Въпроси към специалистите по повод качество на звука

Модератори: guitman, DLS

Съобщение
Автор
JazzMaster

Re: Въпроси към специалистите по повод качество на звука

#1 Мнение от JazzMaster »

Приемам забележката доколкото този форум е за професионалисти, а аз лаик. От друга страна не съм питал за съвети относно акустиката вътре, от изчетеното поне разбрах, че най-добрия вариант е прослушване на говорители и плейъри, но това къде би се случило според теб? Дори и в Тояга се съмнявам, че стане, кой ще ми слага този и онзи говорител за проби?!

Сега конкретно на твоите въпроси: колата е Рено Лагуна, вътрешния обем в момента ми е трудно да намеря из нета.
Говорителите на заводските места: във вратите (долу ниско) и отзад острани на (до) кората, размерите и на двете места са 16,5см. Отпред до основата на челното стъкло има място за пищялки.
Музика: Джаз, класика, рок.

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Borislav Stankov »

И аз имам лагуна, и точно в Тояга си сложих говорители Helix от най-евтините чифта беше някъде към 70-80 лв.

За слушане на радио и МР3 са иделни.
Слагаш във вратите и отзад при багажника и си се уредил.

Моето лично мнение, с което не ангажирам други е, че влагането на много пари в караудио е излишно.
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

JazzMaster

#3 Мнение от JazzMaster »

И за мен влагането на много пари е излишно, затова се опитвам да избера между приблизително еднакво-струващите неща по-доброто.

Ти как си избра точно тези говорители? Сложиха ли ти в колата 2-3 модела да чуеш кое ти харесва най-много?

Timofei

#4 Мнение от Timofei »

JazzMaster написа:И за мен влагането на много пари е излишно, затова се опитвам да избера между приблизително еднакво-струващите неща по-доброто.


Хеликс говорители да, но за джаз, класика, рок ще трабва и е желателно да са хартиени. Спрял си се на стандартно озвучаване, още по-лесно поръчваш ги по размер за модела. В "Тояга" имат избор. Търси Сашо за консултация -"Леко луд" на тема кар аудио. Вземи си Кларион например с DXZ578RUSB USB Ще го ползваш за флашче. Пееш слушаш и тичаш по задачи. Само дето свирят много стегнато, но ако си падаш ще ти хареса..

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от Borislav Stankov »

JazzMaster написа:И за мен влагането на много пари е излишно, затова се опитвам да избера между приблизително еднакво-струващите неща по-доброто.

Ти как си избра точно тези говорители? Сложиха ли ти в колата 2-3 модела да чуеш кое ти харесва най-много?


На мене Андрей от Тояга ми ги препоръча. Не съм ги слушал преди да ги монтират, но в крайна сметка останах доволен.
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

JazzMaster

#6 Мнение от JazzMaster »

Ще дойда да седна в твоята Лагуна аз (за малко) :D - майтап.
Ок, разбрах за Тояга-та.
Все още никой не е казал дали е ползвал Visaton в кола. Защото явно няма да стане потребителското ми желание да пробвам поне 4-5 марки, та да си избера. Чисто потребителски мисля, че е редно, но да оставим това.
Очаквам все още да разбера по моята т.1 на разбираем език дали имат съществено значение битовете на ЦАП?

Още нещо се сетих, от изчетеното останах с впечатление, че предната линия е по-важна, или бъркам?
Някак си (необосновано) ми се струва, че комбинацията нискочестотен говорител+пищалки е по-добре, но отзад трудно ще се намери място за пищялките и един вид ще стърчат тъпо. Искам да кажа - дали е по-важно за звука определени честотни диапазони да звучат от различни тела, или може спокойно да се мушне един широколентов говорител?


Публикувай отговор

Обратно към “CAR LOUDSPEAKERS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта