Съвет за покупка

Модератори: guitman, DLS

Съобщение
Автор
zdravkoto

Съвет за покупка

#1 Мнение от zdravkoto »

Здравейте
Предложете ми бастуба и тонколони.
Тонколоните трябва да са с 12см диаметър.
Сидито е Alpine 9885
http://www.alpine-usa.com/US-en/product ... l=CDA-9885
Усилвателят е Infinity REF1600A
http://www.infinitysystems.com/car/prod ... Region=USA
Колата е Ауди А6 (97г.) комби
Харесал съм бастуба EBX 300 R
http://www.hertzaudiovideo.com/default_en.htm
и HBX 250 DS
Искам да е готова продукця бастубата понеже не ми се занимава.
В краен случай едно приятелче има познат който може да ми изчисли размерите за бастуба и аз да си я направя ама ме е страх че ще объркам нещо и няма да звучи както трябва.
Хубаво е мощността на бастубата да не е по-малка от 450 вата !
Тонколонките които съм харесал отново са на Hertz
Максимална цена за тубата - 500 лева !
И накрая - ИСКАМ качество а не сила (въпреки че усилвателя е малко мощен ;) )
Благодаря на отзовалите се :)

Boqn Nikolov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 154
Регистриран на: Нед Дек 31, 2006 1:00 am
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

#2 Мнение от Boqn Nikolov »

От това,което си избрал,усилвателя е добър,от другите не очаквай качество :!:
А,защо точно туба си избрал :?: Тубата е най-неблагоприятната конструкция за озвучително тяло :wink: ,на пазара просто за предложенията няма да говоря.No comment
По-добре си избери локомотив,но да не с формата на призма,топче и всякакфи неръбести форми :lol: :lol: Magnat са най-свястната марка според мен,но цените им също са както подобава.В БГ няма голям избор на тази марка,надявам се с влизането ни в ЕС той да стане по-голям. :) . За малките широколентови говорители мога да ти предложа Visaton- http://www.steadygroup.com/articles.php ... GroupID=46


П.П невярвай на мощностите дето си ги пишат по етикетите :wink: ,те се мерят при честота 1kHz и товар 4ом-а,след това удрят х2 и готово :wink:
Най-мощният буфер,който съм чувал,беше MAGNAT с мощност 200W реални .За цената няма да говоря,но изживяването беше суперско :)
Когато има толкова случайности, търси закономерност.

Аватар
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 477
Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#3 Мнение от DLS »

Boqn Nikolov написа:Най-мощният буфер,който съм чувал,беше MAGNAT с мощност 200W реални .За цената няма да говоря,но изживяването беше суперско :)

Не заблуждавай човека относно мощностите...за бюджета от 500лв без никакви проблеми ще си купи марков говорител с реална мощност от порядъка на 400 и повече вата. И понеже се търси качесво ето съответните няколко примера: JL Audio 12w3, DLS - MW12, OA12
Ще останат и финанси за подходяща кутия разбира се.
Усилвателя инсталиран ли е?

zdravkoto

#4 Мнение от zdravkoto »

Не е инсталиран. Днес само му намерихме мястото в колата и го закрепихме на четирита винта. Свързването ще почака докато се купи тубата. Иначе добре ли съм се ориентирал към широколентовите говорители на Hertz ?

Boqn Nikolov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 154
Регистриран на: Нед Дек 31, 2006 1:00 am
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

#5 Мнение от Boqn Nikolov »

zdravkoto написа:Иначе добре ли съм се ориентирал към широколентовите говорители на Hertz ?

Ти решаваш,трябва сам да си решиш,отиваш слушаш и избираш :)
Когато има толкова случайности, търси закономерност.

Аватар
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 477
Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#6 Мнение от DLS »

zdravkoto написа:Не е инсталиран. Днес само му намерихме мястото в колата и го закрепихме на четирита винта. Свързването ще почака докато се купи тубата. Иначе добре ли съм се ориентирал към широколентовите говорители на Hertz ?

Да нямаш впредвид коаксиални? Впредвид малкия размер обаче ще трябва да вземеш нещо наистина добро и почти задължително да държи на нещо повече от 15-те вата на плеъра. Иначе просто се губи смисъла от солиден бас.
И не се лъжи с ''големите'' чувствителности на херз :)

zdravkoto

#7 Мнение от zdravkoto »

Да. Hertz ECX 130 (коаксиален) или пък Hertz DSK 130 (двукомпонентна).
Още не съм решил окончателно. Все пак ще искам и да ги чуя преди да ги купя ;)
DLS предложи нещо добро от страна на малките колонки.
По-нагоре ми предложиха на Visaton ?!
А за бастубата ще видя какво мога да направя.

Аватар
nikiss
има известен опит
има известен опит
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 1:00 am
Местоположение: варна
Обратна връзка:

#8 Мнение от nikiss »

относно въпроса който задаваш, мисля че трябва да си закупиш говорители които да издържат на мощност, може и отделни басчета и високочестотни, понеже мисля няма да има качество ако не се свърже всичко през усилвател, няма качество ако средите и високите са 1х20 а баса е 100W, просто има тих звук и бучене :) а относно паричките които си отделил са туба както го наричате, мисля че за около 200 лв. може да си намериш много добър бас говорител и за още някой лев ще имаш и кутия и ще е много по-добро от туба с китайско говорителче в нея, но трябва да имаш два канала на усилвателя за целия спектър на сигнала и още един по мощен за subwoofer-а

Аватар
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 477
Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#9 Мнение от DLS »

@zdravkoto чуй херц ако имаш къде (в кола разбира се), но съм почти сигурен, че няма да ти хареса откъм мидбас особено в твоя случай.
Другите проблеми ще дойдат като решиш да ги пуснеш през усилвател, а и леко режещите високи може да не допаднат.
Измери си пак отворите и хвърли едно око на DLS R6 и R5. Другия избор е нещо на Focal, но това ако можеш да събереш нещо по-голямо -17см.
И стига с тези ''туби'', на такава кола е срамота да не измислиш нещо по-красиво най-малкото :)

zdravkoto

#10 Мнение от zdravkoto »

А бе то хубаво ама с тая цена от 364 лева за R6 8O
Това дали ше ми свърши работа R6 midbass drivers ?
Цената поне е по-поносима - 166 лева за два броя.
И може да си използвам заводските високи ?!

Аватар
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 477
Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#11 Мнение от DLS »

Цената на Р6 е такава понеже високите са около 150лв комплекта.
Можеш да вземеш само 2 броя мидбаси и на по-късен етап да смениш оригиналните високи, като в такъв случай ще имаш избор и сред други модели високи. Иначе просто незнам какво друго би могъл да купиш за да чуваш приличен мидбас отпред :smt102

zdravkoto

#12 Мнение от zdravkoto »

Като проверих отново размера на говорителите във вратите видях че не е 12 а 10см... както и да е. Говорих с баща ми и той ми разреши да направя малка промяна. Колата ще се откара до София в една фирма (мисля че беше R&Baudio) за да монтират на предните врати по големи говорители. Ако баща ми помогне с някой лев може и на DLS да са :wink:

Публикувай отговор

Обратно към “CAR LOUDSPEAKERS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта