Здравейте!

Съобщение
Автор
Аватар
hAker4e
чете
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Мар 19, 2008 1:00 am
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

Здравейте!

#1 Мнение от hAker4e »

Първо казвам здравей на всички маняци в форума! Нов съм в форума и смятам, че е редно да ви се представя, пък после ще минем по същество. Не намерих раздел за новаци, но понеже съм се "запалил" по хорните сметнах за добре да я постна тук. Казвам се Георги, и believe it or not съм на 13 години(тази година правя 14) и съм много запален по аудиото(домашно и кар) Роден съм и живея в град Видин. Имам 2 колони old school Теchnics SB-3130, усилвател Pioneer SA-408, tuner и cd-player Тechnics (имам и усилвател техникс, но той е много слаб за колоните, макар, че е комплект с тях) Знам, че не са върха, и че тук са само ХайЕндисти, но за моята възраст са си хубави. Та по същество, вчера ми пристигнаха Визатонките БГ13, решил съм да правя хорни, без никакъв опит, само с едноседмично четене в този форум, просто за КЕФ. Тъй като не съм про и не мога да си изчисля сам колко да ми е голяма устата, ще ползвам този чертеж и се надявам да стане добре. Тъй като съм 7 клас, а знаете, че след 7 клас има важни за средното ми образование изпити и почти нямам никакво свободно време, но всяка свободна минута, ще бъде оползотворена в правене на ХОРНИТЕ :supz: :D
Последно промяна от hAker4e на Чет Мар 20, 2008 11:24 pm, променено общо 1 път.

bachelor
има опит
има опит
Мнения: 202
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от bachelor »

Здравей! :)

BG13? Той проекта е за FR13... Между ТЛ и Хорна има разлика :) Похвален ентусиязъм, но не става само с една седмица четене в форума :wink: Цикъла от проектирането до изработката на изделието, не е лесна работа, особено за средно статистически 14 годишен :wink: Моя съвет е да не бързаш с аудиото и да обърнеш внимание на училището. Трупай опит и чети повечко... Имай търпение, защото няма да стане с щракване на пръсти :wink: Ако имаш желание ще стане. Можеш за начало да направиш някой от проектите в форума, но дори и реализацията на готов проект не е толкова лесно занимание. Тя също изисква време, усилия, знания, някакъв опит и инвестиция :wink: Не искам да убивам желанието ти ни най-малко, но настоящия форум, изисква поне някакви основни познания.

Поздрави! :)

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#3 Мнение от Nanko Rusev »

Теодор има проект за БГ13. Ако не се лъжа даже пусна чертежите.

А опит без да прави, не виждам как ще натрупа.

Аватар
hAker4e
чете
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Мар 19, 2008 1:00 am
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

#4 Мнение от hAker4e »

Aз на ученето бая време отделям, но имам и 1-2 свободни часа за хоби :) Чета от 1 седмица в този форум, но това не трябва да означава, че не съм чел в други форуми, не съм чел книги за аудиото и не съм се ровичкал в нета търсейки информация като луд, била тя любопитна или "поучаваща" (така да го кажа :lol:):wink: Нямам опит с хорните, иначе съм направил 2 кутии(за нискочестотен говорител) и две колони. Но за всичко си има първи път, не е ли така :)



п.п
Теодор има проект за БГ13. Ако не се лъжа даже пусна чертежите.
Търсих в раздела Хорни и ТЛ, ползвах търсачката на форума, но не намерих, ще може ли линкче :oops:

Nikolay_Hristov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 472
Регистриран на: Пон Яну 10, 2005 1:00 am
Местоположение: В.Търново / София
Обратна връзка:

#5 Мнение от Nikolay_Hristov »

hAker4e написа: Търсих в раздела Хорни и ТЛ, ползвах търсачката на форума, но не намерих, ще може ли линкче :oops:
Линкче :wink:

Аватар
bstbst
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 74
Регистриран на: Съб Юли 22, 2006 12:00 am
Обратна връзка:

#6 Мнение от bstbst »

bachelor написа:Здравей! :)

BG13? Той проекта е за FR13... Между ТЛ и Хорна има разлика :) Похвален ентусиязъм, но не става само с една седмица четене в форума :wink: Цикъла от проектирането до изработката на изделието, не е лесна работа, особено за средно статистически 14 годишен :wink: Моя съвет е да не бързаш с аудиото и да обърнеш внимание на училището. Трупай опит и чети повечко... Имай търпение, защото няма да стане с щракване на пръсти :wink: Ако имаш желание ще стане. Можеш за начало да направиш някой от проектите в форума, но дори и реализацията на готов проект не е толкова лесно занимание. Тя също изисква време, усилия, знания, някакъв опит и инвестиция :wink: Не искам да убивам желанието ти ни най-малко, но настоящия форум, изисква поне някакви основни познания.

Поздрави! :)
Не знам каква е възраста ти, но не ти прави чест така да обезсърчаваш детето! Какво значи да не бърза с аудиото, или "средностатистически"???
От изказването ти съдя, че може би на неговата възраст не си имал възможност да се занимаваш с това което си искал!
Ще спра до тук, защото ако продължа, може да те обидя :wink: :wink: :wink:

Поздрави и извинявай!

bachelor
има опит
има опит
Мнения: 202
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#7 Мнение от bachelor »

bstbst написа: Не знам каква е възраста ти, но не ти прави чест така да обезсърчаваш детето! Какво значи да не бърза с аудиото, или "средностатистически"???
От изказването ти съдя, че може би на неговата възраст не си имал възможност да се занимаваш с това което си искал!
Ще спра до тук, защото ако продължа, може да те обидя :wink: :wink: :wink:

Поздрави и извинявай!
Целта ми не е да обезсърчавам момчето, както споменах в края на поста си. Може да съм прекалил с някои изказвания. Относно заниманията ми, когато бях на неговата възраст - Занимавах се с това което исках, но това няма нищо общо с изказването ми :) Взимам си бележка и спирам до тук, за да не цапаме повече темата :)

Поздрави. :)

Аватар
Evelina Milusheva
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 374
Регистриран на: Вто Апр 04, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#8 Мнение от Evelina Milusheva »

Aз много се кефя, че си се запалил. Явно си учиш и уроците, предвид липсата на правописни грешки в поста ти :twisted:

Определено хора като Момчил надъхват яко, затова дерзай :) и успех в борбата с кандидатстването! Ако се класираш в София, познай какво те чака :lol: 8)
lyrical hardcore

Аватар
hAker4e
чете
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Мар 19, 2008 1:00 am
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

#9 Мнение от hAker4e »

Този уикенд мислех да оразмеря плоскостите за хорните, но неочаквано разбрах, че ще имаме гости от С'рбия за целия уикенд, което прави "полуосъществаването" на проекта ми НЕВЪЗМОЖНО. :( However другият уикенд съм на линия... i hope so... :roll:

Evelina Milusheva написа:Aз много се кефя, че си се запалил. Явно си учиш и уроците, предвид липсата на правописни грешки в поста ти :twisted:

Определено хора като Момчил надъхват яко, затова дерзай :) и успех в борбата с кандидатстването! Ако се класираш в София, познай какво те чака :lol: 8)
Благодаря за подкрепата на теб и на всички останали. Решил да остана във Видин, дори и да ми стигне бала за София. Иначе какво ме очаква, ако не е тайна :lol: Иначе аз си ходя в София редовно :)

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#10 Мнение от Stefan Stefanov »

Като си хакер виж, ако натиснеш бутона "edit" какво ще се получи :D

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 6 госта