Помощ за проект за хорна с BG-20

Съобщение
Автор
Аватар
Ianaki_ianakiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Сеп 26, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Помощ за проект за хорна с BG-20

#1 Мнение от Ianaki_ianakiev »

Здравейте на всички.Вече имам така да се каже минимален опит с правенето на хорни(направих малките хорнички с FR-13) и сега ми се иска да мина на нещо по-голямо.Нещо с повече бас.Нещо с по-голяма сцена.Единственото, което имам като идея е, че искам да е хорна, а не ТЛ.Вярно, че е по-трудничко, но мисля, че звука си заслужава.Естествено бюджета няма да е много висок.Разполагам с около 300лв. естествено +/-.До колкото съм чел най-евтино ще излезе с BG-20, но ако има по-добро решение, дори да е малко по-скъпо няма проблеми.Знам, че сега ще ме захокате, защо не съм чел другите теми, но искам да Ви кажа, че 90% от тях съм ги чел и не намерих нищо като за мен.Или няма чертежи, или са прекалено скъпи.Не ми се карайте и за това, че искам всичко наготово просто още съм начинаещ, няма смисъл да се опитвам да ги сметна. :oops: И така ще Ви бъда изключително благодарен, ако ми помогнете.Благодаря!

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Помощ за проект за хорна с BG-20

#2 Мнение от Nanko Rusev »

Fostex 206 или 166 в хорна.

Аватар
Ianaki_ianakiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Сеп 26, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за проект за хорна с BG-20

#3 Мнение от Ianaki_ianakiev »

Знам, за качествата на тези драивъри, но няма ли да са прекалено скъпи, ако може нещо по-конкретно -става дума за размери.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за проект за хорна с BG-20

#4 Мнение от Stefan Stefanov »

Е потърси по форума де, има и цени!

Аватар
AviRad
има известен опит
има известен опит
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 12:00 am
Местоположение: Горна Оряховица, България
Обратна връзка:

Re: Помощ за проект за хорна с BG-20

#5 Мнение от AviRad »

За BG-20 мога да кажа само, че няма да намериш по-добър говорител за тези пари. Също така, не може и да се очаква нещо кой знае какво от него като звук.

Единствено искам да те предпазя от проекти като тези:
http://www.bgaudio.org/forums/viewtopic ... 5&start=30
и по-конкретно на geist4711. Бягай далеч от тях!!

Бих те посъветвал да разгледаш правените до сега проекти и да изчислиш някой за BG-20.
Сигурно си видял описаното в http://www.bgaudio.org/forums/viewtopic.php?f=16&t=4468, а и ние ще помагаме ако трябва :)

Ако все пак искаш готов проект, може да погледнеш http://www.fostexinternational.com/docs ... nclrev.pdf, който се препоръчва за Fostex 206. Със сигурност ще свири по-добре в тази хорна, от колкото по проектите на geist4711, пък и ти остава възможността на по-късен етап да си купиш Fostex-и.

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Помощ за проект за хорна с BG-20

#6 Мнение от Dimitar Atanasov »

Според мен BG20 не е най-удачния вариант за хорна. Дори в този ценови диапазон BG17 ми се струва по удачен откъм звук, нищо че по параметри малко отстъпва, пак може да се направи нещо. А и могат да се чуят такива ...

Аватар
entusiast
има известен опит
има известен опит
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 1:00 am
Местоположение: Пловдив

Re: Помощ за проект за хорна с BG-20

#7 Мнение от entusiast »

BG20 немоднат за нищо не става,а да изработваш сносни хорни за подобни врескала хич,ама хич не си струва.Казвам го от личен опит.Добри хорни без подобаващ бюджет просто не стават.
Поздрави!
Do not confuse movement with action!

Аватар
mano
има опит
има опит
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Ное 01, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за проект за хорна с BG-20

#8 Мнение от mano »

лично според мен не се захващай с подобни нискоефективни проекти.
Fostex 206 бяха около 300лв, 166 излизаха доста по-малко. Аз мисля, че са класа над BG20 и BG17. За Fostex има достатъчно проекти в нета и мисля че резултата ще те удовлтвори.
Като цена - парите ги даваш малко по малко, първо говорители, после дървен(ПДЧ)материал, после ако решиш финиш, после ако решиш крачета ...

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 10 госта