Бюджетни Хорнички/ТЛ ?

Съобщение
Автор
stani80

Бюджетни Хорнички/ТЛ ?

#1 Мнение от stani80 »

Здравеите на всички.По време на парзниците ми доиде вдъхновението че вече е краино време да си направя моите първи DIY колонки.Вече от полувин година следа форума ежеднежно но все не ми стигаше кураш да се захвана с някои готов проект.Та сега идеята ми е с бюджет от 50-70 лева да си направя някакви прилично свирещи PC колонки.Във форума разгледах няколко проекта с говорителя на Visation - FRS 8 и FRS 8M.От тях наи-много "на външен вид" ми хареса проекта на amitko -
http://www.bgaudio.org/modules.php?name ... pic&t=2289
Но досега едно от наи-важните неща които научих от този форум е че всяка аудио техника трябва първо да се чуе а после да се отценява, затова ще съм много благодарен да напишете впечетленията си и ако може и аз да чуя дадениея проект, за да мога да преценя кои ще ми хареса наи-много и да си го направя. Забавих да спомена че съм на 16 години и съм от София.

Аватар
Cvetomir
има опит
има опит
Мнения: 343
Регистриран на: Съб Юни 04, 2005 12:00 am
Местоположение: софия
Обратна връзка:

хорнички

#2 Мнение от Cvetomir »

ако ще правиш нещо направи го като хората събери оше някой лев и си направи нещо по-добро, някой беше казал че труда за малки и големи хорни (тл) е горе долу един и същ , горе долу така са и нещата с цените на материалите ( стига да не правиш хорни като на алнико).
Може да си разочарован ако не успееш , но си обречен ако не опиташ.

cenarius
чете и пита
чете и пита
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Окт 26, 2005 12:00 am
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

#3 Мнение от cenarius »

А на тези колонки усилвател ще им правиш ли ? Хубаво четеш, а по снимките да видя как се правят колонките ? Те са стеги те са лепила те са машини за рязане на дървесината. Само говорителчетата са ти 40лв и 20лв за материал и с какво ще нарежеш дърветата - с трион ?


Много от рано взе да се нахвърляш на хорни ;) Виж тл-чето с фрс 8

Чети още че е страшно ;)
Blue Happy Bobble

Аватар
Cvetomir
има опит
има опит
Мнения: 343
Регистриран на: Съб Юни 04, 2005 12:00 am
Местоположение: софия
Обратна връзка:

#4 Мнение от Cvetomir »

в бриколаж рязането е аванта . моите тл-и ги правих с видии и после ги махнах (+кит) има и стеги . мда и усилвател ще му трябва .
Може да си разочарован ако не успееш , но си обречен ако не опиташ.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#5 Мнение от Nanko Rusev »

haverr написа:в бриколаж рязането е аванта . моите тл-и ги правих с видии и после ги махнах (+кит) има и стеги . мда и усилвател ще му трябва .


Някой беше казаш че там са страшни с рязането :roll: иначе беше 50ст. на срез май ..

stani80

#6 Мнение от stani80 »

Извинетеме за непълната информация която дадох по горе но:
Първо за сега ме е страх да се захващам с нещо по погямо а и нямам много място в апатамента.
За лепилата ватите и другите консумативи съм наясно, че ги има :), и сега като се замисля може и бюджета ще е малко по голям :).
За уредите маи няма да имам проблеми, баща ми има много инструменти, а единственото което ми липсва е електрически трион(зеге), които обаче щте взема от един приятел, Другото което обаче нямам и ще трябва да си взема са стегите.
За усилватела:като заначало мисля да ги захранвам с едно старо Хитачи, а за по нататък ще видим...
Между другото haverr до колкото разбрах в бриколаж при закопуването на ПДЧ могат да ти нарежат плоскостите безблатно или трябва да се плаща и ако е така колко?

brum

#7 Мнение от brum »

Безплатно режат, макар и понякога не съвсем точно. Последната ми поръчка там беше за кутиика с размери 10х10х5см и се вързаха и ги нарязаха. Този път беше точно:)

cenarius
чете и пита
чете и пита
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Окт 26, 2005 12:00 am
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

#8 Мнение от cenarius »

е, вие сте гъзари имате си бриколаж тука в село си нямаме ;)

направи си тл-ите със визатона и остави тези хорни за по-големите :-)
Blue Happy Bobble

Аватар
Cvetomir
има опит
има опит
Мнения: 343
Регистриран на: Съб Юни 04, 2005 12:00 am
Местоположение: софия
Обратна връзка:

тл

#9 Мнение от Cvetomir »

brum тази кутиика за догцето или за атенюатора , за размерите даи им ги в см а не в мм защото при мен нещата ги осраха при преминаването мм в см.рязането е аванта и после ти смятат размера на плоскостите , ако си навит може да ги пуснем двамата че ще правя едно субче за таратайката.
Може да си разочарован ако не успееш , но си обречен ако не опиташ.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#10 Мнение от Nanko Rusev »


Аватар
DJ Popa
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 407
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#12 Мнение от DJ Popa »

Пробвай това щом имаш мерак :

http://www.speaker-online.de/bauen/bhorn.htm

orto
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 94
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Gorna Oriahovitza
Обратна връзка:

#13 Мнение от orto »

LZ браво много ми харесва подхода ти !!! :wink: послушайте го :). Като цяло ФРС е много приятно драйверче ,но наистина не си струва да се прави само с него някакъв проект ,просто горкото неможе да свири честоти под 100 150хз,което си е нормално предвид размерите.Защо не помислиш за двулентова система ,за жалост и цената ще скочи .....,но все пак трябва да има някакъв прогрес така,че успех! :)

TheChaos

#15 Мнение от TheChaos »

Специално към ФРС 8М имам забележки големи в високочестотния спектър който ми направи впечатление че е някак си умрял още като чух драйверчето.. засега го слушам само на дъска.. но при сравнение
с трилентова система.. или при експерименти с добавяне на висока
има разлика...

Тепърва.. ще се види дали в ТЛ ще има подобрение но надеждата ми е слаба но не ми пука все пак комп колонки ще правя

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 6 госта