трябва да си превъзпитам слуховите си рецептори с истинско звучене....
трябва да споделяме по често и откровено, или да се радваме на НАД МАТ...СОНИ ....и т.н.
благодаря ВИ че ви има !
Последно промяна от zgrync на Чет Авг 25, 2005 1:13 pm, променено общо 1 път.

gps

#2 Мнение от gps »

Кой модел на NAD имаш?

zgrync

#3 Мнение от zgrync »

NAD MONITOR SERIES POWER ENVELOPE 2100 AMPLIFIER AMP NR

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от Daniel Petrov »

Трябва да отбележа, че НАД-а не свири никак зле, просто му липсва детайл и е по рязък в средите и тенекиен във високите.
Не е толкова обемен...
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

gps

#5 Мнение от gps »

Аз съм с NAD304 и съм доволен от топлия тембър и динамичноста на басите но схемотехниката му е доста усложнена или както се изразява един мой приятел направо "извратена" :D защото на него му се наложи да го ремонтира.Отдавна се каня да пратя лично на уидоу във връзка с неговите усилватели но нека да уточня захранването кутията и др подробности и ще имам и аз добър усилвател.

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#6 Мнение от Daniel Petrov »

Жоро, немаш грижи, просто свиркай...
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

zgrync

#7 Мнение от zgrync »

Nad-то C 340 интегрира ампер WWW.NADELECTRONICS.COM



2 х 50 ватове, продължителни в 8 ома
100 ватове сила за динамизъм в 8 ома
170 ватове сила за динамизъм в 2 ома
Схема за усещане на импеданс (ISC)
Пълен системен далечен контрол
Гнездо на слушалки
7 входове на линия, включващи двама записват вътре / се разкрива
Дискретна схема на всички
Къс забележителен път от вход към изход
Всички златни гнезда са покрити
Тонът контролира смяна на поражение
Предварително разкрийте / Майн - вътре
Меко изрязване
NAD - връзка
После излезте напред . Братът BEEFIER на C 320 c 340. NAD винаги имаше внушителна репутация когато става въпрос за качествени, усилватели на междинна цена. nad-то 304, и съвсем наскоро nad-то 314, двамата получиха международно приветствие за блестящата им изпълнение и стойност за пари. За да завършва трикът на шапката, NAD е горд да връчва на C 340 неговата топология за нова верига, предлагайки повече изходена власт и пълен далечен контрол.
Гъвкавостта е друг NAD традиция. В c 340, в която има 7 входове на линия (включвайки 2 лента в / изходи с леснота за дублиране) и частта на pre усилвател може да бъде разделена от усилвателят за сила за лесни обновявания (BI - - AMPING, например) или прибавящата спомагателна екипировка без да оправя c 340 допълнителни. гнездото на слушалката ще кара действително каквато и да е не - електростатична слушалка.
Модно е да пропускате тон на контроли днес, както и да е, при положение, че контролите за тон са правилно замислени, тези могат да наистина бъдат полезен инструмент за да правят подобрения по общия звук. Тонът C 340 контролира само работа при крайностите на честота оставяйки на критичното всъщност непроменена междинна лента. контролните вериги за тон могат да бъдат напълно заобиколени като използуват превключвателят за поражение на тон.
С неговото великолепно качество на телосложение, използувайки избрани, компоненти на близка толерантност и отлична завършеност с алуминиев преден панел, C 340 е усилвател, който ще предостави много години на отличното и безплатно от беда представяне.




--------------------------------------------------------------------------------
Част на усилвател за сила
Продължителен изход за средна сила в 8 ома 50 вата (17 DBW)
(минимална власт / канал, 20 херца - 20 килохерц, не по-голямо отколкото оценено изкривяване)
Оценявам изкривяване (20 херцов THD, 20 килохерц) 0.03%
Изрязвайки власт (максимална продължителна власт за каналът) 55 вата
IHF - динамичен HEADROOM при 8 ома 3. 5 децибела
IHF динамична енергия 8 ома 100 вата (20 DBW)
(максимална краткосрочна сила за каналът) 4 омове 130 вата (21. 1 DBW)
2 ома 170 вата (22. 3 DBW)
Овлажняващ фактор (REF на 8 ома 50 херца) >60
Сигнал / съотношение за шум, едно утежнени 1 за референция В 90 децибел
Референция, оценена като енергия 104 децибел
Разчертайте входове на ниво (CD, видео, лента, AUX)
Импеданс на вход (R и C) 20 k - ома / 500 pF
Референцията на чувствителност на входът се класира изведена MV от 165
Честотна характеристика, 20 херца, 20 килохерца 0. 3 децибела
Изходи на ниво на линия
Изходен импеданс PRE ампер 220 ома
Лента 2 k на източникът Z + - ома
Телефони 220 ома
Контроли
Трикратен 5 децибел при 10 килохерц
Бас 7 децибела при 100 херца
Дистанционно управление Да
Физически спецификации
Измерения с мм (WXHXD) 435 X 110 х 290
Нетна тежест 7. 6 килограми
Тежест за експедиране 8. 8 килограми



това е ЛЪЖА ... но по малка от другите )))

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#8 Мнение от Daniel Petrov »

Динко, превода е Джесток :)
Трябва и аз да пробвам.
Я дай линк :Р
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Teodor Ainadjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 495
Регистриран на: Съб Авг 28, 2004 12:00 am
Местоположение: Студентски Град
Обратна връзка:

#9 Мнение от Teodor Ainadjiev »

Овлажняващ фактор (REF на 8 ома 50 херца) >60
Само един озонатор и климатик и става перфектния подобрител на
въздуха :lol:
a.k.a. vitekk

zgrync

#10 Мнение от zgrync »

widowmaker написа:Динко, превода е Джесток :)
Трябва и аз да пробвам.
Я дай линк :Р



http://webtrance.skycode.com/

zgrync

и пак превод - в стил на баба ТИ трандафорите

#11 Мнение от zgrync »

приемник на стерео от 10 на ре NAKAMICHI


NAKAMICHI стереото за ре - / FM в 10 сутринта RECIEVER
идеален избор за музика на любовници, притежавайки чистата добра репродукция на NAKAMICHI високо приветства хармонична технология на усилвател за изравняване за времето

Музикален, чист и елементарен
рето - 10 е съвършеният избор ако вашата цел е репродукция за стереофонна музика на изключително висок калибър. Просто прибавете чейнджър на CD на NAKAMICHI MUSICBANK и чифт висококачествени говорители, и вие имате великолепна система, която ще ви предостави с безкрайни часове на високо рафинираното забавление по музика. рето - 10 също предоставя напреднала многостранност за системно разширяване, значи вие можете да прибавите други единици на източник, включвайки компоненти на видеофилм, плюс втори чифт говорители.

Изход за висока мощност
частта на усилвателят от рето - 10 предоставя 100 вата за каналът (при 8 ома, двата канали побъркаха, 20 - 20, 000 херца, без повече от 0. 1 % възлизат на хармонично изкривяване). пълната динамична редица музика е по този начин възпроизведена с съвършен леснота. Освен това, неговият високо текущ дизайн осигурява ясен, звук без изкривяване дори когато кара трудни товари на говорител.

хармонична технология за изравняване за времето NAKAMICHI
изравняването за времето на усилен музикален сигнал и неговите компоненти за изкривяване има дълбок ефект върху възприето добро качество. изследователите на NAKAMICHI откриха, че човешкото ухо много е търпеливо повече на хармоничното изкривяване ако компонентите за изкривяване са време -, което е подравнено във връзка с първостепенният сигнал. усилватели за хармонично изравняване (HTA) за времето NAKAMICHI, като тези в рето - 10, възприемете wideband, слаба отворена завой придобийте дизайн. минимално количество на отрицателната обратна връзка е използвано, но, по- важно, то е държано постоянно над спектърът на цялото аудио. Това осигурява правилното закъсняване между първостепенният сигнал и каквито и да е компоненти за изкривяване на усилвател. звуковите придобивки на този дизайн включват мощен, бас с висока разделителна способност, естествена, напълно подробна средна област, и изглаждане, чисти рекорди.

Както av - 10, AV - 8 и AV - 7 приемници, усилватели за HTA енергията в рето, 10 ар - проектирани от дискретни компоненти вместо интегрални схеми. Докато повече скъпи, този дизайн задейства схемата на усилвателят, която ще бъде оптимизирана с части и подредби, които подсигуряват най-високото добро качество.

Системна далечна способност
Снабден с рето - 10 е удобен далечен контрол на радио, който ви позволява да оперирате всяко главен усилвател и тунер функционират на приемникът. Освен това, като свързвате системните далечни жакове на получателят и съвместим CD плейър на NAKAMICHI и / или дек, вие можете да използувате същия единствен далечен контрол за да управлявате вашата цяла система.

Други напреднали отличителни черти
Шест аудио- входове
Три съставни входове на видео и два съставни изходи на видеофилм
Нагласяем изход на SUBWOOFER
контроли на TONE на DEFEATABLE
Верига за сила
станцията за / FM в 30 сутринта PRESETS
Тежко 2 - посочено връзване на терминали на говорител на поща

http://www.happymedium.com/nkre10.htm

gps

#12 Мнение от gps »

В кръга на шегата-превода за NAD-а е такъв че дори аз като имам пред себе си реалния усилвател не мога да разбера за него ли става въпрос или за друг :D :D а ако бях потребител който трябва да избира по това описание усилвател........вероятно фирмите пускат такива описания един вид като тест за интелигентност :D :D :D

Аватар
Nikola Ivanov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 49
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#13 Мнение от Nikola Ivanov »

Преводите са жестоки :D Widowmaker честит нов аватар :wink:

Публикувай отговор

Обратно към “Flаme wаrs”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта