Мога ли да използвам car усилвател у дома

Модератори: guitman, DLS

Съобщение
Автор
jaredharet

#16 Мнение от jaredharet »

anticop написа:Купи си захранване от компютър-пасва перфектно и струва само към 20 $.Един приятел така си беше вързал усилвателя за колата вкъщи.
Някъде във форума прочетох, че се получавали паразитни шумове-лично аз не долових такива в неговия.Той беше набутал усилвателя в остатъците от кутията на компютъра.За предусилвател ползваше друг компютър.

А и незнам твоя приятел как се е справил със шумовете, но варианта, който аз съм чувал си ги имаше.

The_Man_In_Black

#17 Мнение от The_Man_In_Black »

Ако знаеш какво правиш за 1-2 часа може да се преработи PC захранване. Аз си играх с едно старо АТ 230W като го пражих за 13.8V изкара 20А към 280W пове4е не съм го мъ4ил, вари кат пу6ка. И въпреки това оба4е може и да не му е достатъ4ен. Bye!

The_Man_In_Black

#18 Мнение от The_Man_In_Black »

Самата концепция един път да сваляш от 220 на 12 и после да качваш там на +- 40 да ре4ем доста влошава ефективността на цялото изделие по отношение на мощността дърпана от мрежата

The_Man_In_Black

#19 Мнение от The_Man_In_Black »

На anticop искам да кажа 4е купено захранване не става защото т.нар. им 12 волта същност в пове4ето слу4аи е към 11.5 което е с 2.5 волта по ниско от нормално зареждащ се акумулатор на кола. Как при това положение 6те работи и импулсно и регулатора му, според мен трябва да се докара нормално 13.8

gps

#20 Мнение от gps »

Мен ин бляк, ползвай "edit"(намира се горе вдясно :wink: ).Няма смисъл да пускаш 3 поста един след друг през 2-3 минути.

Аватар
Dreamer
има известен опит
има известен опит
Мнения: 117
Регистриран на: Нед Авг 22, 2004 12:00 am
Обратна връзка:

#21 Мнение от Dreamer »

абе като сме се разговорили за модване на PC захранване, некфи статийки да са ви под ръка?

аз ще потърса в google.com, де, но си питам.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#22 Мнение от Stefan Stefanov »

[quote:04998ea10e="The_Man_In_Black"]Ако знаеш какво правиш за 1-2 часа може да се преработи PC захранване. Аз си играх с едно старо АТ 230W като го пражих за 13.8V изкара 20А към 280W пове4е не съм го мъ4ил, вари кат пу6ка. И въпреки това оба4е може и да не му е достатъ4ен. Bye![/quote:04998ea10e]

Какво "вари"? Компот ли?

The_Man_In_Black

#23 Мнение от The_Man_In_Black »

Извинявам се, че не съм си подредил мислите както трябва, все пак съм отскоро тука, човек се учи докато е жив. Опитах се да изкажа някакво мнение по въпроса.

bojidar111
чете и пита
чете и пита
Мнения: 83
Регистриран на: Пон Фев 21, 2005 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#24 Мнение от bojidar111 »

Има и друг вариант, аз съм го пробвал и работи. Отваряш усилвателя и намираш изхода на инпулсното като се ориентираш по двата големи електролита, после или се ориентираш по тяхното напрежение, или го замерваш (измерваш). От там си дърпаш 3 края- плюс, минос и средна точка и да кажем от някой стар усилвател вадиш тези същите кабели. Като предварително се съобразаваш с нужните напрежения за крайното стъпало. Успех

edited by cycles

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#25 Мнение от Daniel Petrov »

Багрян Бахнев Тийм , Никалае, толкова може човека.
Боже, слез си прибери вересиите, че много трудно взе да се диша!


Божидаре, ако продължаваш да пишеш толкова неграмотни постове, аз лично ще те банна!
И не ми излизай с оправдания, че толкова са ви научили в училище.
Всичко е до човека и до това колко му е нагъната мозъчната кора.
Т.е. ако си тъп никой никога няма да е в състояние да ти помогне...
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Аватар
Dreamer
има известен опит
има известен опит
Мнения: 117
Регистриран на: Нед Авг 22, 2004 12:00 am
Обратна връзка:

#26 Мнение от Dreamer »

хм, та какъв му беше проблема на поста на божидар. аз му схванах мисълта. нема да стане просто ей така и си трябва повече познания поради краткостта на изложението му, но общо взето нещата ще работат по един или друг начин.

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#27 Мнение от Daniel Petrov »

Дриймърче, ако съвсем случайно ти прави впечатление, постът му е пълен с правописни грешки!
Никалай е минал и ги е ошарил в червено :)
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Аватар
Dreamer
има известен опит
има известен опит
Мнения: 117
Регистриран на: Нед Авг 22, 2004 12:00 am
Обратна връзка:

#28 Мнение от Dreamer »

ахам, аз реших, че става въпрос за идеята и ми стана чудно къде греши ('щото и аз щях да греша някъде в такъв случай)

за грешките:
ами к'во да правим. кой не дообърнал внимание, кой не знае въобще как да пиша това е си е. пък не са толкова много. явно cycles му ги е поправил и тук там е пропуснал (по-точно 2)

Аватар
DJ69
има известен опит
има известен опит
Мнения: 147
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#29 Мнение от DJ69 »

bojidar111 написа:Има и друг вариант, аз съм го пробвал и работи. Отваряш усилвателя и намираш изхода на инпулсното като се ориентираш по двата големи електролита, после или се ориентираш по тяхното напрежение, или го замерваш (измерваш). От там си дърпаш 3 края- плюс, минос и средна точка и да кажем от някой стар усилвател вадиш тези същите кабели. Като предварително се съобразаваш с нужните напрежения за крайното стъпало. Успех

edited by cycles

Самоче има една малка подробност която не е мн за пренебрегване!До тук добре ама е желателно да "изолира" изхода на импулсното захранване!Пък се чудя той ако има отделно захранване колко му е да сглоби с 10 тина транзистора едно стапалце:)А за импулсните от ПЦ тия по 20$ нестават да захраниш и предусилвател толкова са.... че нямам думи.Еслед модване особено на старо АТ найстина може да се изкарат добри резултати!

anticop
има опит
има опит
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#30 Мнение от anticop »

Другия вариянт е да си купиш инвертор от 220 на 12 волта, само дето са малко скъпички.Вървят от 100 лв. нагоре, според зависи от мощността.
Аз лично съм го правил със инвертор от 12 на 220.В служебното мазе(жигули) си пуснах събуферния усилвател на една туба.Дори свирна доста добре.Това че смуче доста ток е друга приказка.
Guns dont kill pople, people kill people

Публикувай отговор

Обратно към “CAR AMPLIFIERS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост