Предложение за басов говорител с малък обем на кутията

Модератори: guitman, DLS

Съобщение
Автор
rudiem

Предложение за басов говорител с малък обем на кутията

#1 Мнение от rudiem »

Привет на всички!
На скоро си купих Фиат Браво и сега обмислям вариянти за озвучаването му. Търся говорител, който да изисква малък обем на кутията, защото багажникът ми и без това никак не е голям. Все още не съм решил дали ще бъде 8" или 10".
Основното е да бъде малка кутията, а не на последно място и цената 100-150лв. е бюджета за драйвера.
Благодаря предварително.

Аватар
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 477
Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#2 Мнение от DLS »

Mалко са драъверите, които работят добре в затворен обем и същевременно са евтини. Сещам се само за 2 варианта - DLS w310 в 28л с ФИ или някой 10" хертц в затворен обем.

Martin Krumov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 303
Регистриран на: Съб Яну 08, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от Martin Krumov »

Мислил ли си за вариант с два TVM - ARN226-07-08 в паралел, 35 литра затворен обем? Според симулациите с Bassbox и зареден файл за акустичните свойства на купето се получава приемлива графика.
Преди време имах един познат, който държеше един такъв говорител в багажника си за 1 седмица и споменът ми е, че свиреше прилично.
За 70 лв. взимаш 2-та и за още 30 правиш кутия.

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

#4 Мнение от Marian Lozev »

10" хертц 27литра виж му PDF-a
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

rudiem

#5 Мнение от rudiem »

Гледал съм и 8" и 10" говорители на Hertz, доволно малък обем. Само, че никога не съм ги чувал в действие. Някой, ако има впечатления за звука, моля да сподели.
То не, че в колата ще може да се разгърне потенциала на един говорител, но все пак съм далеч от мисълта да слушам лумтене, гюфта-гюфта и подобни "звуци".

Martin Krumov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 303
Регистриран на: Съб Яну 08, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#6 Мнение от Martin Krumov »

На мен ниският клас не ми харесват. Нямат динамика. Баса на всяка песен звучи почти по еднакъв начин. Същото съм чувал и при Pioneer TS-W305.

Аватар
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 477
Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#7 Мнение от DLS »

myst3 написа:На мен ниският клас не ми харесват. Нямат динамика. Баса на всяка песен звучи почти по еднакъв начин. Същото съм чувал и при Pioneer TS-W305.

Прав си, предполагам и хората пробвали Херц в домашни условия ще до потвърдят. DLS-чето е доста по-добър избор, но е леко по-скъпо.

Аватар
SlowDead
има известен опит
има известен опит
Мнения: 266
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#8 Мнение от SlowDead »

в ТВМ-ите е истината ако се търси цена качество малък обем

Martin Krumov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 303
Регистриран на: Съб Яну 08, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#9 Мнение от Martin Krumov »

Общо взето по симулации и двата варианта са приемливи. Няма да има кой знае колко високи нива на звука, но пък ти май не целиш това?
Нека DLS сподели ако има впечатления от говорителия който визира.
Защото от друга страна където са 177лв. за DLS-W310B там са и парите за един BMS 12s330 който в 35 литра с басрефлекс на 32-35Hz изглежда обещаващо.

Martin Krumov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 303
Регистриран на: Съб Яну 08, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#10 Мнение от Martin Krumov »

Аз сериозно съм се замислил за BMS 12s630. Само 4кг. е и мисля, че ще мога да му отделя 50-60 литра, което май покрива изискванията му.
Колкото до Фи... зависи от кутията. Ако успее да вмъкне в нея правоъгълен басрефлекс - например 30х180х366мм и му подава до 200W (едва ли ще го напъне на 4-5-600 :wink: ) едва ли ще има завихряне. :roll:

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

#11 Мнение от Marian Lozev »

myst3 написа:Аз сериозно съм се замислил за BMS 12s630. Само 4кг. е и мисля, че ще мога да му отделя 50-60 литра, което май покрива изискванията му.
Колкото до Фи... зависи от кутията. Ако успее да вмъкне в нея правоъгълен басрефлекс - например 30х180х366мм и му подава до 200W (едва ли ще го напъне на 4-5-600 :wink: ) едва ли ще има завихряне. :roll:


Немисля че си избрал правилния модел, за лек ти препоръчвам този
http://www.bmspro.info/index.php?show=i ... id=5047865
този е същия но е 10КГ но пък го имам в наличност.......
http://www.bmspro.info/index.php?show=i ... id=5047870

що се отнася до завихряне няма начим да се избегне....... :wink:
успех

ааааа имам 12S330 kakto na 8ohm и на 4ohm. :wink:
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Martin Krumov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 303
Регистриран на: Съб Яну 08, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#12 Мнение от Martin Krumov »

Извинявай. Аз съм объркал буквата. Точно този който ти казваш съм набелязъл 12N :wink: 630

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

#13 Мнение от Marian Lozev »

Ако сериозно го искаш ще поръчам 2бр. и за мен 1бр ........
Но ще стане бавно половината завод е отпуска......
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Martin Krumov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 303
Регистриран на: Съб Яну 08, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#14 Мнение от Martin Krumov »

/////offf

Не. Сега нямам пари... Имам да плащам поръчката от Madisound, ъпгрейд на PC, после CD за колата.... Много ми се е насъбрало :( По-натам. иначе съм 99% сигурен, че това ще е говорителя. Просто за тези пари едва ли ще намеря по-добро.

wassilzaza
има известен опит
има известен опит
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 1:00 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

#15 Мнение от wassilzaza »

myst3 написа:иначе съм 99% сигурен, че това ще е говорителя. Просто за тези пари едва ли ще намеря по-добро.

Имам същия, трябва да си 100% сигурен, а за тези пари просто няма алтернатива. Успех!
The real Sound is Horn Subwoofer !!!

Публикувай отговор

Обратно към “CAR LOUDSPEAKERS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта