ТЛ със Вифа м25-во49 ?

Съобщение
Автор
boris_valkov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Ное 30, 2004 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

ТЛ със Вифа м25-во49 ?

#1 Мнение от boris_valkov »

Като чета със какъв ентусиазъм пишете за тл-ите се ентусиазирах и аз :D
Имам 2 такива вифи - кажете подходящи ли са за ТЛ, дайте някакви напътствия :)

пп: концепцията е за трилентово тяло (мерак ми е да си играя с това въпреки всички проблеми с филтрите :))

благодаря предварително :D

Zlatan Kitanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 471
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#2 Мнение от Zlatan Kitanov »

Не съм от най-сведущите в областта TL, но Мартин Кинг описва точно този говорител като не особено подходящ за TL (може би поради ниския му качествен фактор и голям еквивалентен обем). Производителите го дават идеален за басрефлекс, аз така и направих, но наскоро го преработих в двоен басрефлекс и резултатът ми харесва повече от преди. Чуй и други мнения, питай най-вече oceanman за TL.

Аватар
skynet
чете и пита
чете и пита
Мнения: 30
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от skynet »

slartibartfast написа:Не съм от най-сведущите в областта TL, но Мартин Кинг описва точно този говорител като не особено подходящ за TL (може би поради ниския му качествен фактор и голям еквивалентен обем). Производителите го дават идеален за басрефлекс, аз така и направих, но наскоро го преработих в двоен басрефлекс и резултатът ми харесва повече от преди. Чуй и други мнения, питай най-вече oceanman за TL.

slartibartfast,
Не можеш ли да постнеш тук някаква скица с размерите на кутията.
Поздрави
Помогни на достатъчно хора да получат това, което те искат
и ще получиш всичко, което ти поискаш.

Zlatan Kitanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 471
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#4 Мнение от Zlatan Kitanov »

Мога да ти изпратя чертеж, но формата е зловеща, а и май не съм много сигурен за двойния басрефлекс... Преработвах го тия дни и днес сутринта мерих и резултатите не ме удовлетворяват. При нормалния басрефлекс бях прекалил с ватата, слизаше ниско, но нивото на звука също падаше. При двойния ми басрефлекс басът се засилва значително, но основно се повдигат средния и високия бас, т.е. може да рути кочината. Ако искаш, дай мейл, но формата е доста необичайна и има ефект и на гребенчат филтър.

boris_valkov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Ное 30, 2004 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#5 Мнение от boris_valkov »

а иначе за този говорител каква смятате е най-подходящата кутия?

/може би вече не е за този раздел/ :D

Zlatan Kitanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 471
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#6 Мнение от Zlatan Kitanov »

Не е, но май модераторите трябва да го преместят. По въпроса за кутията... аз подходих погрешно - измислих си дизайн и реших да напасвам нещата. Доста стъкмистика падна, но май се получи добре. Предстои донагласяване. Обемът е по-голям, отколкото изчисленията и програмите препоръчват, но вече се бях захванал. Ако някой се интересува, мога да изпратя това, до което стигнах с резултати от симулацията. Най-общо f-3 e 39 Hz в обем от 85 литра.


Още една корекция - стана най-накрая с двоен бас-рефлекс :)

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта