Въпрос за замяна на компонент...

HIGHLY INTEGRATED AMPLIFIER SOLUTIONS
Съобщение
Автор
bezobraznia

Въпрос за замяна на компонент...

#1 Мнение от bezobraznia »

Имам една звукова карта Yamaha OPL-715B, която има усилвателен чип TEA2025B + опамп JRC4558, като има оцпия този ТЕА да бъде прескочен за изход с ниско ниво. За 4558 - ясно, но предложете аналог, с който да мога да заменя ТЕА2025В? За предпочитане е крачетата на чипа да съвпадат с този на оригиналния за да мога да го монтирам директно на мястото на стария.
Благодаря
Поздрави!

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Daniel Petrov »

ТЕА2025 няма аналог,който да е по добър и да пасва на мястото.
Просто го елиминирай и карай директно на лайн аут.
Каквото и да туриш вместо 2025,резултатът няма да ти хареса.
Правилният изход е външен амп,като вътрешният се байпасва,както си е предвидено на платката.
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

bezobraznia

:)

#3 Мнение от bezobraznia »

Благодаря widow, искаше ми се да са компактни нещата, но май наистина ще трябва да ползвам изхода след опамп-а... 4е и както има доста място в кутията във връзка с компактноста може даже един gainclone да спретна там... ехаа...
Поздрави!
Ники

Аватар
DJ69
има известен опит
има известен опит
Мнения: 147
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: :)

#4 Мнение от DJ69 »

bezobraznia написа:Благодаря widow, искаше ми се да са компактни нещата, но май наистина ще трябва да ползвам изхода след опамп-а... 4е и както има доста място в кутията във връзка с компактноста може даже един gainclone да спретна там... ехаа...
Поздрави!
Ники

ТЕА2025 свири сравнително добре но каквото и да сложиш вместо нея няма да останеш мн доволен поради факта че сигнала от пред. усилвателя и дака не са нужното ниво ако имаш ИСА слот си потърси CREATIVE AWE 64 GOLD,ако не някои от по съвременните модели който според мен не са мн по добри от него от към качество на звука,Макар че тази карта е на 6 години тя просто е класика все още на 2 рото ми PC слушам на нея!Сравнявал съм е с мн. от сегашните карти и мн малко от тях оспяха да докарат този звук:)

Публикувай отговор

Обратно към “CHIP (CHEAP) AMPS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост