транзистор за захранване

Модератори: guitman, DLS

Съобщение
Автор
Nikolay85

транзистор за захранване

#1 Мнение от Nikolay85 »

Здравейте, попаднах на усилвател Twister F2 на който всичките 4 транзистора на захранващия блок бяха "опечени" до неознаваемост.Поради липса на схема сложих транзистори от 500-ватов контролер на електродвигател (мисля че бяха 75N75) и странното е че без подаден аудио сигнал усилвателя загрява много повече от колкото при пълна мощност, няма да обяснявам сега защо е така.Просто искам да ми препоръчате транзистор който е подходящ за този усилвател.Ще съм много благодарен ако ми помогне някой...

Nikolay85

#2 Мнение от Nikolay85 »

да добавя само че загрява захранващия блок когато нее натоварен а не самия усилвател и така не може да се слуша музика тихо...

vankata_r
има опит
има опит
Мнения: 200
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#3 Мнение от vankata_r »

Мое мнение - усилвателя е клас А, тока на покой е много голям (случая когато казваш, че работи без сигнал) и е нормално да загрява захранването, потърси данни за тези транзситори в някой каталог, ако са с ниски параметрти си намери някои с по-високи, ако и така не стане значи има и друга причина дса се опекат транзисторите....

Аватар
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 477
Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#4 Мнение от DLS »

Явно е от по-малките модели Ф2-ката, свири ли норнално иначе след смяната на транзисторите?

Публикувай отговор

Обратно към “CAR AMPLIFIERS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост