тда1554q

HIGHLY INTEGRATED AMPLIFIER SOLUTIONS
Съобщение
Автор
lamar_bb

тда1554q

#1 Мнение от lamar_bb »

Здравеите,Днес имах време и си купих усилвател на http://www.dobrikit.dir.bg/page6a.htm#nch2x20
остана ми само сварзването,то ми е най-трудно незнам къде кое да сваржа.Има 4дупки in ,и 4aut ,има и още две които е отбелязано + и - предполагам това трябва да е за трансформатора.Има още една дупка която пише dist.Всеки съвет ще е от полза благодаря.

Аватар
AlexKame
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 238
Регистриран на: Нед Окт 30, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: тда1554q

#2 Мнение от AlexKame »

lamar_bb написа:Здравеите,Днес имах време и си купих усилвател на http://www.dobrikit.dir.bg/page6a.htm#nch2x20
остана ми само сварзването,то ми е най-трудно незнам къде кое да сваржа.Има 4дупки in ,и 4aut ,има и още две които е отбелязано + и - предполагам това трябва да е за трансформатора.Има още една дупка която пише dist.Всеки съвет ще е от полза благодаря.


На + и - закачаш захранването като гледаш да уцелиш от първия път
На "dist" не закачаш нищо
На 4 дупки "in" ти е входния :) съответно на 1-во (2) и 17 (16) краче през един 220 nF, масата... трябва да ти е ясна.
Изхода са ти 4-те аута от 6-то и 8-мо + 10-то и 12-то краче при мостово, туй то, масата пак трябва да ти е ясна :)

Хайде успех... толкоз по това време :wink:
Изображение

Аватар
Rusin Atanasov
има опит
има опит
Мнения: 316
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: тда1554q

#3 Мнение от Rusin Atanasov »

lamar_bb написа:...............има и още две които е отбелязано + и - предполагам това трябва да е за трансформатора.......



НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ, на + и - не закачаш трансформатора, защото той ти дава променливо напрежение. То трябва да се изправи с гретц и филтрира с кондензатори и едва тогава напрежението става полярно с напрежения + и - който свързваш в указаните точки. Интегралната схема работи само с постоянно напрежение мисля до 20волта. За проба ако имаш акумолатор пробвай с него, той е източник на постоянно напрежение.

Аватар
Svetlin Iliev
има опит
има опит
Мнения: 297
Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#4 Мнение от Svetlin Iliev »

Здравей. След като си го взел това усилвателче ще трябва да му сложиш поне някакъв радиатор на ИС. трябва ти схема грец за да изправиш напрежението от трансформатора и да го филтрираш с някой по - голям капацитет.

lamar_bb

#5 Мнение от lamar_bb »

А имам вапрос за траф колко волта ще е най-добре 12в имаше в магазина,но незнам дали да го купя.Незнам каква е разликата ще има ли проблем с по слаб.Ако някои продава 18волта да казва.

D.Kolev

#6 Мнение от D.Kolev »

àìà áåç äà ïðî÷åòåø íÿêîÿ êíèæêà íÿìà äà ñòàíå.
ïîëçâàé òðàô 12Â ïðîìåíëèâî è ìîùíîñò ïîíå 60ÂÀ çà äâàòà êàíàëà è åäèí êîíäåð ìèíèìóì 2200ìÔ/16Â ñëåä ãðåöà.

lamar_bb

#7 Мнение от lamar_bb »

Досега повечето неща ги разбрах,само неразбрах сигнала,който идва от компа каде трябва да го вържа.Какъв трябва да бъде кабелът.В кои дупки на ин трябва да го свържа,защото те са 4.Надявам се да не се ядосвате,защото това ми е парвият усилвател,който правя. :D :D
Дано сам задал правилно въпроса. : :oops:

D.Kolev

#8 Мнение от D.Kolev »

îò äîáðè-êèò ìèñëÿ ÷å äàâàò ïî åäíî ëèñò÷å ñ îïèñàíèå íà ñõåìàòà. òè íåãî ïðî÷åòå ëè ãî. òàì ñèãóðíî è çà çàõðàíâàíåòî å êàçàíà íÿêîÿ äóìà.

lamar_bb

#10 Мнение от lamar_bb »

Благодаря на всички нещата се поизясниха.До другия петак ще съм свършил.Ако има и кутия ще покажа какво съм сътворил.Усилователя ще го използвам за компа,тъй че незнам дали има смисъл от филтрация.И без това тя не ми е ясна може ли да ме мине без нея.Ако неможе кажете навреме.За да питам и за нея но право ще попрочета какво е писано из форума.Благодаря. :D

lamar_bb

#12 Мнение от lamar_bb »

Какво е нужно за потенциометър както виждате аз нищо не разбирам.
Какво трябва да купя или да направя.За вилтрацията на захранването какви елементи трябва да купя кажете името например . :D

lamar_bb

#14 Мнение от lamar_bb »

Ако може препоръчаи някои от пасатбг ако ти се занимава пак благодаря.

Публикувай отговор

Обратно към “CHIP (CHEAP) AMPS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта