NY Twins - Visaton BG20 TL

Съобщение
Автор
Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#3 Мнение от Nanko Rusev »

Успех :D
Давай снимките :D

Miroslav Danov
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 451
Регистриран на: Съб Яну 15, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от Miroslav Danov »

Изглежда приятно. Успех с ватата!

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#5 Мнение от oceanman »

По-икономичният вариянт е както ти казва ГПС. Просто почва разпонката от ъгъла на горния край...Но аз бих направил точно обратното на ГПС. Не бих изрязал страниците отстрани на порта...Те дават възможност след края на линията порта да премине естествено в подобие на уста на хорна...Т.е. по-добро съгласуване с околното пространство...Аз сега разработвам подобни проекти...
Според мен 2000 мм е прекалено дълга линията за този говорител. В зависимост от измерените параметри, максимум, преко сили до 1800...И So около, но под 2...за да бъде хода по-малък...
ГПС,извини ме,ти имаш най-богат опит с този говорител...Кажи впечатленията си от различните геометрии...Това е само мое мнение...

Блек,на прав път си според мен,приятелю :wink: .

tred

#7 Мнение от tred »

И аз си мисля че без излишната част и с порта нагоре ще е добре, само незнам конструкцията дали ще е стабилна, понеже са доста високи и тънки колоните:)

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#8 Мнение от oceanman »

Блек, имах в пред вид нещо такова.... www.geocities.com/rbrines1/Pages/Peerless_Pipe.html
Там има оребрения в предната част...
другия начин е с по-дебел материал и сандвич конструкция

При дългата линия слизането няма начин да не е повече,но това става за сметка на ударната част на баса...Трябва да се търси разумния компромис според мен...За ламинираното ПДЧ...Абсолютно избягвам такова...В средите също късата линия(и по-добре демпвана) би трябвало да звучи по-отворено...Всъщтност, когато смятах проекта на Луцифер аз му предложих първо още по-къса линия и нея смятах за оптимална, но той избра по-дългата...Тя правена ли е?
ГПС,ще сподели на практика как стоят нещата...

Блек...Идеята за активна колона е добра...Но какъв амп ще сложиш там...Трябва да е нещо добро.

Аватар
taslak
има опит
има опит
Мнения: 105
Регистриран на: Пет Авг 05, 2005 12:00 am
Обратна връзка:

#10 Мнение от taslak »

BlackBLOOD написа:
ДОГЦ с 2 малки трафчета и хубави кондензатори се събира перфектно отзад на релса.Но това не е решено още тъй като колоните не са за мен


За Бога, не прави такова нещо! И транзисторните усилватели са чуствителни на различните вибрации.

Аватар
taslak
има опит
има опит
Мнения: 105
Регистриран на: Пет Авг 05, 2005 12:00 am
Обратна връзка:

#11 Мнение от taslak »

gps написа
Ами усилвателя може да се сложи отдолу-в основата на колоната няма такива вибрации и няма да се съобразява дизайна на кутията с него


Не познавам колона която да няма каквито и да е вибрации! Не случайно единственото аудиофилско решение се счита поставянето на компонентите на системата на аудиорак.

Аватар
taslak
има опит
има опит
Мнения: 105
Регистриран на: Пет Авг 05, 2005 12:00 am
Обратна връзка:

#12 Мнение от taslak »

gps, мисля, че въпросът не е къде има по-малко вибрации, а как да се избягнат по най-добрия начин. Разбира се, че има различни констукции с усилвател в колоните (и аз на времето съм правил такива простотии, подмамен от идеята да спестя кутия), но никой не може да ме убеди, че това чудо свири ВЯРНО. Тези гуми, които ги предлагаш още повече ще замъглят звука.

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#13 Мнение от oceanman »

Оффтопик:От ТВМ и на мен най-ми харесва АРН 188-5. в ТЛ. Тази серия говорители не е разчетена за добра среда. Но баса е просто невероятен...Бърз,стегнат мощен и дълбок...

Да,прав си, ГПС, въпрос на предпочитание...И реални параметри...

Досега лично на мен ми е харесал ИСТИНСКИ един фулрейндж само и неговото име е Етер 5...На по-късен етап и аз ще се сдобия с него (да са живи и здрави Аспарух и Алнико да правят дълги години и все по-добри разработки...)

Аватар
taslak
има опит
има опит
Мнения: 105
Регистриран на: Пет Авг 05, 2005 12:00 am
Обратна връзка:

#14 Мнение от taslak »

gps написа
Избягването на вибрациите започва с избор на място в кутията където тези вибрации са най-малко

Аз пак повтарям, въпросът не е да се намери място с най-малко вибрации в кутията, а да се монтира усилвателят ИЗВЪН кутията на колоната. Примерът ти с филтъра не е удачен, защото влезлите в усилвателя вибрации ще бъдат усилени и по този начин тяхното влияние ще бъде по-голямо отколкото преданените чрез филтъра.
Аз не мога да ти обясня защо гумата върши по-лоша работа от шпайковете, но това за мене е факт, проверяван многократно. За мене усилвател монтиран на шпайкове звучи по-добре, отколкото същия усилвател поставен на подложки от гуми. Всеки може да направи този прост опит и да вземе за себе си решение.
Е разбира се, има в едно устройство монтирани говорители+усилвател+грамофон+магнитофон+...+... и на това чудо гордо стои емблема HI-FI!
За последното - както се казва: без коментар.

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 12 госта