Двуусти къси хорни, като двулентови ОТ, с драйвери на HI-VI

Съобщение
Автор
Аватар
kromuilis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 318
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Двуусти къси хорни с Fostex 208Z

#16 Мнение от kromuilis »

Ето какво излезе в крайна сметка от това начинание :)

Изображение

Изображение

Изображение
kromuilis написа:няма да има проблем и да се фурнироват, всички вътрешни кунтури са правилни геометрични форми.
О, колко лекомислено!?
Занимавах се цели 6 дена. За да успея да покрия достатъчно прецизно вътрешните страници на устите, както и да получа достатъчно добър ръб на кутиите изобщо, трябваше освен фурнира, да купя и един лист 4мм фурнирован mdf.
В резултат на усилията ми да изправям огънатия като паница едностранно фурнирован mdf, докато се опитвам да осигуря равномерен натиск по всички залепващи се повърхности, а и откривайки някои неподозирани свойства на фурнира при обработката на вътрешни пространства, успях да получа една доволно омазана със следи от засъхнало лепило картина.
Вече бях толкова изморен физически и психически, че на практика повече не ме интересуваше как ще изглеждат, само ме беше яд за толкова труд хвърлен на вятъра.
Повиках един приятел дърводелец, който щеше да ги пръска, да го питам дали изобщо ще има смисъл. Той каза, че ще пробва с някакъв байц, който няма да фиксира петната така че да блестят в последствие като бели, а ще ги оцвети и заличи. И наистина така стана, дори и той беше учуден от резултата. :)
В крайна сметка финишът е Черно Венге, тъмен байц и стабилно запечатване с полиуретанов сатен лак.

Иначе промених концепцията на озвучителните тела от широколентови към двулентови.
Ето говорителите:

нискочестотен: Hi-Vi Research SS8IIN
http://caraudio-bg.com/homedrivers/Woofers/ss8iin.html

и високочестотен: Hi-Vi Research Q1R
http://www.caraudio-bg.com/homedrivers/ ... s/q1r.html

Мисля, че за цената си от няма и 250лв с отстъпката която ми направиха, просто няма такъв звук!
Двата говорителя се напаснаха идеално в звуково отношение, а тази пищялка свири толкова благо, че ми иде да се разрева. Използвах филтри от 1-ви ред за да не губя дълбочината и прозрачността на картината.
Басът е отрязан с 1.5mh, а високочестотният с 3.3mf след 3.3 ома сериен резистор.
След малко добавяне на вата и малко удължаване на дълбочината на портовете мисля, че достигнах финала в изграждането на тези тонколони.

п.п.
За съжаление и двете помещения в които слушам се оказват доста криви. Тук си го има пикът на 50hz, за сега съм променил слушателското място. Колоните, на верандата на която са снимани, свирят съвсем различно. Басът слиза до под 30хц, и поне аз нямам никакви забележки по отношение на линейността. Просто като изключим усложненията при финиширането в които сам се вкарах, мога да кажа, че останах повече от доволен. :D :D

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Двуусти къси хорни, като двулентови ОТ, с драйвери на HI

#17 Мнение от Stefan Stefanov »

Браво! Добре изглеждат, а явно и ти допадат като звук!
Това е най-важното.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Двуусти къси хорни, като двулентови ОТ, с драйвери на HI

#18 Мнение от Rumen Suvandjiev »

kromuilis написа:Занимавах се цели 6 дена...
С оглед на това с каква почти невъзможна задача си се захванал, 6 дена не са много.
Фурнироването на вътрешни повърхности си е наистина неприятно и трудно упражнение.
Резултатът изглежда много добре!
Поздравления за старанието!!!

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Двуусти къси хорни, като двулентови ОТ, с драйвери на HI

#19 Мнение от Borislav Stankov »

На мен ми изглеждат идеално! Браво!
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта