Хорна с Български Високоговорител

Съобщение
Автор
Аватар
mafiota
чете и пита
чете и пита
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Авг 23, 2007 12:00 am
Местоположение: Козлодуй/Бяла-(Русе)
Обратна връзка:

Хорна с Български Високоговорител

#1 Мнение от mafiota »

Здравейте,
звукотехниката ми е нещо като малко хоби, и постоянно съм в търсене на "звукът с висока вярност" :) (до колкото съществува такъв).
Имам някокло въпроса относно Хорните:
1. удачно ли е да се разработи проект на хорна с Български високоговорител, и има ли на пазара подходящи такива?
2. възможно ли е (или по-скоро удачно ли е) за разработка на хорна да се използва нискотонов високоговорител, като за възпроизвеждането на по-високия спектър от звуковата картина се изпозват съответно средно и високо честотни говорители?

Основно идеята ми е дали примерен проект може да се "развие" с БГ високоговорители, тъй като съм от провинцията и ми е трудно да се снабдя с коментираните тук във форума марки?

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Stefan Stefanov »

Та "Етерите" са си български!

Аватар
mafiota
чете и пита
чете и пита
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Авг 23, 2007 12:00 am
Местоположение: Козлодуй/Бяла-(Русе)
Обратна връзка:

#3 Мнение от mafiota »

Stefan Stefanov написа:Та "Етерите" са си български!


Мхх, сега чак забелязвам като се "разхождам" из форума, но идеята ми беше (не го бях уточнил) с говорители от типа на ВВК; ВКН .. и т.н.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#4 Мнение от Nanko Rusev »

Т.е. 2-3+ по сто за дървения и 40 лева за говорители? И какъв очакваш да е резултата? Няма да е добър ... ако искаш нещо качествено както претендираш в поста си, започвай да заделяш пари 8)

Здравейте,
звукотехниката ми е нещо като малко хоби, и постоянно съм в търсене на "звукът с висока вярност" Smile (до колкото съществува такъв).

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#5 Мнение от Simonov »

mafiota

Добре дошъл ;)
След като имаш интернет, то понятието "провинция" се размива ;) Доста от фирмите работят с куриери и доставят по поръчка. Просто трябва да им се обадиш ;) Посочените от тебе говорители са своеобразна "тема табу" тук, но не защото мразим българските говорители, а защото качеството им е сведено до неприемливи нива.

Поздрави :)
Изображение

Аватар
mafiota
чете и пита
чете и пита
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Авг 23, 2007 12:00 am
Местоположение: Козлодуй/Бяла-(Русе)
Обратна връзка:

#6 Мнение от mafiota »

Аха ясно, вземам да проглеждам вече:))

Аватар
mafiota
чете и пита
чете и пита
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Авг 23, 2007 12:00 am
Местоположение: Козлодуй/Бяла-(Русе)
Обратна връзка:

#7 Мнение от mafiota »

И още един може би малко глупав въпрос,
защо повечето хора от тук предпочитат предимно ламповите усилватели?
По какво точно превъзхождат полупроводниковите?

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#8 Мнение от Nanko Rusev »

mafiota написа:И още един може би малко глупав въпрос,
защо повечето хора от тук предпочитат предимно ламповите усилватели?
По какво точно превъзхождат полупроводниковите?


Заради звука, който възпроизвеждат ... субективно? Тук слушаме музика, не параметри ...

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#9 Мнение от Stefan Stefanov »

[quote:fa92e9117d="mafiota"]И още един може би малко глупав въпрос,
защо повечето хора от тук предпочитат предимно ламповите усилватели?
По какво точно превъзхождат полупроводниковите?[/quote:fa92e9117d]

Просто отиди при някой с добър лампов усилвател и го чуй.
Веднага ще си отговориш сам.

(Ако си напишеш в профила от къде си може би ще е по-лесно да ти отговаряме на подобни въпроси)

Аватар
mafiota
чете и пита
чете и пита
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Авг 23, 2007 12:00 am
Местоположение: Козлодуй/Бяла-(Русе)
Обратна връзка:

#10 Мнение от mafiota »

А може би и източника на сигнал също трябва да е качествен, в това отношение да игнорирвам ли mp3-тата :roll:
АЕЦ "Козлодуй" - Енергия за чиста природа!

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#11 Мнение от Nanko Rusev »

Всичко трябва да е качествено. MP3-тата или ги трий или просто спри да ги слушаш :)

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хорна с Български Високоговорител

#12 Мнение от Rumen Suvandjiev »

mafiota написа:Основно идеята ми е дали примерен проект може да се "развие" с БГ високоговорители, тъй като съм от провинцията и ми е трудно да се снабдя с коментираните тук във форума марки?


Ако става дума за благоевградските говорители, те нямат широколентов говорител, подходящ за хорна. За многолентов вариант останалите вече обясниха как стоят нещата.
Колкото до провинцията ... човече, 21 век сме вече!
Последните драйвери, които си доставих, бяха от Хаваите. Без майтап!
Като начало попрочети повечко, ориентирай се, прецени си бюджета. Когато си наясно точно какво искаш, много хора тук ще ти окажат помощ.

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хорна с Български Високоговорител

#13 Мнение от Kiril Kirilov »

mafiota написа:Здравейте,
звукотехниката ми е нещо като малко хоби, и постоянно съм в търсене на "звукът с висока вярност" :) (до колкото съществува такъв).
Имам някокло въпроса относно Хорните:
1. удачно ли е да се разработи проект на хорна с Български високоговорител, и има ли на пазара подходящи такива?
2. възможно ли е (или по-скоро удачно ли е) за разработка на хорна да се използва нискотонов високоговорител, като за възпроизвеждането на по-високия спектър от звуковата картина се изпозват съответно средно и високо честотни говорители?

Основно идеята ми е дали примерен проект може да се "развие" с БГ високоговорители, тъй като съм от провинцията и ми е трудно да се снабдя с коментираните тук във форума марки?


Освен че трябва да си определиш бюджета, трябва да обясниш на нас и най-вече на себе си какво е "звукът с висока вярност", защото на мен не ми върви изобщо с всичко, което говориш след това...

Riptor

Re: Хорна с Български Високоговорител

#14 Мнение от Riptor »

mafiota написа:Здравейте,
звукотехниката ми е нещо като малко хоби, и постоянно съм в търсене на "звукът с висока вярност" :) (до колкото съществува такъв).
Имам някокло въпроса относно Хорните:
1. удачно ли е да се разработи проект на хорна с Български високоговорител, и има ли на пазара подходящи такива?
2. възможно ли е (или по-скоро удачно ли е) за разработка на хорна да се използва нискотонов високоговорител, като за възпроизвеждането на по-високия спектър от звуковата картина се изпозват съответно средно и високо честотни говорители?

Понеже си неуверен какъвто бях аз и задаваш сходни въпроси ти предлагам следното: започни едно по едно да подменяш компонентите по системата ти, които смяташ, че са най-слабото звено за момента. След като смениш нещо, слушай известно време за да усетиш разликата. Без да даваш пари, примерно можеш да започнеш като замениш мп3 с FLAC-ове, WAV-ове и т.н. (в тракера има не малко). Ако не можеш да хванеш разликата между мп3 и флак, или системата ти е много зле или слуха ти не е в ред ;)

Само че внимавай! Веднъж осъзнаеш ли истината.. излиза солено :) Започват се усилватели, кабели, тонколони..

Успех!

minzuhar1

Re: Хорна с Български Високоговорител

#15 Мнение от minzuhar1 »

mafiota написа: Без да даваш пари, примерно можеш да започнеш като замениш мп3 с FLAC-ове, WAV-ове и т.н. (в тракера има не малко).

каде се намира тоя тракер дай линк?Съжелявам не разполагам с много време да търся,затова питам.

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта