TDA7294 bridge

HIGHLY INTEGRATED AMPLIFIER SOLUTIONS
Съобщение
Автор
Аватар
HiFi_Mania
чете
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Апр 15, 2007 12:00 am
Местоположение: В. Търново
Обратна връзка:

TDA7294 bridge

#1 Мнение от HiFi_Mania »

Здравейте вчера налипех схемата от даташиита на ТДА7294 кадето е мостово слързване, по схемата всичко ми стана ясно освен понятието MUTE и ST-BY по принцип знам значението на думитер но немога си обесня за какво са, ако някой може да ми обесни за какво служат и как да ги свържа (към масата или ....) ще съм му много благодарен. След като свързах чиповете кам захранлането то е 2х20 не издава нито звук на товар 8 ома. Измерих платката сичко си и наред на чиповете се подава напрежението от трафа. Ако може да помогнете MUTE и ST-BY не съм ги свързвал никаде осталил съм ги както на схемата. Също така промеих входните кондензатори по схема са 0,56 Дърт Инструктор, а аз сложих 1 Дърт Инструктор понеже в магазина нямаха 0.56 Дърт Инструктор. Ето даташиита http://www.radio.com.cn/DOWNLOAD/200401/TDA7294.pdf схемата е мостовото свързване. Поздрави

Аватар
pllaman
има известен опит
има известен опит
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#2 Мнение от pllaman »

Ето как ни развиваха мисленето в техническия с логика и графики. Отговорите на въпроса ти са тук. " Мисля следователно съществувам".
Изображение

Аватар
HiFi_Mania
чете
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Апр 15, 2007 12:00 am
Местоположение: В. Търново
Обратна връзка:

#3 Мнение от HiFi_Mania »

Тази графика я видях понеже съм малко скаран с графиките не я разбрах. Сега като са загледах за да стигна до фазата PLAY трябва да подам на входа за MUTE/ST-BY 5 волта ??? Сега видях и други схеми и там с прекасвач са го свързали кам + или кам маса. Ако може някой по-подробно да ми обесни понеже не искам да изгоря чиповете, а и това е втория усилвател който лепя, първия беше с ТДА2050, така че все още съм начинаещ. :)

GTI_PoWeR

#4 Мнение от GTI_PoWeR »

До колкото разбирам ти си изпълнил схемата от страница 13/16, правилно ли съм разбрал? Ако е така, този извод където пиши "ST-BY/MUTE" трябва да го закачиш към "+" на захванрането за да сработат чиповете! Стенд-бай и муте пиновете се свързват по малко по-ралзичен начин в бридж режим от колкото в норнално изпълнение, а именно стойностите резисторите към тях са други и има един диод. Ако си изпълнил точно дадената схемат в посочения от теб линк на страница 13/16, ST-BY/MUTE както казах го дай към "+"!
Има едно друго много важно нещо, което не е дадено на тази схема и аз като е изпълних (същата) чак тогава останових, че нещо не е наред! Към пин 2 на интегралната схема се вижда, че има резистор 680ома към маса. Последователно в веригата на този резистор,И В ДВЕТЕ СХЕМИ трябва да се намира свързан и кондензатор с стойност 22мф!!
Успех...

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от Stefan Stefanov »

HiFi_Mania, така като чета, някой трябва да ти обясни и българския език и правопис!
Не можеш да пишеш на родния си език, а си тръгнал да правиш усилватели. Странно ...

Публикувай отговор

Обратно към “CHIP (CHEAP) AMPS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта