Пореден проект TL с BG20 или хорна:)

Съобщение
Автор
Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#31 Мнение от Nanko Rusev »

1мм max отклонение много ли е?

Miroslav Danov
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 451
Регистриран на: Съб Яну 15, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#32 Мнение от Miroslav Danov »

Оушънмен, благодаря ти че ми спести доста време като приложих направо твоя проект! Наистина се върнах към малкото Sl.
През цялото време сравнявам звученето с един БГ20 в затворена кутия около 20l и ми се иска да получа още малко твърдост, въпреки че е с достатъчно малко So. Даже пробно сложих едно прагче под драйвера като частична преграда, с което се получи нещо като компресионна камера и стана много интересно. Получи се твърдост близка до тази на хорната, въпреки че теоретично става голяма боза. :lol:
Играя си и с оцветяванията за да компенсирам някои неравномерности на драйвера, защото не искам да прибягвам до филтри.
Търсенето продължава :!:

Miroslav Danov
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 451
Регистриран на: Съб Яну 15, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#33 Мнение от Miroslav Danov »

ЕДИТ:
Стигнах до извода, че немският проект не е успешен. Мисля, че е смятан с формулите за предно натоварена хорна със затворена камера отзад.
Последно промяна от Miroslav Danov на Сря Яну 04, 2006 1:38 am, променено общо 2 пъти.

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#34 Мнение от oceanman »

Поздравления отново...Този път за хорната.. :wink:

Miroslav Danov
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 451
Регистриран на: Съб Яну 15, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#35 Мнение от Miroslav Danov »

Благодаря, Оушънмен. Да, отидох на хорна и за напрад ще внимавам когато става въпрос за фулрейнж в ТЛ. За двулентова колона, в която има филтри ТЛ е многообещаваща, но за фулрейнж...? Смятах да пробвам и МЛТЛ, но ми се струва че голямата площ зад драйвера няма да се справи с недостатъците му.

Вече трябва да отворя друга тема :)

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#36 Мнение от oceanman »

Отново показваш добра интуиция за големината на камерата. Според мен така се увеличават груп дилей,хода на мембраната също се увеличава, но се постига по-добър честотен обхват отдолу...А общата дължина на хорната остава относително къса... Ако греша нещо,извинявам се... :wink:

Sergo

#37 Мнение от Sergo »

mirilaj, това ли остана крайния вариант? На мен ще ми е интересно дали си пробвал хорната с устата отзад и с по малка камера?

Miroslav Danov
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 451
Регистриран на: Съб Яну 15, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#38 Мнение от Miroslav Danov »

Sergo, не бях забелязал, че питаш.
В момента съм на етап "първоначално натрупване на информация" :lol: . Горе съм писал неща от които ме е срам и се опитах да замажа малко положението :lol: .
Със задна уста можеха да се разрешат много проблеми, но смятам да поставям едната хорна между 2 секции и няма да стане. Иначе, сега одълбочих кутиите от 26 на 36 см и търся отворено и обемно звучене без напрежения и минимални резонанси. За целта пробвам и различни контури. Смятам да оставя по-голяма камера с възможност за смаляване. От отношението обем/гърло се определя и стойността на виската срязваща честота. Каквото и да се смята и моделира, говорителят си иска индивидуален емпиричен подход :)

Аватар
havaeca
има известен опит
има известен опит
Мнения: 36
Регистриран на: Нед Окт 02, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#39 Мнение от havaeca »

quote="mirilaj"] Горе съм писал неща от които ме е срам и се опитах да замажа малко положението :lol: ...
Каквото и да се смята и моделира, говорителят си иска индивидуален емпиричен подход :)


Що бе mirilaj, не намирам да си писал неща дето да се срамуваш ! Просто си споделил опит и впечатления, които за мен бяха много полезни, тъй като и аз мисля да си правя колони с BG20.
:wink:
Успех и очаквам още информация!

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта