Помощ за матриал

Съобщение
Автор
Аватар
Ianaki_ianakiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Сеп 26, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Помощ за матриал

#1 Мнение от Ianaki_ianakiev »

Здравейте.Преди 2 седмици реших,че ми е време да направя първите си ТЛ.Те са по проект на Сашо Ташов на ,който съм много благодарен за помощтта.Говорители са небезизвесните VISATON BG20,но възникна проблем с дървеният материал.Чертежа е за плоскости с дебелина 25мм-точно това е проблема, не мога да намеря такива ,а да не говорим и за рязането което ,както се вижда трябва да е доста точно.Пробвах в Бриколаж и в практикер ,но нямаха(да не говорим ,че верочтно машината им не реже такава дебелина).Ю
Тъй като Вие вече сте се изправяли пред подобни проблеми моля Ви за помощ.Предварително благодаря.

Изображение
Последно промяна от Ianaki_ianakiev на Вто Фев 05, 2008 10:19 pm, променено общо 1 път.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Помощ за матриал

#2 Мнение от Nanko Rusev »

Ianaki_ianakiev написа:Здравейте.Преди 2 седмици реших,че ми е време да направя първите си хорни.Те са по проект на Сашо Ташков на ,който съм много благодарен за помощтта.Говорители са небезизвесните VISATON BG20,но възникна проблем с дървеният материал.Чертежа е за плоскости с дебелина 25мм-точно това е проблема, не мога да намеря такива ,а да не говорим и за рязането което ,както се вижда трябва да е доста точно.Пробвах в Бриколаж и в практикер ,но нямаха(да не говорим ,че верочтно машината им не реже такава дебелина).Ю
Тъй като Вие вече сте се изправяли пред подобни проблеми моля Ви за помощ.Предварително благодаря.

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/433/108059_951.GIF


1) Не е хорна, а ТЛ
2) Ташов
3) Преизчисли го за 18мм

bachelor
има опит
има опит
Мнения: 202
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за матриал

#3 Мнение от bachelor »

Nanko Rusev написа:3) Преизчисли го за 18мм


.. Или за 22мм или за колкото дебел материал намериш :wink:

Аватар
Ianaki_ianakiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Сеп 26, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от Ianaki_ianakiev »

Много съжалявам!!! :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: Подяволите наистина много съжалявам.Сашо Ташов ,ако четеш това приеми извиненията ми за недоглеждането.
Тези 18мм не са ли малко?Ще се отрази ли дебелината сериозно в/у качеството на звука?
ТЛ са трансмисионни лини нали?

Sasho Tashov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 252
Регистриран на: Чет Авг 12, 2004 12:00 am
Местоположение: Кюстендил
Обратна връзка:

#5 Мнение от Sasho Tashov »

Няма за какво да съжаляваш. Всъщност ако се откажеш ще има :wink: . На чертежа 90% от размертите са на вътрешния обем, оттам натам имаш да преизчислиш 10 размера и да цепиш дъските. Не се притеснявай и действай.. Успех

Аватар
Angel Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 366
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#6 Мнение от Angel Gekov »

По отношение дебелината на стените на озвучителните тела май важи правилото на Мечо Пух - колкото повече, толкова повече. :D Така че защо не използваш два добре слепени слоя от по-тънък материал - в Бриколаж има 18 мм. МДФ и можеш да получиш 36 мм. стена, което при всички случаи си е сериозно. А и МДФ-а се обработва много лесно. Успех.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#7 Мнение от Nanko Rusev »

Друг е въпроса дали тези колони си заслужават много материал и голямо тегло ...

Аватар
Ianaki_ianakiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Сеп 26, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#8 Мнение от Ianaki_ianakiev »

Като вземам предвид казаното до тук ,реших да ги преизчисля за 18мм.От една страна,ще е по-лесно,от друга слепването на 2 плоскости крие доста възможности за възникване на проблеми ,от трета все пак колоните няма да са "върха на техниката" те ще са ми първите.За напред ще мисля за лампиони и по-сериозни ТЛ или още по-добре хорни.
Поздрави!!! :D

Аватар
Cvetomir
има опит
има опит
Мнения: 343
Регистриран на: Съб Юни 04, 2005 12:00 am
Местоположение: софия
Обратна връзка:

#9 Мнение от Cvetomir »

http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=6379a7d45ecee9fe219fa28df02f74fe&city=sofia&str=&num=&grid=m5k&Map38_42.x=44&Map38_42.y=168&nType=49&oName=&oType=49 Един приятел е мабелист и тук си поръчва материалите. Имат всякакви видове ПДЧ, предлагат разкрой и обкантване. Казва, че материала е значително по-ефтин и качествен, а относно рязането не имал проблеми. Все още не съм ги проверил, но ако решиш да режеш при тях, моля сподели мнението си. Фирмата се казава "ДИМБО".

ПС DGD мерси за иметона фирмата, човека каза, че предлагат голо ПДЧ, но не съм проверявал още.
Последно промяна от Cvetomir на Сря Фев 06, 2008 12:51 pm, променено общо 1 път.
Може да си разочарован ако не успееш , но си обречен ако не опиташ.

Аватар
Dgd
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 240
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#11 Мнение от Dgd »

Фирмата е "Димбо". Действително работят добре, но предлагат само ламинирани плоскости- ПДЧ и МДФ въобще не внасят!

Аватар
Ianaki_ianakiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Сеп 26, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#12 Мнение от Ianaki_ianakiev »

Преди малко бях в Броколаж и имаха МДФ(това дето прилича на пресовани едри стирготини -без облицовка)на цена от 10лв. и нещо.Казаха ли ,че режат с +/- 1мм. точност което е екстра.Но ми направи впечатление един друг материал на цена от 20лв.и нещо необлицован(но това няма значение ,тъй като смятам да облицовам сам колоните с фурнир),който беше много по-плътен,нещо като пресовани много малки стърготини.Та се зачудих дали той не е по-удачен.Забревих да кажа говорим за 18мм. и при двата, просто нямат нищо по-дебело както вече споменах.

bachelor
има опит
има опит
Мнения: 202
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#13 Мнение от bachelor »

По даденото описание първия материал който си споменал е OSB... МДФ-а е гладък и хомогенен и както каза е на цена 20лева и нещо за м^2 :wink:
Последно промяна от bachelor на Сря Фев 06, 2008 6:46 pm, променено общо 1 път.

Аватар
Ianaki_ianakiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Сеп 26, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#14 Мнение от Ianaki_ianakiev »

Първият материал е ето това: http://bgaudio.org/modules.php?name=For ... pic&t=6202
Втория е много по-плътен доближава се до пресован картон ,но не е. :)

bachelor
има опит
има опит
Мнения: 202
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#15 Мнение от bachelor »

Ianaki_ianakiev написа:Първият материал е ето това: http://bgaudio.org/modules.php?name=For ... pic&t=6202
Втория е много по-плътен доближава се до пресован картон ,но не е. :)


Значи първия не е OSB ами ПДЧ, а втория МДФ :wink:

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта