HELP

HIGHLY INTEGRATED AMPLIFIER SOLUTIONS
Заключено
Съобщение
Автор
dany18

HELP

#1 Мнение от dany18 »

Някой може ли да ми направи тази платка http://www.electronics-lab.com/projects ... index.html

Аватар
sound
има опит
има опит
Мнения: 106
Регистриран на: Пет Мар 24, 2006 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#2 Мнение от sound »

Не мога да разбера защо някои посетители са френетично привързани към "доброто старо" TDA 2030, като при това непременно държат да му вдигнат мощността до невероятни размери чрез невероятни схеми? :smt013
За по-високи мощности производителят SGS-THOMSON предлага други интегрални схеми, при това налични на нашия пазар. Една от тях е TDA 7294, която дори се продава в състава на хоби кит заедно с платката и елементите за около 18 лв. Цитираният кит съставлява мощен усилвател 70 W., в режим на мостово свързан товар /BTL/ -
150 W. Просто си вземи четири кита, дръпни даташийта на TDA 7294 и свържи усилвателите в BTL режим с минимум промени, според препоръката на производителя. :D

dany18

#3 Мнение от dany18 »

Да правси, ама от каде да се здобия с двуполярно захранване?

Аватар
Rusin Atanasov
има опит
има опит
Мнения: 316
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#4 Мнение от Rusin Atanasov »

Тази схема до колкото видях "прави " от +36В, двуполярно с изкуствена средна точка чрез резистори. Това не е много добър вариант предвид повечкото токове . После, тези 200вата не са 200 а почти наполовина :D . Ако имаш монополярно захранване виж из нета има много усилватели с такова захранване . Пробвай със Зен-а ако си сигурен във възможностите си. Успех !

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от Stefan Stefanov »

dany18, хайде, моля те не задавай такива въпроси тук!
Все пак се стремим да поддържаме нивото на форума достатъчно високо.
Има много други начини да получиш наеобходимата ти информация.
Този форум не е за начинаещи!
Ще трия от утре всички подобни въпроси и теми! :twisted:

Аватар
sparky
има опит
има опит
Мнения: 175
Регистриран на: Сря Юни 08, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#6 Мнение от sparky »

От трансформатор, който можеш да си купиш почти от всеки магазин, или да си поръчаш през сайта (има пусната тема по въпроса).

И все пак нека не забравяме че в сайта основно се разискват въпроси, свързани с HIGH-END DIY аудио. Въпросната схема дори не е HI-FI по моите критерии, а те са доста занижени в сравнение с някои други потребители.

С трици маймуни малко трудно се ловят ;)

Едит: Ама сте бързи! Загорка ме изпреварил додето пиша... :)
Знам че нищо не знам, но някои и толкова не знаят.

dany18

#7 Мнение от dany18 »

3aropka написа:dany18, хайде, моля те не задавай такива въпроси тук!
Все пак се стремим да поддържаме нивото на форума достатъчно високо.
Има много други начини да получиш наеобходимата ти информация.
Този форум не е за начинаещи!
Ще трия от утре всички подобни въпроси и теми! :twisted:
Когато си бил на моите години не си могал и батерия да измериш.

Иван Рачев: абе ваканция ли има че са напълни форума с деца :D

Аватар
sparky
има опит
има опит
Мнения: 175
Регистриран на: Сря Юни 08, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#8 Мнение от sparky »

Надали някой тук го интересува на колко години си. :twisted:

Както си го подкарал ще изхвръкнеш...
Знам че нищо не знам, но някои и толкова не знаят.

Аватар
sound
има опит
има опит
Мнения: 106
Регистриран на: Пет Мар 24, 2006 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#9 Мнение от sound »

dany18 написа:Да правси, ама от каде да се здобия с двуполярно захранване?


Тц, тц, тц, тц......... sancta simplicitas! Във всеки по-голям град, от магазин за резервни части за електроника и електротехника. Има даже специализирани вериги магазини. Трябва просто малко да пообиколиш.
Ако ли пък в "малинажа", откъдето твърдиш че си, не са чували за таквази "шукария" като двуполярно захранване, вземи два трансформатора с нужните параметри за еднополярно захранване и свържи вторичните намотки последователно. Точката на свързване ти е средната точка, която подаваш на маса, свободните краища - на входа на грец, изправеното напрежение филтрираш с електролитни кондензатори от 4700 до 10000 мкф., свързани между изходите на греца и маса. Т.е. единия кондензатор - между плюс и маса, другия - между минус и маса. Това е всичко, няма нищо сложно! Само да не свържеш и първичните последователно... :lol:

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#10 Мнение от velinski »

В един друг форум повдигнах въпроса колко прецакано е поколението на 18-годишните в момента. С какво огромно самочувствие са без грам покритие. Дори не са ги научили да пишат в училище. От последните ми срещи с 18-годишните мембъри на форума тук, впечатлениета ми само се потвърждават.

Да сте живи и здрави на майките ви и бащите ви :evil:

Когато научите значението на думите РЕСПЕКТ и УВАЖЕНИЕ ще си променя мнението за вас.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#11 Мнение от Stefan Stefanov »

[quote:1bd8dca629="dany18"][quote:1bd8dca629="3aropka"]dany18, хайде, моля те не задавай такива въпроси тук!
Все пак се стремим да поддържаме нивото на форума достатъчно високо.
Има много други начини да получиш наеобходимата ти информация.
Този форум не е за начинаещи!
Ще трия от утре всички подобни въпроси и теми! :twisted:[/quote:1bd8dca629]Когато си бил на моите години не си могал и батерия да измериш.

Иван Рачев: абе ваканция ли има че са напълни форума с деца :D[/quote:1bd8dca629]

1. Не ме познаваш и не знаеш какво съм могъл или не.
2. Винаги съм се съобразявал къде съм и какво мога да правя в съответното обкръжение.
3. ВЪВ ФОРУМА Е НЕДОПУСТИМ ТАКЪВ ТОН, ТАКА ЧЕ СЛЕДВА БАН ЗА ТЕБ!

Заключено

Обратно към “CHIP (CHEAP) AMPS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта