Моите впечатления от хорните (и не само) на Иван Рачев

Съобщение
Автор
Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#16 Мнение от Borislav Stankov »

После не се чудете защо ни мислят за луди и сектанти и само си представете колко простотии тябва да търпиме от хората, които не могат да разберат за какво говориме.

Слагам се и аз в числото на сектантите, защото съм етерпритежател. :D
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Sasho Tashov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 252
Регистриран на: Чет Авг 12, 2004 12:00 am
Местоположение: Кюстендил
Обратна връзка:

Re: към екипа на ЕТЕРАУДИО

#18 Мнение от Sasho Tashov »

Напълно познато чувство както на мен така и на много от хората, които са си изказали преди мен. Това че ни мислят за сектанти и луди съм го изпитал на гърба си, но точно тези хора като дойдат за да се присмеят на дъските, на които съм закачил ЕТЕРИТЕ си, идват за 5 мин само за да иззлобеят и си тръгват усмихнати след около час и половина. Не мога и да помисля да слушам музика на друго в нас. Благодарение на Кирилов и Рухи скоро ще ми се наложи да преразгледам сигуацията с мебелите и колоните ми ще са около 60% от обзавеждането на стаята ми. Дай боже всекиму. Тогава ще имате същата покана, която Иво Рачев толкова време ви отправя. А разстоянието повярвайте ми не трябва да ви пречи. "Проблемите" идват после като докарате тия ценности във вас. Не е лесно да обясниш на роднините си какво е да имаш 2х8,50 метра "фунии" в хола си.

Респект към всички, които ми помогнаха да обясня на себе се защо е нужно да правя това!!!

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: към екипа на ЕТЕРАУДИО

#19 Мнение от Nanko Rusev »

lucifer_kn написа:... Не е лесно да обясниш на роднините си какво е да имаш 2х8,50 метра "фунии" в хола си.

Респект към всички, които ми помогнаха да обясня на себе се защо е нужно да правя това!!!


Респект Сашо :)

Sergo

#20 Мнение от Sergo »

Дааа, мога да кажа, че никой не преувеличава! Наистина звука е ревероятно реален! Просто знам, че един ден със сигурност ще слушам ламби+(широколентов*хорна) :wink:

Аватар
Dimitar Chakarov
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 156
Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#21 Мнение от Dimitar Chakarov »

Имало лекарство за болката-хапче разтворено в етер.

Аватар
sparky
има опит
има опит
Мнения: 175
Регистриран на: Сря Юни 08, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Моите впечатления от хорните (и не само) на Иван Рачев

#22 Мнение от sparky »

Е какво да кажа... вече и аз съм в "сектата" :)

Петък вечер имах щастието да ги слушам - не можах да се откача 3 часа (а ако имах възможност щях и още да остана - за съжаление имах и друга работа).

Срещнахме се с Даниел на Попа и.. директно в студиото на Рачев, който ни посрещна на вратата нахилен до ушите. :)
Като човек, никога не слушал нещо подобно, ме настаниха баш по средата срещу хорните, и се почна... Отначало по-полека, с класически парчета, после се стигна и до Prodigy.

Еми... думите са излишни, просто трябва да се чуе. Все пак ще се опитам да опиша до колкото мога впечатленията си и дано успея да се доближа.

В началото бях малко като в небрано лозе, по простата причина че като човек, никога не слушал такива чудеса, ушите ми просто отказваха да възприемат това, което чуват :) На моменти ми се струваше че ниските са малко, на моменти че високите потъват, но това тотално объркване продължи не повече от 10-ина минути, и изчезна яко дим в момента, в който чух първото ми по-познато парче, от което имах по-скорошни впечатления.
Просто всичко беше перфектно балансирано - невероятно стегнат и мощен бас, при което етерите почти не помръдваха 8O , слизащ колкото си иска ниско, без да се усеща и помен от напрегнатост, високи, които по простата причина че излизат кристално и не те дразнят като всичко, което чуваш "под път и над път", първоначално възприемаш като леко потънали, но в момента, в който ушите ти се усетят какво всъщност се случва, разбираш че са точно толкова, колкото трябва и можеш да ги слушаш неограничено време. Средите ли? Ами атмосферата е невероятна, просто "влизаш в откестъра" :). Най-интересното е когато някой застане пред някоя от хорните - разликата е толкова "ушевадна" че ти се струва че слушаш нещо съсвем друго и "плоско". :)
Пуснаха почти всичко като стилове музика - еми имам самочувствието на човек със сравнително добър слух, но това е единствената система която съм слушал досега, в която за 3 часа слушане, на моменти при доста сериозно звуково налягане, просто нямаше какво да ме подразни.
След като си тръгнах и излязох на "тихо", за мое най-голямо учудване открих че няма и следа от никаква умора, камо ли пищене в ушите или други такива "нормални" неща при по-продължително слушане на техника за "ширпотреба" :) .

На всичкото отгоре и ме изпратиха с думите: "Ми хайде, пък ако искаш идвай пак да слушаме...". Еми... искам. :) И още как!

И за финал мога да кажа само: Мерси за гостоприемството. Радвам се че все още са останали наистина разбиращи хора.

Респект!
Знам че нищо не знам, но някои и толкова не знаят.

nadbest
има известен опит
има известен опит
Мнения: 99
Регистриран на: Нед Фев 13, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#23 Мнение от nadbest »

Едно въпросче за Етерите имам: как биха се държали с един NAD 3020 ?

Teodor Ainadjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 495
Регистриран на: Съб Авг 28, 2004 12:00 am
Местоположение: Студентски Град
Обратна връзка:

#24 Мнение от Teodor Ainadjiev »

nadbest написа:Едно въпросче за Етерите имам: как биха се държали с един NAD 3020 ?

:weedman:

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#25 Мнение от Ivan Rachev »

nadbest написа:Едно въпросче за Етерите имам: как биха се държали с един NAD 3020 ?
....донеси го и ще разберем :wink:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 882
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#26 Мнение от toroid »

nadbest написа:Едно въпросче за Етерите имам: как биха се държали с един NAD 3020 ?


Етерите нямат проблем с никой усилвател!Лошото е,че може да се разочароваш от усилвателя си като го чуеш с тях :wink: Етерите могат да се ползват като еталон за изпитване качеството на усилватели защото с тях проличават всички недостатъци на даден усилвател.Да,отнеси го NAD-а при Иво и ще знаеш колко си далеч от истината.Аз моя усилвател също съм го тествал там и няма да ти казвам какво ми е все още вътрешното усещане като слушахме неговия и после моят....... :x

nadbest
има известен опит
има известен опит
Мнения: 99
Регистриран на: Нед Фев 13, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#27 Мнение от nadbest »

Имам любезната покана на Иван и ще се възползвам :D

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#28 Мнение от Borislav Stankov »

nadbest написа:Имам любезната покана на Иван и ще се възползвам :D


Хайде и после разкажи на всички какво стана.
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Аватар
Evelina Milusheva
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 374
Регистриран на: Вто Апр 04, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#29 Мнение от Evelina Milusheva »

и аз, и аз :)

само искам да докопам малко оригинални ЦД-та с моята музика...сигурно ще чуя по съвсем нов начин любимите си парчета...

Веднага ще пиша впечатления...

Sasho Tashov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 252
Регистриран на: Чет Авг 12, 2004 12:00 am
Местоположение: Кюстендил
Обратна връзка:

#30 Мнение от Sasho Tashov »

BeeLee написа:и аз, и аз :)

само искам да докопам малко оригинални ЦД-та с моята музика...сигурно ще чуя по съвсем нов начин любимите си парчета...

Веднага ще пиша впечатления...

Ти иди, там има всичко, което е нужно на един човек да прогледне 8O

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта