Моите нови фулрейнджове

Съобщение
Автор
Аватар
Evelina Milusheva
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 374
Регистриран на: Вто Апр 04, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#16 Мнение от Evelina Milusheva »

честити :) със здраве да ти гасят запалките хахаха
lyrical hardcore

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#18 Мнение от Simonov »

Тези говорители са се пройзвеждали и във версия с обикновен магнит с продуктов номер AD12100/M8 с
чувствителност - 93dB/W/m

едит:
широколентови говорители на Philips

D.Kolev

#19 Мнение от D.Kolev »

òàÿ ìåìáðàíà èçãëåæäà ìíîãî èíòåðåñíî ïðîìàçàíà èëè ïðîñòî òàêà èçãëåæäà íà ñíèìêàòà.
çà òèÿ 60 ãîäèíè ìàãíèòíàòà ñèñòåìà äîáðå ëè å. ìàé ñà ñè íîâè÷êè , íå èì ëè÷è äà ñà ðàáîòèëè âúîáùå :wink:
êèòàéöèòå òðÿáâà äà ñå ïîó÷àò ìàëêî êàê ñå ïðàâÿò ãîâîðèòåëè :twisted:

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#20 Мнение от velinski »

Гънката е промазана само отзад с каучукова смес според Ручо. Отпред нищо не е промазвано. Говорителите са работили в затворени боксове и са 100% запазени. Мда, китайците има от какво да се научат ако имат желание...
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#21 Мнение от Rumen Suvandjiev »

bigASSyou написа:за тия 60 години магнитната система добре ли е.


Магнитите AlNiCо са като старото вино - с годините стават още по-добри!

Audiomaster
не знае къде се намира и какво говори
Мнения: 404
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#22 Мнение от Audiomaster »

Хехехе, да, като се донамагнитят :) И аз съм им фен...
Радостин Атанасов
0899 867 140/ 0879 857 140
http://audiofidelitybg.com
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=46353

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#23 Мнение от Ivan Rachev »

Audiomaster написа:Хехехе, да, като се донамагнитят :) И аз съм им фен...

Теоретизираш ли в момента ?
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Audiomaster
не знае къде се намира и какво говори
Мнения: 404
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#24 Мнение от Audiomaster »

Ivan Rachev написа:
Audiomaster написа:Хехехе, да, като се донамагнитят :) И аз съм им фен...

Теоретизираш ли в момента ?

Не. Поне за българските лети магнити от сплав алнико. Доста пъти ми се е налагало да ги намагнитвам, понеже макар и да запазват значително повече магнитна енергия в единица обем и за по-дълго време от феритните, ферит-бариевите и ферит-стронциевите магнити и те все пак отслабват с времето. Подчертавам, става въпрос за българските. Поне на 30% отслабват за 25 години.
Последно промяна от Audiomaster на Пон Юни 15, 2009 11:13 am, променено общо 1 път.
Радостин Атанасов
0899 867 140/ 0879 857 140
http://audiofidelitybg.com
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=46353

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#25 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Сравнението със старото вино не е случайно.
При него свойствата се променят, като просто си отлежава в бутилката, без някакви специална външна обработка, в резултат на химическите процеси, притичащи в самото вино.
Намагнитване наричаме процеса, протичащ при феромагнетиците, под въздействието на външно магнитно поле и пораждащ увеличаване на намагнитеността им в направление на полето. В състояние на пълно размагнитване феромагнетикът се състои от домени с обем 10на-9—10на-3 см3 всеки от които е намагнитен до насищане Js, но при това векторите на сампороизволната им намагнитеност са разположени така, че сумарният магнитен момент на тялото J=0. При намагнитването се осъществява преориентация на векторите на намагнитеност на домените в направление на приложеното поле, което се осъществява по три основни начина:
- Изместване - промяна на границите между домените, като обемът на тези, чиито вектор Js има най-малък ъгъл спрямо направлението на намагнитващото поле, се увеличават за сметка на тези с по-неизгодна енергетична ориентация.
- Завъртане - Звъртане на векторите Js, зависещо от магнитната анизотропия на конкретния материал, като при пълно съвпадение на Js с направлението H се постига т.нар. техническо насищане на материала
- Парапроцес - ориентация на елементарните магнитни моменти, отклонени поради топлинното движение, на практика пренебрежим.
Общо взето при намагнитването на материала последователността на процесите е като горепосочената, като в областите на Рилей и на най-голяма проницаемост то се дължи на изместване, а приближавайки областта на насищане - на завъртане на Js.
При отпадане на магнитното поле материалът остава намагнитен поради необратимите промени в големината и ориентацията на домените и оттам нататък протича процесът на размагнитване, зависещ от вида и формата на намагнитеното тяло. Логично е да заключим, че всеки магнит с времето трябва да губи своите свойства.
При AlNiCo сплавите обаче процесът на кристализация на материала не приключва с изливането му, а продължава, като тази кристализация се извършва в условията на неговото собствено магнитно поле. По този начин процесът на изместване продължава, като се образуват още по-големи домени (умишлено дадох обема им, който варира в границите на един милион пъти). С други думи се наблюдава самонамагнитване на материала, което след няколко десетилетия е съвсем забележимо. Очевидни са и разликите в самата структура на магнита.
В детството ми ми беше попаднал счупен на две AlNiCo магнит от старо радио. Много години по-късно при изпускане го счупих още на две, като веднага ми направи впечатление разликата в лома на повърхностите след двадесет и след четиридесет години, откакто е бил произведен - кристалите на по-късното счупване бяха значително по-големи.

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#26 Мнение от Ivan Rachev »

много добра обяснение , към което бих добавил че магнитите който се лееха тук не са Алкомакс , Алкомакс е търговска марка с точно определени пропорци между съставките.
теоретично алнико ,алкомакс.....може да отслабне след 300 години за 25 години дори и обикновенно феритно кюфте няма да мръдне , стига да участва в качествено изчислена и направена магнитна система а не да се пъне да дава това което неможе :wink:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта