ТЛ проект

Съобщение
Автор
Аватар
Ivan Minkov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 60
Регистриран на: Пон Фев 20, 2006 1:00 am
Местоположение: София Студент
Обратна връзка:

ТЛ проект

#1 Мнение от Ivan Minkov »

Здравейте!
От доста време разглеждам сайта и статиите в него!
Страшно много информация и то на мн. високо ниво. :smt038
Аз нямам мн. опит с конструирането, но пък затова имам много голямо желание.Досега сам сглобявал едни колонки с басрефлекс. Не се гордея с тях защото хвърлих мн парички и то за не качествени драйвери.
Сега искам да направя нещо качествено!Надявам се да ми помогнете!
Насочил съм се към BG20.
Въпросите ми са:
Мога ли да достигна до по-ниски честоти с него и какав тип да е конструкцията.ТЛ или Хорна?Ако някой има конкретна разработка или поне основна която в последствие да се видоизмени.Четох доста из форума но нали сам без опит... :(
Мисля да си взема едно СД плеърче и ако може да ме посъветвате за някакво усилвателче което да е достатачно мощно за BG20.
Тук ми идва на ум въпроса дали този BG20 ще свири добре с някой лампов амп или не си заслужава?

ПС:Ако не е тайна, мойе ли да ми пишете колко горе долу излиза един проект с BG20, и колко излиза един амп за него (транзисторен/лампов съответно)
Последно промяна от Ivan Minkov на Съб Апр 29, 2006 1:32 pm, променено общо 1 път.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: ТЛ или Хорни?

#2 Мнение от Nanko Rusev »

Ако искаш нещо качествено ... ами БГ20 си е евтин говорител :oops:

Излиза под 200 лева. 2-те.

Усилвател не мога да ти кажа.

Аз ще ти препоръчам ТЛ. Няма нужда да го насилваш за НИСКИ! ... няма смисъл..


П.П. аз съм с БГ20 в ТЛ - проекта на Сашо lucifer_kn - има ги в "моята система" 8O :D

Аватар
Ivan Minkov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 60
Регистриран на: Пон Фев 20, 2006 1:00 am
Местоположение: София Студент
Обратна връзка:

Re: ТЛ или Хорни?

#3 Мнение от Ivan Minkov »

Crossblade написа:Ако искаш нещо качествено ... ами БГ20 си е евтин говорител :oops:

Излиза под 200 лева. 2-те.

Усилвател не мога да ти кажа.

Аз ще ти препоръчам ТЛ. Няма нужда да го насилваш за НИСКИ! ... няма смисъл..


П.П. аз съм с БГ20 в ТЛ - проекта на Сашо lucifer_kn - има ги в "моята система" 8O :D


Като казах качествено, имах в предвид, че тези дето ги правех са с китайци!До колкото разбирам BG20 е доста по.....

Благодаря ще разгледам проекта сутринта, че сега мн ми се спи!

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: ТЛ или Хорни?

#5 Мнение от Nanko Rusev »

BlackBLOOD написа:
Crossblade написа:Аз ще ти препоръчам ТЛ. Няма нужда да го насилваш за НИСКИ! ... няма смисъл..


Crossblade опитваш се да кажеш че тоя говорител няма бас ли?
Не знам как е твоя ТЛ но моя определено има доста ниски. Особенно с по преуразмерен усилвател.


Има достатъчно ниски и без да се изнасилва ... трябва да се намери разумна граница ;)

Поздрави.

Аватар
Ivan Minkov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 60
Регистриран на: Пон Фев 20, 2006 1:00 am
Местоположение: София Студент
Обратна връзка:

#7 Мнение от Ivan Minkov »

BlackBLOOD написа:Откакто си запалих ДОГЦ-то с Тошиба 200W транзистори и 700VA трафове + отделно захранване за всеки канал и отделно за крайните и клас А то определено съм на мнение че усилвателя е поне толкова важен колкото колоните за да има хубав бас.

Дебели жици , Мощни трафове , големи капацитети и отделно захранване за всяко стъпало - това е истината:)

А BG20 е много добро начало:)


Много ти благодаря за к(о/у?)ража който ми даваш!Аз все пак не сам ги слушал и незнам дори какво да очаквам. Затова се доверявам на вас.

Все пак нека някои да ми предложи някое чертежче и снимчици на готови, ако има такива.
Просто като четох и останах с впечатлението, че във всяка конструкция липсва по нещичко.

ПП: След като твоите свирят прекрасно, няма ли да ми ги предложиш като решение на проблема ми? ;)

Благодаря!

Аватар
Ivan Minkov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 60
Регистриран на: Пон Фев 20, 2006 1:00 am
Местоположение: София Студент
Обратна връзка:

Re: ТЛ или Хорни?

#8 Мнение от Ivan Minkov »

Crossblade написа:П.П. аз съм с БГ20 в ТЛ - проекта на Сашо lucifer_kn - има ги в "моята система" 8O :D


Абе нещо не открих тоя проект?
Може ли да ми дадеш линкче?

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: ТЛ или Хорни?

#9 Мнение от Nanko Rusev »

Busof написа:
Crossblade написа:П.П. аз съм с БГ20 в ТЛ - проекта на Сашо lucifer_kn - има ги в "моята система" 8O :D


Абе нещо не открих тоя проект?
Може ли да ми дадеш линкче?


снимки
http://bgaudio.org/modules.php?name=For ... pic&t=3023

проекта
http://bgaudio.org/modules.php?name=For ... opic&t=701

на Сашо Ташов.

Аватар
Ivan Minkov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 60
Регистриран на: Пон Фев 20, 2006 1:00 am
Местоположение: София Студент
Обратна връзка:

#10 Мнение от Ivan Minkov »

Благодаря ти!
Аз тъкмо преди да видя какво си ми писал по темата, разглеждах именно този проект!
На 99% е сигурно, че с него ще се захвана.
От това което прочетох не ми стана ясно само, дали има значение дебелинбата на ПДЧ-то аз преди използвах 1,8 мм.За този проект трябва ли да е по дебело?
И сега може би един глупав за вас може би въпрос.
От каде мога да си купя BG20?

Sasho Tashov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 252
Регистриран на: Чет Авг 12, 2004 12:00 am
Местоположение: Кюстендил
Обратна връзка:

#11 Мнение от Sasho Tashov »

Здравей и от мен. Първо адмирации за желанието ти да направиш сам колоните си. Мисля си, че ще останеш приятно изненадан. В темата, която Crossblade ти пусна виж чертежа, който е на 4-та страница. Ако имаш проблем с вата-та има схема как съм я сложил аз. Там е хубаво да си поиграеш по прицнип защото при малко преместване или намаляване на дебелината и разликата е огромна. Не на последно място, ако ще правиш проекта гледай да е с дебелина 2.5 см и нагоре. В момента слушам Етери без кутии (само на дъски) и като гледам какво вибрации правят на секцията, на която съм ги сложил се сещам защо е нужна тези дебелина :wink: . Говорителите ги има във фирмения магазин на Визатон на Пиротска. Успех в начинанието

Аватар
Ivan Minkov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 60
Регистриран на: Пон Фев 20, 2006 1:00 am
Местоположение: София Студент
Обратна връзка:

#13 Мнение от Ivan Minkov »

BlackBLOOD написа:Единствено като препоръка бих ти предложил да направиш ТЛ с преден отвор защото доста по малко се влияе от разположението си в стаята. Макар че май най добрия вариант е горния порт...?

Най важното според мен е преди да почнеш да правиш каквото и да е , прочети всичката информация на страницата свързана с ТЛ;)


Да, ще го направя!

Miroslav Danov
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 451
Регистриран на: Съб Яну 15, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#14 Мнение от Miroslav Danov »

Бусоф, много е добре, че се насочваш към фулрейндж. Проектът е добър. Има обаче една малка подробност, която някак все остава малка. Офсетът (изместването на драйвера от затворения край към отворения) се мери до СРЕДАТА на драйвера! Т.е. 25,4 см е до центъра на драйвера според симулациите на Оушънмен.
ПРОВЕРЕНО!

gps

#15 Мнение от gps »

Busof написа:
BlackBLOOD написа:Единствено като препоръка бих ти предложил да направиш ТЛ с преден отвор защото доста по малко се влияе от разположението си в стаята. Макар че май най добрия вариант е горния порт...?

Най важното според мен е преди да почнеш да правиш каквото и да е , прочети всичката информация на страницата свързана с ТЛ;)


Да, ще го направя!
По-добре направи с горен порт че с предния може да се оплескат нещата особенно ако нямаш практически опит.

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта