И още една хорна с FSR8 !!!

Съобщение
Автор
Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#16 Мнение от Simonov »

Мдаааа... :roll: очевидно субективния фактор тук има голямо значение, тъй като Иво (ortho) ми каза, че някакъв негов приятел направо се влюбил в звученето им :)
Всъщност ако акустичната музика е вашата страст, както казах по нагоре в постовете, проекта ще ви задоволи напълно :) (за цената си)

Аватар
ortho
има опит
има опит
Мнения: 255
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 1:00 am
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

#17 Мнение от ortho »

Колегата който ги взе ,(Д-р Ангелов- nickname - Gluhi) наистина не иска да ми ги връща. Той слуша основно "инструментален" джаз и класика и е много доволен, въпреки че ги слуша на една ямаха.
Смятам да му ги подаря за да им се радва.
Между другото, този говорител, въпреки малките си размери наистина показа потенциал за разработване.
Моля по-разбиращите във форума да обмислят следния ми въпрос:
Хорна е проектирана за FRS8- 8 Om, а аз съм сложил в нея 8М.
Съвсем хипотетично, каква ще е разликата в звученето м/у двата говорителя в тази конструкция???
мерси предварително за отговорите.

Успех на всички!!!

dr.ivo

realstereo

#18 Мнение от realstereo »

Аз не съм особен разбирач и моите изводи са постигнати главно по опитен път. При камера с обем 1.4л. фрс8-8охм, думти здравата. Подозирам, че говорителите, за които са предназначени тези проекти са от по-старо производство. И при двата модела на хорнички, които съм направил, камерата е намалена до 1.1л. Фрс 8М е друга история. Там ватата пооправя високите среди и като цяло агресивното поведение на този говорител. Правихме сравнение между хорни с тези говорители и общото мнение беше, че по-приятен за слушане е фрс8-8ом., но на моменти му липсва ударност и звучи вяло. С говорители за толкова пари- толкова. За проект за 50лв, губиш време за 500....

Аватар
ortho
има опит
има опит
Мнения: 255
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 1:00 am
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

#19 Мнение от ortho »

Да, ама удоволствието беше безценно.......... :D :D :D :lol: :D :!:

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта