Да помогнете на един зарибен за музика в колата ?

Модератори: guitman, DLS

Съобщение
Автор
Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#31 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Sylis написа:Аз ще направя сефтето именно с 12S330 на 4 ома в кола и къса хорна съвсем скоро.Бих се радвал ако споделиш с мен проекта си,както и аз моя и обменим информация на PM


Както вече написах, скоро нямам намерение да осъществя този проект. Ако го направя аз, ще започна да продавам готовото изделие и няма да имам интерес да го публикувам за DIY.
Затова и направих предложението - ако има някой сръчен човек с мерак, който да ми се довери (тези, които са запознати с изделията ми, знаят, че нямам несполучлива хорна).... Ама май става дума само за приказки.

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

#32 Мнение от Sylis »

Скоро време ще бъде осъществен проекта който готвя за един колега.Иска да слага нещо свежо в багажника на Лагуната си.Ще споделя впечетленията от получилото се изделие с най-голямо удоволствие :)

McBright
има опит
има опит
Мнения: 146
Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 1:00 am
Местоположение: София/Duisburg.de
Обратна връзка:

#33 Мнение от McBright »

@Rumen Suvandjiev

Аз съм сългасен да се пробвам, ако пък толкова не ми хареса, ще ти го подаря да видиш какво си направил (чуеш май е по-точно).
Ако все още си сългасен - сподели на ЛС проекта (ако държиш да не се разгласяват подробностите около него).

Сайлис също ще съм му благодарен, ако сподели проекта му с BMS-а, щото честно казано още пъпките не са ми се скрили и искам освен да слушам ми и да подрусвам колата от време на време :D. Т'ва в кръга на шегата, но все пак ми се иска и 2те неща да пробвам, естествено ако се събират в колата де :D.
Само онова което те накара да трепнеш, то засужава да бъде наречено хубаво !

Martin Krumov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 303
Регистриран на: Съб Яну 08, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#34 Мнение от Martin Krumov »

Жоро, едва ли ще прави хорна за в колата с BMS :) Иначе с него сме коментирали - аз също мисля за този говорител в багажника. Поне ако някои ми даде по-добро предложение за 220 лева.. Да го направи и дори да ме викне да чуя.
Допада ми баса на Vifa-та с които съм и не ми се иска да сложа някакъв суб, който да омаже нещата :evil: Дори обмислям и вариант да не е 12" а нещо по-малко с по-лека мембрана :roll:

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

#35 Мнение от Sylis »

myst3 написа:Жоро, едва ли ще прави хорна за в колата с BMS :) Иначе с него сме коментирали - аз също мисля за този говорител в багажника. Поне ако някои ми даде по-добро предложение за 220 лева.. Да го направи и дори да ме викне да чуя.
Допада ми баса на Vifa-та с които съм и не ми се иска да сложа някакъв суб, който да омаже нещата :evil: Дори обмислям и вариант да не е 12" а нещо по-малко с по-лека мембрана :roll:

Правилно си се ориентирал с по леката мембрана...а доколкото до моя проект с BMS 12" той не е за мен а за един приятел и неговата Laguna.Бих го споделил с всеки заинтересован,но преди това искам аз самия да се уверя че е читав и след това ще бъде пуснат като тема или тук.
@McBright ако искаш може да ти пратя инфото да експериментираш

Martin Krumov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 303
Регистриран на: Съб Яну 08, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#36 Мнение от Martin Krumov »

11 фарада ??? 8O
Аз пък първо бих опитал с акумулатор, който ще е от полза не само за музиките ;)

Аватар
BAC
чете
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Апр 30, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#37 Мнение от BAC »

myst3 написа:11 фарада ??? 8O
Аз пък първо бих опитал с акумулатор, който ще е от полза не само за музиките ;)


Веднага бих сложил 2-ри аку. ако ме бяха убедили че действително има нужда от него. Специалистите които ми монтираха системата (в същност сам съм си прокарвал цялото окабеляване - от силови и звукови кабели до монтажа на усилвателите ... но след 1/2 година отидох за ъгрейд :)). Та ... при човешки мощности като мойте (400W RMS за 4-рите канала + 400W за събуферчето) не се налага въпросното неудобство. Ако колегата смята да гаси на светофарите и да слуша музика или пък ще слага НЕчовешки мощности, тогава би имало смисъл. :) А за фарадите, просто имах "плат", затова "шлифера" ми е толкова дълъг, не че съм толкова "висок" :).
И пак ще добавя че съм с над 70Аh аку.(не съм дизел), незнам как ще се държи 50Аh :)
А специалистите са "Тояга".

Martin Krumov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 303
Регистриран на: Съб Яну 08, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#38 Мнение от Martin Krumov »

Оспамихме темата на човека... Само, последно ще добавя, че когато му дойде времето да слагам усилвател въпреки, че имам 92 Ач. акумулатор (който е по-малък от оригиналния ;) ) ще сложа допълнителен, който няма да е по-малък от този с който движа сега.
Бих се зарадвал ако някой каже, че греша и обясни защо.

Аватар
BAC
чете
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Апр 30, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#39 Мнение от BAC »

myst3 написа:Оспамихме темата на човека... Само, последно ще добавя, че когато му дойде времето да слагам усилвател въпреки, че имам 92 Ач. акумулатор (който е по-малък от оригиналния ;) ) ще сложа допълнителен, който няма да е по-малък от този с който движа сега.
Бих се зарадвал ако някой каже, че греша и обясни защо.


A защо ти е 90Аh за музика?!? Усилвателите нямат стартер и тежки маховици които да развъртаме ;). Пусковият му ток отива към 1000А?? :)
//При хубави екранитани кабели няма да има и помен от каквито и да е смущения// :)
... но все пак идеята за АВТОНОМНО захранване си има своите плюсове :) и минуси разбира се.

Поздрави!
... Съвършенните неща са прости ...

McBright
има опит
има опит
Мнения: 146
Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 1:00 am
Местоположение: София/Duisburg.de
Обратна връзка:

#40 Мнение от McBright »

Tъй като съм на финалната права, все пак да предвиждам ли пари за кондензатор ? Както изглежда за амп ще карам само на този в плеъра за колоните и ще сложа само за sub-a отделен?
Само онова което те накара да трепнеш, то засужава да бъде наречено хубаво !

Аватар
BAC
чете
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Апр 30, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#41 Мнение от BAC »

McBright написа:Tъй като съм на финалната права, все пак да предвиждам ли пари за кондензатор ? Както изглежда за амп ще карам само на този в плеъра за колоните и ще сложа само за sub-a отделен?


Предвиди, но не прекалявай с фарадите като мен. ;)
На какви говорители се спря последно?
... Съвършенните неща са прости ...

McBright
има опит
има опит
Мнения: 146
Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 1:00 am
Местоположение: София/Duisburg.de
Обратна връзка:

#42 Мнение от McBright »

Aми ще сложа тези херцове дето горе писах. Най-евтинки са ми, че нещо повечко пари ми дойдоха за колата и не остана това което исках да имам заделено за музичка ...
Само онова което те накара да трепнеш, то засужава да бъде наречено хубаво !

Martin Krumov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 303
Регистриран на: Съб Яну 08, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#43 Мнение от Martin Krumov »

А за CD-то, на кое се спря?? Някой Pioneer ли?

McBright
има опит
има опит
Мнения: 146
Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 1:00 am
Местоположение: София/Duisburg.de
Обратна връзка:

#44 Мнение от McBright »

Aми търпя съвети още за DVD-то какво да е ... иска ми се да е ДВД, за да мога по-натам да сложа и екранче да позяпвам малко ... нещо докато ... се разхождам из Витоша :D.

Вярно че си имам лаптоп, ама все пак :D.

Но като се замисля, ако кажете все пак и някво обикновено ЦД дето си заслужава парите до към 500, пак добре.

Дали обаче ще се усети разликата с тези говорители ?
Само онова което те накара да трепнеш, то засужава да бъде наречено хубаво !

Публикувай отговор

Обратно към “CAR LOUDSPEAKERS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта