СЕСИИ с IRRIDIUM 1 от ЕТЕРАУДИО

Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: СЕСИИ с IRRIDIUM 1 от ЕТЕРАУДИО

#76 Мнение от Marian Lozev »

....в абсолютно в същата стая като размер са, жалко че разстоянието София/Пловдив ни пречи да се обедиш сам.

Малко извън темата: Фен съм на ниските честоти, но от както сглобих "Иридиумите"( и всичко на тема хорни) станах фен на ниски с детайл, живот, топлота, не дразнещи сетивата на човек, въобще саунд на който можеш да настръхнеш и да преживееш нещо...............
Ниските и високите вървят ръка за ръка. :wink: едно от първите нещата които научих от Рачев за което му благодаря.

ПС: Съжалявам приятелите ми които слушат широка лента на опен-вафли.
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
Mo
чете и пита
чете и пита
Мнения: 102
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 12:00 am
Местоположение: София/Добрич
Обратна връзка:

Re: СЕСИИ с IRRIDIUM 1 от ЕТЕРАУДИО

#77 Мнение от Mo »

...и аз да се впиша в списъка с благодарни слушатели, и да благодаря, както на Мариян за топлото гостоприемство, и няколкото по-мелодични часа в ежедневието ми(който той и системата му вмъкнаха), така, и косвено на г-н Крачунов (без когото и което ГМ(О)-70, не бих усетил така красотата и силата на Етерите в Иридиуми).
Благодаря Ви и само напред, и нагоре!

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: СЕСИИ с IRRIDIUM 1 от ЕТЕРАУДИО

#78 Мнение от Marian Lozev »

.... Благодаря за думите и присъствието на всички, надявам се да съм бил от полза за бъдещето на някой аудиофил. :st

С лек старт започнах финиша на хорните, мисля за месец да съм пред финала му, поне.
За финиш съм избрал гумиран корк и черен цвят за някои елементи...може някой да даде идея за друг цвят, който да си отива с въпросния корк.

Ще помоля , ако някой има възможност да услужи със няколко стеги за 10/20 дни , ще съм му много признателен- хорните са ми с широчина 520 мм
Прикачени файлове
IMG_3050.jpg
IMG_3051.jpg
IMG_3064.jpg
IMG_3073.jpg
IMG_3078.jpg
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
Dgd
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 240
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: СЕСИИ с IRRIDIUM 1 от ЕТЕРАУДИО

#79 Мнение от Dgd »

За стеги можеш да разчиташ! :D

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: СЕСИИ с IRRIDIUM 1 от ЕТЕРАУДИО

#80 Мнение от Marian Lozev »

Владо, много ти благодаря…
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: СЕСИИ с IRRIDIUM 1 от ЕТЕРАУДИО

#81 Мнение от DRGeorgiev »

За изненадите, Жоре след седмица две очаквай новия амп с 6С33С-.

Ще има ли усилвател с 6С33С-B?

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: СЕСИИ с IRRIDIUM 1 от ЕТЕРАУДИО

#82 Мнение от Marian Lozev »

....ще се забави малко, специалните неща за съжаление стават бавно, скъпи трафове, скъп финиш, скъпо сребърно опроводяване, най-добрите кондензатори (няма да ги споменавам щото робуващите гении на каркетинга ще се обидят) и т.н.
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: СЕСИИ с IRRIDIUM 1 от ЕТЕРАУДИО

#83 Мнение от DRGeorgiev »

Ще се радвам да го видя.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: СЕСИИ с IRRIDIUM 1 от ЕТЕРАУДИО

#84 Мнение от velinski »

Marian Lozev написа:най-добрите кондензатори (няма да ги споменавам щото робуващите гении на каркетинга ще се обидят) и т.н.
Бе аз си робувам на слуха и ЕТО-вците нямат телесен бас за мен :D
От контрабаса чувам само струните и ехото им, но не и тялото на инструмента, неговата НЧ-реверберация.
Иначе са невероятно бързи, отворени и "въздушни" кондензатори - аз също много ги харесвам, но само за определени позиции по схемата. Ако се слагат "на кило", се получава стъпало с превес към високите честоти, това, на което англоговорящите казват "bright"

Мисля, че ако ти пробваш някой омразен Йенсен медно фолио с хартия в масло ще разбереш за какво говоря...

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: СЕСИИ с IRRIDIUM 1 от ЕТЕРАУДИО

#85 Мнение от oceanman »

ОФФ:
И аз не съм фен на крайните класификации:
Вкусове всякакви-и мен ЕТО не можаха да ме грабнат, за разлика от това:
http://www.partsconnexion.com/capacitor ... opper.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Смятам да пробвам ето това в много скоро време:
http://www.partsconnexion.com/capacitor ... piter.html" onclick="window.open(this.href);return false;

А някой дали е слушал това :D за съжаление аз не..
http://www.partsconnexion.com/capacitor ... tonic.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Аватар
haralanov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 475
Регистриран на: Съб Яну 20, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: СЕСИИ с IRRIDIUM 1 от ЕТЕРАУДИО

#86 Мнение от haralanov »

oceanman написа:А някой дали е слушал това :D за съжаление аз не..
http://www.partsconnexion.com/capacitor ... tonic.html" onclick="window.open(this.href);return false;
За твое щастие съм се прицелил точно в тях и като си купя ще ти дам да ги слушаш, стига стойността да те устройва.

Аз също съм на мнението на Велински (бой за нас :D ), че ЭТО четворките дехидратират високия и среден бас, въпреки жестоката им прозрачност, нещо което обаче не е проблем ако се слуша електронна музика. Виж за акустична нещата са различни. Там има само една дефиниция за "вярно" в звуково и спиритуално отношение.

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: СЕСИИ с IRRIDIUM 1 от ЕТЕРАУДИО

#87 Мнение от Marian Lozev »

..... :lol: защо си помислихте че ще са ЕТО. :?:
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: СЕСИИ с IRRIDIUM 1 от ЕТЕРАУДИО

#88 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Лично аз използвам всички дискутирани досега кондензатори (без DUELUND, просто досега не съм имал проект от такъв калибър). Изборът зависи основно от тоналността на останалите елементи в конкретната схема и, разбира се, компонентите, към която тя е свързана.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: СЕСИИ с IRRIDIUM 1 от ЕТЕРАУДИО

#89 Мнение от velinski »

Така е, според мен много е важно изборът на кондензатори да се базира на тоналната композиция на стъпалото, което се строи и на цялата система. А не просто да се ръгат кондензатори per se. Самата тонална композиция не е нужно да е линейна, а просто такава, каквато ще се хареса на слушателя. За щастие в света се предлагат 30 вида (поне) достатъчно добри кондензатори (нови и NOS), че човек да намери "своя" по звук. Но да заключиш, че Jensen са маркетингови мошеници - не го броя за сериозно. И те предлагат нисък и висок клас продукти. Напълно нормално е ниският клас кондензатори с алуминиево фолио да не предизвикват ОХ и АХ, но са достатъчно добри за система, която не претендира за високо (да го наречем "хай енд") ниво. Нормално е да не се харесат, сложени във висококачествен продукт, но това не е проблем на кондензатора, а на човека, който поръчва музиката :wink:

Иначе и аз мога да изрева, че Mercedes Benz са мошеници и маркетингови тарикати! Карах една А-класа и на по-дървен автомобил не се бях качвал досега :lol:

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: СЕСИИ с IRRIDIUM 1 от ЕТЕРАУДИО

#90 Мнение от Marian Lozev »

Велински, аудиото е една безкрайна тема , така че :D не си прав.......
Поздрави.
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта