tda 2005...

HIGHLY INTEGRATED AMPLIFIER SOLUTIONS
Съобщение
Автор
Syr

#2 Мнение от Syr »

А къде хвана масата на входа ?На неомонтана на всички платки на усилватели няма предвиден извод за маса за сигнала и трябва да правиш цигании та да си го осигуриш , а и така като гледам какво си написал за захранването май ти бръмчи от него .
По добре да си взел тоя кит с ТА8210АН , но той е с предусилвател и резисторите на схемата R1 , R2 и кондензаторите Ц5 и Ц2 всъщност определят дълбочината на обратната връзка на ОУ който е вграден в чипа и служи за предусилвател . Ако не ги монтираш се получава доста дълбока обратна връзка , с усилване ~ 1 на предусилвателя и свири сносно като за интегралка.

Syr

#4 Мнение от Syr »

Не говоря за обратната връзка тая схема а за друга , а масата я разкачи от кондензаторите и я закачи за плтката , но трябва да си я изведеш щото няма предвиден извод . И къде ти е захранването щом си запоил масата на входния сигнал директно за кондензатора ?? И нали си сложил екранирани кабели за входа - ? И сложи повече кондензатори след диодите , а и тоя траф ми се струва слабичък за тая работа но ти си знаеш

Syr

#7 Мнение от Syr »

Виж , възможно е да се получава това бръмчене от много неща - самовъзбуждане , лошо екраниране , лошо недобре филтрирано захранване , лошо замасяване и т.н. Така както описваш работата е почти невъзможно да се каже какво е. Ако имаш възможност го ппусни на осцилоскоп та да видиш самовъзбуждане изкривявания и прочие.И спази общите правила за такива случеи - свързване на масите тип звезда , сложи един кондензатор с малък капацитет ~ 220 нанофарада между плюса и минуса на платката (то си има на схемата ) изведи един кабел от радиатора на чипа и го вържи към минуса , сложи още капацитет след греца , провери дали диодите от греца имат необходимата мощност (ампераж),намали му максимално коефициента на усилването .И ако можеш го пусни на по - малко напрежение като гледам тия от неомонтана са го оразмерявали за 13 - 14 волта .
И си изтегли ПДФ с данните за ТДА2005 от производителя - напиши в гугъл TDA2005 datasheet .

Аватар
Lamer26
чете и пита
чете и пита
Мнения: 106
Регистриран на: Съб Апр 29, 2006 12:00 am
Местоположение: Ямбол
Обратна връзка:

#8 Мнение от Lamer26 »

на мене ми се струва че тия филтриращи кондензатори които са общо 6000 микрофарада за двете платки са малко .
дигни капацитета мин. 10000 микро , а ако можеш да се сдобиеш само с един 22000 микрофарада ще си много доволен
колкото е по голям капацитета на този филтриращ след него изправеното напрежение е по-малки пулсации
понеже самите диоди не могат да ти изгладят променливото напрежение
виж самият траф дали издава някакво звучене - бръмчене
ако не е стегнат добре пакета

някаде из интернета бях се сдобил с формула относно захранването
но я загубих и ако някой я знае нека да ми я сподели тука
накратко според консумацията и захранването и капацитета се получава търсените пулсации .

Забравих да спомена че брума на стъпалата идва от недоброто окабеляване
качествени екранирани кабели - далече от захранването
хубави и дебели кабели за захранване ( при тебе не е от голямо значение Захранващите кабели ) те са важни при големи мощности
кабелите с които свързваш източника на сигнал с усилвателя .
ако съм забравил нещо важно нека да се сподели - така и аз ще си знам за мене си това което не знам :)

Аватар
radev
има опит
има опит
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#9 Мнение от radev »

Я откачи всички кабели от входа и го захрани усилвателчето с напрежение да чуеш дали има брум ако има шунтирай с мостче входа и пак го чуй.Ако пак има брум или нещо не си направил както трябва или си пропуснал нещо.

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#10 Мнение от Dimitar Atanasov »

Провери си масите, всичко останало е странични ефекти. Кондензаторите са ти повече от достатъчно, даже аз бих оставил само 2000. Масата трябва да е вързана като "звезда" иначе се получава "ground loop" и брумти. Възможно е този loop да се молучава между свата канала. Затова откачи единия и тогава провери дали пак брумти (като казвам откачи - разпои всички жици които со свързват). После нарисувай как си вързал масите (точно както са запоени) и ако тогава сам не можеш да си отговориш - даи картинката да видим как са.

Аватар
radev
има опит
има опит
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#12 Мнение от radev »

А като махнеш кабелите има ли брум,ако ползваш менте кабели бъди сигурен че брума е от тях, даже може да започне да осцилира :D

Аватар
radev
има опит
има опит
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#14 Мнение от radev »

Да за входните кабели с които си опроводил платката до входните букси и тези до звукоизточника.

Публикувай отговор

Обратно към “CHIP (CHEAP) AMPS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост