Да помогнете на един зарибен за музика в колата ?

Модератори: guitman, DLS

Съобщение
Автор
McBright
има опит
има опит
Мнения: 146
Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 1:00 am
Местоположение: София/Duisburg.de
Обратна връзка:

Да помогнете на един зарибен за музика в колата ?

#1 Мнение от McBright »

Колата е Rover 200.

Предният канал е със 16,5см колони, а задният с 13см.

Спрял съм се на що-годе полу-свестни говорители за от пред :

Hertz DSK165

За от зад мисля, че ще си паснат тези : Hertz DSK130.

Въпросните комплекти ще ги отрежа с активен филтър на 80-100Hz, а за въпросната "дупка" в честотният диапазон, мисля да се грижи Hertz HX300. Може би да смъкна границата на дребосъците на 80, нали 80 се водят границата на Стерео-то в ниските честоти.

За усилватели мисля да сложа 2 или 3 от Teзи в зависимост от това какво се окаже, че поддържа плеъра който съм си харесал, а именно ето този Pioneer.

Питанката ми към вас е, дали мислите че ще се получи що-годе задоволителен звук в колата ? Нямам възможност да дам 5000лв.+ за музика като хората.

Принципно ми е ясно, че не струват въпросните говорители, че за каквото и да е било Hi-Fi не може да се говори, но като за музика в колата, за човек който не е с чаааак толкова чувствително ухо и не особено големи финансови възможности, май ще станат ?

Цената на всичко излиза (само на компонентите, без поставянето и прокарване на кабели, а и самите кабели) 1300 лева - както следва :

Плеър-а 470 лева,
3-те усилвателя (мисля, че няма да е достатъчна "4х50" силата на плеъра - или вие не сте на това мнение ?) 420лева,
Предни колони 109лева,
Задни колони 99лева,
и subwoofer-а е ~250лева.

Общата цена се получава към 1500 лева. Ако имате по-добри идеи споделете, бюджета е там някъде, но не особено повече, защото не искам да минавам логичното, без това и така са не малко пари за музика в кола, че и без обработка на купето.

Идеята е да има задоволително качество на звука, да има възможност и от време на време като ми се прище да си сваля пломбите :D.

На кратко искам да що-годе добър звук (казах, че за повече пари нямам), да имам възможността да се направя на селянин някой и друг път, когато ми се прище.

И още нещо, дали ще ми трябват кондензатори ?

п.с. В началото мисля да пробвам все пак как ще е само с 1 усилвател за subwoofer-а, без отделни за говорителите (тях направо на DVD-то), ако не ми харесва, тогава ще добавям още усилватели, защото принципно не се чудя какво да си правя парите :roll: (но дали за толкова много тенекии точещи ток няма да трябва кондензатори да се слагат, ако да, те какви пари що-годе вървят, че нямам идея никаква ?).

Благодаря за съветите ви и вниманието също !
Само онова което те накара да трепнеш, то засужава да бъде наречено хубаво !

Аватар
Ivelin Braikov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 596
Регистриран на: Вто Авг 16, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Ivelin Braikov »

Как-по-дяволите се спря на този плеър? 8O
What would you attempt to do if you know you could not fail?

Аватар
Nikolay Savov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 711
Регистриран на: Съб Мар 05, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от Nikolay Savov »

за кола е хитро да си вземеш един Mp3 player и да го включиш към усилвател и яки колонки. Можеш да ги скриеш с плат и да имаш Неоткрадваема деликатна уредба.
НЕдостътъка е че нее кичозна !
а за звукът... Оптимален

Аватар
pllaman
има известен опит
има известен опит
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#6 Мнение от pllaman »

Идеята ти е страхотна! Бих могъл да ти препоръчам няколко неща, с които лично съм се сблъсквал и съм намерил решение.

1- Захранването на ДВД плеара да не е с окабеляването oсигурено от завода. Прекарай си нови проводници с по-голямо сечение. Това е главно поради това, че смяташ да храниш 4 говорителя. Не искаш да ти мига дисплея, като удари малко по-ниско музиката. Филтрите може да помогнат за решаването на проблема също.

2- Явно си разгледал характеристиките на суба на Херц и си го харесал по тях, а не на звук. Както знаеш колата е 4 метра и в нея реално няма как да чуеш ниска честота. Е като излезеш на 10-15 метра пред нея става, но тогава не можеш да караш :) . Та моята препоръка е да се сдобиеш с лошо свирещ Пионер (и по евтин), бръмчат доста силно и не толкова ниско, но в колата ...

3- Кондензатор няма да е нужен, ако не го искаш за красота. Само незнам на Ровъра ти колко му е акумулатора. Зимата може и да стане за зареждане, ако куфееш повечко.

Успех!
Не всичко тече, но всичко се променя

Аватар
Stoqn
има опит
има опит
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 1:00 am
Местоположение: Благоевград София
Обратна връзка:

#7 Мнение от Stoqn »

За CD виж Nakamichi или Alpine класи са над Pioneer.Няма нужда от усилвател за предните и задните говорители.За subwoofer виж това или някой Peerless ще ти свърши работа.
http://steadygroup.com/articledetails.php?id=88
Трудните неща правим веднага, а невъзможните малко по-късно.

McBright
има опит
има опит
Мнения: 146
Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 1:00 am
Местоположение: София/Duisburg.de
Обратна връзка:

#8 Мнение от McBright »

Леле, че съм шматка - уж претендирам да хареввам добрият звук, уж претендирам да знам повече от гюфтаджиите, дето слагат 18" токмаци в къщи, макар предвидени за кола ... ама найсе, как не се сетих за Peerless-а идея нямам :oops: .

За DVD-то ми предложиха да видя моделите на Сони, били по-добри, не че няма да си отделя 2-3 дни да им скъсам нервите по техно-щуротиите, авител и тн. докато си избера каквото искам, но все пак и вие да кажете.

Да, Hertz-а не съм го чувал НИКОГА, но съм чувал по-евтината серия ES300 и поне на SPL и качество го докарва от измислените Logitech Z5500 които сега слушам, преди да цъфна на вратата на някой от вас с голямата чанта пари и да се примоля за хорни и хапче за да изляза накрая от тая матрица :D.

Т.е тоя херц ще ми стигне като качество, а и като обем го докарва по-добре от Pioneer-а.

Още повече, че този Pioneer (или поне говорителите им за кола) изобщо не ми харесва как свирят - толкова са твърди, пластмасови и тн, че дори като начинаещ направо ми се гади от звука който предлагат.

Идеята с МР3то не е нова, даже мислех и комп да слагам в колата, че да мога да пускам флак, но компа е голям и времеемък, а мр3то не ми допада като идея - вярно кола, ама аз мисля поне loosles да слушам - за това и идеята за DVD-то, щото с по 30-40мб на парче, да мога да кача 100тина, а не да имам отделна част в багажника (така и така малък), за CD-та :D.
Само онова което те накара да трепнеш, то засужава да бъде наречено хубаво !

Аватар
pllaman
има известен опит
има известен опит
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#9 Мнение от pllaman »

мр3то не ми допада като идея - вярно кола, ама аз мисля поне loosles да слушам


Дано не съм прав и новите плеари да пускат тези формати, но моят Пионер 4700 отказва да чете дори МР3 с по-висок битрейт (над 320к). Пробвал съм с максимално качество рип с Медиа плеара и не става след като го пуснеш. Ако някой не ти е казал със сигурност, че пуска lossless формати ти препоръчвам ти да си запишеш един диск и да идеш да го пробваш, дори и на по-висок модел.

bojidar111
чете и пита
чете и пита
Мнения: 83
Регистриран на: Пон Фев 21, 2005 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#10 Мнение от bojidar111 »

прегледай и марката DLS и този сайт www.rnb-audio.com ако се интересуваш пиши аз работя там.

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Да помогнете на един зарибен за музика в колата ?

#12 Мнение от Daniel Petrov »

McBright написа:Плеър-а 470 лева,
3-те усилвателя (мисля, че няма да е достатъчна "4х50" силата на плеъра - или вие не сте на това мнение ?


Нека направим едно малко пояснение относно това, което се пише по касетофоните:
Захранването в колата в най добрия случай е 14.4 волта.
Ако крайното стъпало може да оползотвори 12 волта от тия 14.4 (падовете на напрежение по крайните обикновено са повече от 2.4 волта), понеже работи в мостови режим, т.е. използва цялото напрежение а не 1/2, пиковият ток при 4 ома товар е 3 ампера, или иначе казано изходната мощност е 18 вата - 12/sqrt2*3/sqrt2 или по простия вариант за смятане - 12*3/2, т.е. все толкова - 18 вата.
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Аватар
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Авг 03, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#13 Мнение от Ivo_Hristev »

Всичко над тези 18 вата е хармоници и ефекти от клипинга. Но нали се мерят мощнотите по модерни методики при модерни стойности на клира ( напр. 10% ) и нещата си идват на мястото.......

D.Kolev

Re: Äà ïîìîãíåòå íà åäèí çàðèáåí çà ìóçèêà â êîëàòà ?

#15 Мнение от D.Kolev »

dex13 написа:
Daniel Petrov написа:èíà÷å êàçàíî èçõîäíàòà ìîùíîñò å 18 âàòà - 12/sqrt2*3/sqrt2 èëè ïî ïðîñòèÿ âàðèàíò çà ñìÿòàíå - 12*3/2, ò.å. âñå òîëêîâà - 18 âàòà.

Ìèñëÿ ÷å â òîçè ñëó÷àé å ðåäíî äà óòî÷íèì, ÷å è ãîâîðèòåëèòå çà êîèòî ñòàâà äóìà Hertz DSK165 (160W) è Hertz DSK130 (120W) ñúùî èìàò ðåàëíà ìîùíîñò íå ïîâå÷å îò 20 âàòà.


àáñîëþòíî!
íî è òèÿ 20 âàòà ñà äàæå ìíîãî çà êîëà è òóê ïàê ìèíàâàìå íà âúïðîñà ñòðóâà ëè ñè òîëêîâà ìàëêî êà÷åñòâî çà òàêèâà ïàðè :P

Публикувай отговор

Обратно към “CAR LOUDSPEAKERS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост