tda 2005...

HIGHLY INTEGRATED AMPLIFIER SOLUTIONS
Съобщение
Автор
Аватар
radev
има опит
има опит
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#16 Мнение от radev »

vmlinuz написа:грешката е била само моя :oops: :oops: :oops: не бях запойл масата на входа където трябва но го оправих, май съм и прецакал интегралите защото греят много иначе от към свирене са добре ;)

Много по добри резултати би постигнал ако за напред ползваш някои от следните интег.от фамилията ТДА1557/1553/1554/8560/8563/1562 с еднополярно захранване и двуполярно ТДА7294/7293/2052/2050 и от серията СТК 412-150/170;STK404-130; STK 402-120;STK 4048;STK 4050 ако искаш по сериозни мощности. :) ТДА2005 е меко казано доста стара разработка и е склонен към самовъзбуждане и трудно се погасят ако не разполагаш с осцилоскоп и генератор.А горепосочените ИС са по лесни,с малко външни елементи и при правилен монтаж палят от раз :)
Весело посрещане на Нова година :D

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#18 Мнение от Dimitar Atanasov »

С TDA2005 може да се направи доста читаво усилвателче, естествено непретенциозно, но все пак прилично свирещо. На някоя от следващите сбирки може би трябва да покажа едно.

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#20 Мнение от Dimitar Atanasov »

vmlinuz написа:
amitko написа:С TDA2005 може да се направи доста читаво усилвателче, естествено непретенциозно, но все пак прилично свирещо. На някоя от следващите сбирки може би трябва да покажа едно.

еми незнам :roll: аз си взех такова защото четох в някой тема че някой беше пробвал ФРС хорничките със такъв и предполагах че ще е нещо горе долу свирещо ;)


В какъв смисъл си взе. Готов кит ли. Така е явно че няма да стане. Интегралките могат и добре да свирят ако елементите към тях са чивави и при изпълнението е мислено. А сигурно този някой съм бил аз.

Аватар
radev
има опит
има опит
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#21 Мнение от radev »

Е ако си попадал все на ментета,проблема си е твой vmlinuz.А що се отнася до транзисторен усилвател,пожелавам ти да си сглобиш,но на първо време нещо по елементарно,което не се нуждае от настройка :)

Аватар
radev
има опит
има опит
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#23 Мнение от radev »

Е това да се чува :wink: не че се докачам ама малко се поизхвърли с тоя чук и то 10кг. Тези ИС които цитирах, а и не само те има ги навсякъде около нас,да не цитирам :) Та над тяхното създаване са работили не малко УМНИ главици,а ние така с лека ръка да ги обявяваме че за нищо не стават,е това не го разбирам наистина.И не се ядосвай ,ако не стане от първия път както беше казал някой "времето е с нас" :D

Публикувай отговор

Обратно към “CHIP (CHEAP) AMPS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта