TDA1562Q

HIGHLY INTEGRATED AMPLIFIER SOLUTIONS
Съобщение
Автор
Nikolay_Hristov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 472
Регистриран на: Пон Яну 10, 2005 1:00 am
Местоположение: В.Търново / София
Обратна връзка:

#16 Мнение от Nikolay_Hristov »

Не съм си играл нито с едната , нито с другата интегрална схема (а и не мисля да го правя) ... и съответно не мога да ти отговоря на въпроса...
При положение че има идвояване и мостово свързване... би следвало да може да ти извади 50W на 4 ома.... ако е кадърна схемата де ...

bojidar111
чете и пита
чете и пита
Мнения: 83
Регистриран на: Пон Фев 21, 2005 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#17 Мнение от bojidar111 »

да та светна алрин 3555 не е интегрална схема а авто усилвател на фирмата алпин и струва 500 долара! с две думи не е някои пропаднал китаиски блаупункт!

Аватар
Dreamer
има известен опит
има известен опит
Мнения: 117
Регистриран на: Нед Авг 22, 2004 12:00 am
Обратна връзка:

#18 Мнение от Dreamer »

ами тогава защо въобще ги сравняваш не мога да разбера
не разбрах каква е схемата на тоя Алпин, ама може и да не е с тоя клас H дето са го измислили. Може да си е с DC-DC конвертор и глей тогава колко ще ти извади. А тия интегралки имат навика да свират гадничко, с изключение на няколко от тях, това мисля, че всеки вече се е обедил.

bojidar111
чете и пита
чете и пита
Мнения: 83
Регистриран на: Пон Фев 21, 2005 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#19 Мнение от bojidar111 »

намен ми е ясно че свирят гадно и да естествено че е с инпулсно захранване алпина.мен друго ме интересува защо такава сериозна фирма като филипс ще дава неверни данни на своя интегрална схема (tda1562-50w) що за глупост?

Nikolay_Hristov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 472
Регистриран на: Пон Яну 10, 2005 1:00 am
Местоположение: В.Търново / София
Обратна връзка:

#20 Мнение от Nikolay_Hristov »

ок ... измери го това ТДА какво ти дава върху товара и какво не ти ...
и при колко % изкривявания , после ако много си се загрижил за Филипс , може да им пишеш че са пълни идиоти ... или каквото там си наумиш и евентуално след това да се поуспокоиш малко .

bojidar111
чете и пита
чете и пита
Мнения: 83
Регистриран на: Пон Фев 21, 2005 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#21 Мнение от bojidar111 »

абе аз не съм нервен ама гръмнах от тези 4-5 броя и затова малко ме е яд а като са в мене не гърмят а когато го сложа на някои друг и бум без причина и звука не ми харесва и по точно каината можност.а може ли малко инфо как да измеря изходната му мощност защото това никога не съм го правил.

Nikolay_Hristov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 472
Регистриран на: Пон Яну 10, 2005 1:00 am
Местоположение: В.Търново / София
Обратна връзка:

#22 Мнение от Nikolay_Hristov »

Еми най лесното ... слагаш активен товар (резистор) със съпротивление
колкото е номиналния импеданс на извучителното тяло (4 или 8 ома или ...) подаваш синусоида на входа. На изхода гледаш синусоидата да не е ограничена.Т.е. усилваш докато видиш ограничение. Слагаш някакъв хубав V-метър и мериш ефективната стойност. После мощността e P=U*U/R и си готов. Ако нямаш подходящ V-метър , мериш
с осцилоскопа от връх до връх , делиш на 2 за да получиш амплитудната стойност , делиш на още корен от 2 за да получиш ефективната и пак по същата формулка .... А пък може и осцилоскоп да нямаш и на слух да определиш кога криви и кога не. И да си реализираш еднополупериоден изправител кондензатор и без товар...
кондензатора ше се зареди до амплитудната стойност , която мойе спокойно да мериш с V-метър на DC.После добавяш към полученото около 0,6V което е пада върху диода .... и пак по оная формулка.....
Ако искаш да измериш и при какви изкривявания , ше тряабва да имаш и клирфактометър.

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#23 Мнение от Dimitar Atanasov »

Мощността не е едиствената характеристика на усилвателя, дови за котлоните на една печка е важно за какво време отдават мощността.

При усилвателите това е скорост на нарастване, ако е по - бавен усещането е че ще свири по - тихо, особено за баса, къедто трябва голяма мощност да се отдаде за кратко веме

както е описано в предния пост става за измерване на мощността, но това пак няма да ти даде информация кой ще ти звучи по - силно

Teodor Ainadjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 495
Регистриран на: Съб Авг 28, 2004 12:00 am
Местоположение: Студентски Град
Обратна връзка:

#24 Мнение от Teodor Ainadjiev »

amitko аз мисля, че грешиш.Дори усилвателя да има скорост на нарастване 1в/микро секунда,
примерно 30 волта амплитуда ще я качи за 30микросекунди,
а сам можеш да сметнеш продължителноста на един период за ниски честоти ;)
Скоростта на нарастване на изходното напрежение може единствено да ти заглажда,
стръмните фронтове при високи честоти,
ако е малка, но това не е от голямо значение ако ще слушаш музика,
а не 20 килохерцови правоъгълници на осцилоскопа :)

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#27 Мнение от Daniel Petrov »

Това става само за съб, вграждал съм такива в автомобилни съб-ове.
Супер грозно свири на пълен спектър при мощности близки до максималната.
Не са направили удвоителя на напрежение както трябва.
Преди 2-3 години вграждах удвоител в един бекер от камион, за да работи в автомобил на 12 волта. Нямах почти никакво пропадане в захранващото, при положение, че стъпалата бяха ТДА2050...ама с 16 амперови транзистори в удвоителя...
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Публикувай отговор

Обратно към “CHIP (CHEAP) AMPS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта