ферити за повдигач

Модератори: guitman, DLS

Съобщение
Автор
bojidar111
чете и пита
чете и пита
Мнения: 83
Регистриран на: Пон Фев 21, 2005 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

ферити за повдигач

#1 Мнение от bojidar111 »

здравеите хванах се да си правя повдигач за quad 405 от дърт инструктор като повдигача е в следважия браи на списанието и е специално разработен за quad 405 поръчах си от списанието платките после си купих мощните транзистори които са IRFP150 и то намерих оригинални от канада иинтеграла намерих като и тои е добаро производство на НЕК купих и проводника за трансформатора които е 0.64мм чисто нов и немога да намеря феритите които ми дават в статията а те са 3 бр с външен диаметър 45мм вътрешен диаметър 26мм и височина 8мм кото тези трите ферита се слагат един върху друг да станат като един и се навиват с ПВС лента и после се правят намотките и един малък с размер 20х14х7 и него го няма по магазините единствено намерих ферити с размер 38х24х7 и 25х15х10 и 20х10х7.5 могат ли да ми свършат работа. проблемат е че съм от ямбол и тук всичко на всичко има 2 магазина за ел елементи ако някаи маже да ми намери тея ферити и да ги прати по пощата аз же му ги платя.ако пък могат да ми вършат работа тези които съм намерил тук в ямбол идеално.

bojidar111
чете и пита
чете и пита
Мнения: 83
Регистриран на: Пон Фев 21, 2005 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#2 Мнение от bojidar111 »

схемата която ползвам вече е в работа създава малко проблеми но те са от върволицата кабели но ще ги оправям по късно сега имам други мухи в главата. като реша да правя нещо такова отново ще ти пиша за твоята схема защото със сигорност е по добра!

а това за ямбол какво общо има? ти да не си от ямбол?

Аватар
Getzata
чете и пита
чете и пита
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Ное 20, 2005 1:00 am
Обратна връзка:

#4 Мнение от Getzata »

Аз е направих тази на Дърт Инструктор и ми изкара 190вт. положителното и 170 отрицателното захранване , с малко доработки и тръгна .
Ето как ми изглежда платката дето е направих
http://getzatashemi.hit.bg/pulse1.jpg
http://getzatashemi.hit.bg/pulse2.jpg

, феритите са от Дърт Инструктор
Ако някой има интерес мога да му продам феритите тъй като се замислям да ги смена с други по големи и да правя друга платка

Изображение

Аватар
teglicho
чете
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 1:00 am
Обратна връзка:

R34/20.5/12.5 K4000

#5 Мнение от teglicho »

Ако се използва R34/20.5/12.5 K4000 пак ли трябва да са два?
Благодаря

Nikolai Nikolov

#7 Мнение от Nikolai Nikolov »

а бихте ли пояснили на незнаещия :oops: "Дърт Инструктор" списание ли е, човек ли е ,защото ми се иска да видя схемките за импулсните захранвания...

danio84

за повдигача

#10 Мнение от danio84 »

и аз правих тая глупава схема на Дърт Инструктор и доста главоболия ми създаде, от типа на тия с плаващата маса. Напраил съм 2ь66 волта и съм я вързал с STK4048. Най-интересното е че ми създава шум в говорителя и незная вече как да го оправа. М/у другото тоя шум сто процента е от ШИМ-а.
Дайте някакви съвети, моля ви или някоя друга схема на импулсно, ама да е качествена и изпитана.
Благодаря!

_4040_baSSa_

#11 Мнение от _4040_baSSa_ »

ммммммммммммммммммм дааааааа

danio84

Импулсно за автомобилен у-л

#12 Мнение от danio84 »

Айди де дайте малко помощ!!!!!!!+

Аватар
joro66
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#13 Мнение от joro66 »

Шумът в тази схема на Дърт Инструктор идва от това че няма галваническо разделяне на изхотната верига на трафа. Става с оптрон. Обсъждано е много пъти във форума, така че потърси.

danio84

За импулсното

#14 Мнение от danio84 »

Благодаря ти!

Публикувай отговор

Обратно към “CAR AMPLIFIERS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост