Алфа ТЛ помощ

Съобщение
Автор
ican4eto

#16 Мнение от ican4eto »

Смятах Еминенс Алфа (Бета за предпочитане, заради по-голямото налягане около 100дБ) серии, кажете си мнението относно Алфа ТЛ, на мен ми допаднаха резултатите, ще го допълня с някой високочестотен или фул рейндж, в затворен, а може и да ми е глупава идеята 8O чакам отговори, благодаря предварително

Аватар
taslak
има опит
има опит
Мнения: 105
Регистриран на: Пет Авг 05, 2005 12:00 am
Обратна връзка:

#17 Мнение от taslak »

В моята реализация на alfa TL, вътрешните размери на тръбата са 13х16,8х87,5 см и съм събрал около 550 грама вата. Действително тук се НАТЪПКВА ватата, а не да се постави по стените както е в други проекти.

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#18 Мнение от Simonov »

ican4eto написа:Нещо или пиша глупости или пиша неразбрано! 20,8г/л и от там следва, че едно пликче пълни 6, 01л 125г/20,8г/л=6,01л и от там 140/6=23,29пликчета, явно аз съм се изказал неправилно, съжалявам! :oops:



Къде написах, че са нужни 2000гр?!? 8O Опааааааа, грешката е моя, съжалявам, цифрата е била ориентировъчна, но не кой знае колко :oops: :lol:


Ако си прочел правилно статията предполагам си разбрал че предавателната линия е натъпкана с вата от началото до края. Не виждам защо си правиш труда да смяташ колко пликчета ще ти трябват, при положение че програмата ти изплюва наготово колко грама(или кг:)) трябва да сложиш.

ican4eto

#19 Мнение от ican4eto »

Simonov написа:
Ако си прочел правилно статията предполагам си разбрал че предавателната линия е натъпкана с вата от началото до края. Не виждам защо си правиш труда да смяташ колко пликчета ще ти трябват, при положение че програмата ти изплюва наготово колко грама(или кг:)) трябва да сложиш.



Прав си , но смятам, колко пакетчета ми трябват, защото в магазина не се продава на килограм, а на пакетче и второ което е, не зная от къде мога да се сдобия с такава вата на килограм, ако някой знае и иска да сподели, моля!

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#20 Мнение от Simonov »

Последният път като купувах вате беше от един магазин за платове. Може да пробваш в някое шивашко ателие.
Става въпрос за полиестерната бяла вата.

ican4eto

#21 Мнение от ican4eto »

такава имам и си купувам от време на време, но е доста обемна и 2, и нещо кг, ще трябват сигурно две топа :lol: Все пак благодаря Симонов

gps

#22 Мнение от gps »

Полиестерната вата за шивашки цели се произвежда от различни производители и е с различна плътност и структура.Не е чак толкова подходяща за проекта който искате да правите.Резултатите с нея може да са доста различни и далеч по-лоши отколкото с специалната вата която използват DIY-рите извън България!Писано е по въпроса.

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#23 Мнение от Simonov »

Мдааа, ама това е най евтиният вариант. Незнам колко струва един пакет вата на Визатон, ама със сигурност ще е доста скъпичко. Пък и тези малки разфасовки от по 125гр.
http://www.partsexpress.com/pe/showdetl ... er=260-317
Ето това е можеби доста по добро решение. Пък и една разфасовка е близо 450гр.

ican4eto

#24 Мнение от ican4eto »

Симонов, това е добре като цена, само че трябва евентуално да се организираме групово, за да ни излезе по-евтино или поне да се потърси нещо в БГ!

ican4eto

#25 Мнение от ican4eto »

Зачудих се онзи ден, какво ли ще стане, ако в един Алфа ТЛ проект, се налепи по стените от акустичната пяна и в останалия обем се напълни с полиестърна вата?!? Дали ще се подобри или ще се влоши качеството на звука?!? http://www.partsexpress.com/pe/showdetl ... er=260-515 Ето това е въпросната акустична пяна! Благодаря

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#27 Мнение от Nanko Rusev »

8O

ican4eto

#28 Мнение от ican4eto »

Памука!!! Какъв е този памук?!?

Аватар
moni
чете и пита
чете и пита
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#29 Мнение от moni »

Ватата на Визатон струва около 6 лв пакетчето. Пяна май внасят Пасс, но не съм сигурен. Тия дни ще имам координатите на фирма която внася уж "сигурна" акустична пяна. Но не мисля, че на "пипане" някой може да я различи. И тя е доста скъпа, но евтино няма... За ТЛ-а не знам, но за затворения обем пяна+вата е резонно. Доколкото знам пяната се слага заради стоящите вълни. В проекта http://www.bgaudio.org/modules.php?name ... pic&t=2309 съм сложил малко акустична и останалото от компютри. Ако имах достатъчно акустична не бих направил компромис, но и така се получи.
Не съм сигурен че ако поръчаме вата и пяна отвън ще излезе по-евтино-транспорта е доста скъп, но бива да се проучи.

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта