ТДА7294?

HIGHLY INTEGRATED AMPLIFIER SOLUTIONS
Съобщение
Автор
Аватар
Fenkiller
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 683
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#16 Мнение от Fenkiller »

tehnotronik написа:А вярно ли е , че като му се включи пасивен филтър и чипа си заминава безпричинно ?

:lol: :lol: :lol:
За почти всички интегрални усилватели(да не кажа всички) се препоръчва филтър на изхода!!!
Прочети и горния пост!
Kill with power! DIY ! DIY ! DIY !

Bojo
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 992
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: София / Прага
Обратна връзка:

#17 Мнение от Bojo »

DMC написа:Бая 7294 са ми минали през ръцете и смея да кажа, че по-жилав и глупако-устойчив интегрален усилвател не съм виждал.Иначе като звук - само за бас бива.Високите са му отврат.Ама пък лесно се подкарва, зор можеш да го накараш да се самовъзбуди, доста е компактен и вади прилична мощност.Абе както каза tda2040 за джангър става.


Аз лично, не го подкарах лесно. Смених 3-5 пъти топологията на платката за да го изцедя - мощност, клирфактор и т.н. За слушане на музика, препоръчвам работа до 30 W с понижено захранване, добра филтрираща група и КАЧЕСТВЕННИ кондензатори. Желателно е импеданса на товара да е над 6 Ohm. Филтър на изхода слагам само при нужда - за напасване на товара (понякога е задължително).

Лозев - прав си за топлинните изкривявания - те са характерни за този чип. Преборва се с обем алуминий м/у корпуса на чипа и ефективната площ на радиатора за охлаждане.

Ползвам този чип от години и съм забелязал доста ментета, както и разлики в партидите. СТ го произвеждат в различни фабрики. Напоследък има подобрения, които не са официално документирани.

Tisho
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 452
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

Re: ТДА7294?

#18 Мнение от Tisho »

mirilaj написа:Какво ви е мнението за TDA7294?


Много добро.
Този чип го използвам като драйвер за мощен стъпков мотор. Като управлявам мотора в режим на микростъпки.
Направо от DAC-овете към TDA-тата. :wink:

Иначе за усилвател не е идеално лош. :wink:

Bojo
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 992
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: София / Прага
Обратна връзка:

Re: ТДА7294?

#19 Мнение от Bojo »

[quote="Tisho"]

...Този чип го използвам като драйвер за мощен стъпков мотор...
[quote]

Аз го използвам и за управление на един маломощен прецизен поялник

Публикувай отговор

Обратно към “CHIP (CHEAP) AMPS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост