NY Twins - Visaton BG20 TL

Съобщение
Автор
tihogr

#61 Мнение от tihogr »

понеже и аз реших да си правя ТЛ със БГ 20
искам да попитам някои неща.
видях някои от характеристиките на БГ20:
20 cm, 40 W, fu - 18000 Hz, 92 dB, резонансна честота 36 Hz
и ми направиха впечатление тези 18000 Hz не са ли малко т.е. този говорител не му ли куцат високите и това че е широколентов значи ли че покрива целия
спектър. Интересно ми е понеже виждам, че някои от ТЛ са само с него от това си правя извода че върши работа и свири качествено. Искам да си направя ТЛ, който да свири качествено и да има хубави високи и се чудя кой да избера. От това, което успях да разгледам видях, че средния ТЛ е с
БГ 20 и още един високочестотен говорител и за това съм се ориентирал към него . всъщност и тази тема е за него и за това пиша тук да не пускам нова.

Въпросите които ме вълнуват са:
правилно ли съм се ориентирал към среден ТЛ или направо голям да избера с оглед на това, че искам качествен звук със добри високи не държа на мощност> Има ли друга по-добра алтернатива на БГ20 на тази цена (или дори малко по-висока) и с кои високочестотен говорител да го съчетая?
Материала за кутиите ПДЧ или МДФ е по-добре.
Ватата която се слага освен за запълване на обема каква друга роля играе (как променя звученето).
Каква е точно ватата и от къде може да закупя.
Другото, което ме притеснява са филтрите ама като стигна до тях ще питам.
Това е засега.

Аватар
DJ Popa
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 407
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#62 Мнение от DJ Popa »

Най-добре вземи да прочетеш още по темата, защото виждам , че не си много наясно с материята на ТЛ. Ако ще правиш ТЛ с БГ20 , то не ти трябват нито високочестотни говорители , нито филтри... Има изписано в сайта страшно много за този говорител и неговите качества. А в ТЛ ватата освен да запълва обема , върши и друга много по-полезна работа-например да заглажда трионообразните пикове на АЧХ... Кинг го е описал много ясно предназначението на ватата... Просто чети... :roll:

HymerrA

#65 Мнение от HymerrA »

Някой реализирал ли е проекта с предния порт,защото аз си работих по първия със задно разположения.Едната свирна,но другата си иска още работа и се чудех дали да не зарежа до тук и да пробвам нещо друго ,защото имах изискване единствено към ниските,но като чета темата за N-ти път проблеми ще срещна точно там.Долу-горе съм доволен след като направих горния радиатор,но имам много неясноти спрямо този зад говорителя и крайният резултат от разпложението на ватата.За момента пробвам ,но имам основно изпъкнали среди и притъпени басове :smt017
Тествам с описаното от BlackBlood разположение,но без чертеж трудно успявам да пресъздам неговите условия и да достигна до желания звук :smt102

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#68 Мнение от Kiril Kirilov »

BlackBLOOD написа:GPS недей тормози :) Аз съм щтастливец че не съм чувал Етери и съм доволен от това което свири вкъщи :lol: :lol:
...


Щастливец си, че не си чувал Етери, както вероятно си мислеше, че е щастлив мистър Рейгън (Шифър) в Матрицата :smt032

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#70 Мнение от Borislav Stankov »

gps написа:...


Дамммм преживях подобен стрес :)
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#72 Мнение от Kiril Kirilov »

BlackBLOOD написа:хех...
Има време за всичко. Аз гледам да не си прескоча някоя о фазите на аудио развитието защото няма да съм добре подготвен за нея...:)


Нека не ти звучи пресилено, но всеки заслужава най-доброто, така, че прескачането на фази в аудиото, когато скоковете са към по-съвършеното не са грешни скокове...
Друг въпрос е, че някои хора много държат да не приемат най-доброто...
Бавното вървене по аудиопътя е равно на плащането на голям данък глупост :-)

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#74 Мнение от Nanko Rusev »

BlackBLOOD написа:Eeee изпонаредихте ме вие:)
:oops: :oops: :oops:

Въпроса е че в момента съм със източник - вградена звукова карта който докато не заменя (чака се голяма помощ от лозеф :roll: към който пращам своите уважения) няма полза да правя каквото и да е...

Нито мога като хората усилвател да настроя , нито мога да усетя сериозни разлики от говорители и кабели :(

С най добри чувства към всички :)


глух ли си ? като мен :))

Поздрави. И аз слушам на такъв вграден кютук :cry: :lol:

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта