Групова изработка на FeedForward-a на Widowmaker за Варна

Организационни въпроси, срещи, групови проекти и т.н.
(Само за регистрирани)
Съобщение
Автор
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Daniel Petrov »

BlackBLOOD,pls,iz4akaj mnogo malko!Mnogo me e nalegnala sluzhbata,che chak ne moga da disham.Iskam da postna nowiqt proekt,po dobyr e,no nqmam wreme da dorazrabotq platkata.
Ne se zanimawajte s diwotii.Po dobre az da wi naprawq platki,makar i bez maska i bql pe4at.Zora edinstweno e positive spray,ama edin (200ml) struwa 20 kinta,a poznaj kolko 4arshafa moga da make-na s nego.Drugoto koeto e nuzhno e Fe2O3,ama i nego go ima po magazinite.
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Satan

#4 Мнение от Satan »

Аз също съм навит за платките :)

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от Daniel Petrov »

20 кинта е 200мл спрей,както написах преди.
Ще излязат доста бройки от 1 шише.
Организирайте се,ще ви трябват и индуктивности,слагайте и тях в сметката,ще пусна една яка серия :-)
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Teodor Ainadjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 495
Регистриран на: Съб Авг 28, 2004 12:00 am
Местоположение: Студентски Град
Обратна връзка:

#6 Мнение от Teodor Ainadjiev »

Малко късно,но искам и аз да споделя как се справям със печатните платки. А по-точно метода описан:
1. Подготвя се една картинка, желателно във .tiff или .bmp формат със голяма разделителна (300dpi примерно), със обърнат огледално образ на платката която ще се прави.
2.Купувате си един лист обикновена бяла самозалепваща хартия, като се отделя само долният гладък лист, който по принцип не се използва.
3.На лазерен принтер (без значение какъв) се принтира картинката със желаните размери на гладката страна на листа.
4. Стъклотекстолита не се шкури със шкурка, а предварително се почиства със спирт и ако е нужно се потапя за малко време във азотна киселина или железен трихлорид, за да се изчистят евентуалните окиси по медта.
5. Със обикновенна ютия се нагрява предварително поставения лист със пътечките към фолирания текстолит, като се притиска добре навсякъде за да залепне добре листа към платката, след което се изчаква да изстине добре платката и се отделя внимателно листа от платката.
6.Ако е нужно дооформяне на пътеките, се прави със обикновен перманентен маркер.При добро изпълнение на цялата процедура, не се изискват никакви корекций по платката.
7. Платката се ецва във затоплен (около 40 градуса) железен трихлорид ( FeCl3 ).
По този метод съм направил доста платки, като всичките са станали перфектни. Предимствата пред работата със фотолака е ниската цена на готовата платка и лесната изработка във домашни условия, без необходимостта от специални уреди и принадлежности.
Надявам се, че съм бил поне малко полезен на тези които няма как да си изработват лесно и качествено платките вкъщи :)

tinki

#7 Мнение от tinki »

ako ima vuzmojnost i az iskam dve platki

Публикувай отговор

Обратно към “ОРГАНИЗАЦИОННИ Q&A”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта