Хорна с Етер 6 ( Момчил)

Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Аватар
siropuch
чете и пита
чете и пита
Мнения: 51
Регистриран на: Пон Юни 25, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#76 Мнение от siropuch »

Аз от JAF си взех американски орех фурнир на цена 5.8лв,но е натурален смисъл не е обработван което в твоя случай явно не върши работа.Аз още не съм правил хорните който съм замислил.В много начален стадий са,но бюрото което си направих от голо ПДЧ и го фурнировах с американския орех изглежда прекрасно.Фурнироването стана чрез един приятел в цех за мебели там имат машина за лепене на фурнир която след залепване го изпича на 200* става много добре.Незнам каква е разликата между технически обработения и натуралния фурнир смисъл защо точно с технически обработен искаш да го направиш.Е ти си знаеш наи-добре предполагам.А аз знам едно,че хорните с орех ще изглеждат зашеметяващо

Аватар
diadoto
има опит
има опит
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Ное 16, 2006 1:00 am
Местоположение: софия
Обратна връзка:

мечтата ми беше...

#77 Мнение от diadoto »

Мило "дете",вече ти писах каква радост си за такива като мен.Мечтаех моя син да онаследи "професията"ми /акустика/ ,но той предпочете "хардуера и софтуера".Гонят се с Вени Марковски още от компютърните клубове ,но са признати "компютърджий".Това което си направил ме задължава да те поканя тук в столицата,за да ти се порадваме.Мечтата на проф.Маляков бяха тия "хорни"/мир над прахът му/Така и не я осъществихме ,погълнати от "реформите"и грижите ни за оцеляването си.Това което казваш за себе си доказва още един път моята представа за "Горна",че там има голям потенциал за България.Ти си един достоен наш последовател.Гордея се с такива наши деца.Гордея се и с теб .Хвала на родителите ти.Нека тук във форума да знаят ,че нашето "хоби"има бъдеще.
С поздрави "дядо Митко"/Димитър Богоев -БНТ/

Аватар
K.Konstantinov
има опит
има опит
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Юли 16, 2006 12:00 am
Местоположение: Madrid
Обратна връзка:

#78 Мнение от K.Konstantinov »

siropuch написа:Аз от JAF си взех американски орех фурнир на цена 5.8лв,но е натурален смисъл не е обработван което в твоя случай явно не върши работа.Аз още не съм правил хорните който съм замислил.В много начален стадий са,но бюрото което си направих от голо ПДЧ и го фурнировах с американския орех изглежда прекрасно.Фурнироването стана чрез един приятел в цех за мебели там имат машина за лепене на фурнир която след залепване го изпича на 200* става много добре.Незнам каква е разликата между технически обработения и натуралния фурнир смисъл защо точно с технически обработен искаш да го направиш.Е ти си знаеш наи-добре предполагам.А аз знам едно,че хорните с орех ще изглеждат зашеметяващо

5.8лв?Това с какви размери?Аз използвах дъбов фурнир 25см широка лента 6 лева метъра.Фурнира от еднаа страна е подплатен с фин мрежест плат който държи жилките на фурнира да не се пречупат и разпаднат при лепенето и огъването при лепенето.За лепенето аз използвах висококачествено френско конкатно лепило.

Аватар
siropuch
чете и пита
чете и пита
Мнения: 51
Регистриран на: Пон Юни 25, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#79 Мнение от siropuch »

Цената е такава за пачка.Колкото по широк лист искаш толкова повече фурнир ще трябва да купиш.Пачката е пакетирана и с надпис колко м2.Мойте листове бяха 20 на 200 см.Което правеше около 15м2 х 5.8.Около 90 лв ми се върза помня

Аватар
K.Konstantinov
има опит
има опит
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Юли 16, 2006 12:00 am
Местоположение: Madrid
Обратна връзка:

#80 Мнение от K.Konstantinov »

siropuch написа:Цената е такава за пачка.Колкото по широк лист искаш толкова повече фурнир ще трябва да купиш.Пачката е пакетирана и с надпис колко м2.Мойте листове бяха 20 на 200 см.Което правеше около 15м2 х 5.8.Около 90 лв ми се върза помня

8O Ааа, цената е на m^2.Тук ми излезе златен. :cry:

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#81 Мнение от Nanko Rusev »

K.Konstantinov написа: 8O Ааа, цената е на m^2.Тук ми излезе златен. :cry:


Ама там средната работна заплата е 1000-1600EUR, а не 250, нали ?

Аватар
Momchil
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 755
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

#82 Мнение от Momchil »

И продължаваме с кантовете .....
За сега са само Импрегнирани , вероятно сам ще си ги боядисвам ....
:wink:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Бавничко , но ще стане .
10 листа от Фурнира ми пристигнаха ,чакам още 5 .
Със Соларис-М поговорихме и скоро ще има нови фурнири .
Ето ви мостра на моя фурнир :
Изображение
От него също ще има по големи количества за напред .

Аватар
K.Konstantinov
има опит
има опит
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Юли 16, 2006 12:00 am
Местоположение: Madrid
Обратна връзка:

#83 Мнение от K.Konstantinov »

Красива е шарката.Какво дърво е?По какъв метод ще го лепиш?На едно място гледах, че има специален препарат, с който се третира фурнира преди да започнеш да го лепиш, за да омекне и да стане благ за огъване.

Аватар
Momchil
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 755
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

#84 Мнение от Momchil »

Фурнира е Тех. Обработен Орех .
Интересно ....
специален препарат, с който се третира фурнира преди да започнеш да го лепиш, за да омекне и да стане благ за огъване.

Това не съм го чувал , ще ми бъде много интересно ако споделиш !?
Само не ми казваи ,че е на водна основа ,защото не искам и да слушам .. :)
Определено ще помогне при моя случаи , с тея моите фантасмагории , никак не е лесно .....

Благодаря ти предварително !

Поздрави : Момчил :wink:

Аватар
Cvetomir
има опит
има опит
Мнения: 343
Регистриран на: Съб Юни 04, 2005 12:00 am
Местоположение: софия
Обратна връзка:

#85 Мнение от Cvetomir »

Гледах по Дискавъри, как киснат дървесината в саке, да се размекне и го кривиха, аве японска му работа.
Може да си разочарован ако не успееш , но си обречен ако не опиташ.

Аватар
K.Konstantinov
има опит
има опит
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Юли 16, 2006 12:00 am
Местоположение: Madrid
Обратна връзка:

#86 Мнение от K.Konstantinov »

Momchil написа:Фурнира е Тех. Обработен Орех .
Интересно ....
специален препарат, с който се третира фурнира преди да започнеш да го лепиш, за да омекне и да стане благ за огъване.

Това не съм го чувал , ще ми бъде много интересно ако споделиш !?
Само не ми казваи ,че е на водна основа ,защото не искам и да слушам .. :)
Определено ще помогне при моя случаи , с тея моите фантасмагории , никак не е лесно .....

Благодаря ти предварително !

Поздрави : Момчил :wink:

Това е амрекинаски продукт.Незнам дали ще ти е удобно за поръчка и употреба.Плюс това трябва да се експериментира първо.Не съм го използвал и незнам дали е качествен и върши работа.

http://www.veneersystems.com/index.php/action/item/id/51/prevaction/category/previd/11/prevstart/0/

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#87 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Momchil написа: Само не ми казваи ,че е на водна основа ,защото не искам и да слушам .. :)

Май е точно така:
Mix the softener with an equal amount of water before use.

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#88 Мнение от oceanman »

Момчиле,я не се дразни.
Моя проект го работя повече от година,като съм го мислил още половин. Работя когато мога и не знам кога ще стане...
Наистина такива проекти отнемат години и така трябва да се прави. Работи си спокойно и когато си в хармония със себе си, за да вложиш максимума положителна енергия в начинанието,което е прекрасно.
Който иска джаста-праста-нека сам си работи така!
Дерзай :wink: Ние дрътите :D стискаме палци.

Аватар
Demiurg
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 245
Регистриран на: Чет Дек 09, 2004 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#89 Мнение от Demiurg »

Момчиле, не знам за какво ти е такъв омекотител. Ти огъваш по големи радиуси, и то - технически фурнир. То все едно огъваш хартия - какъв е проблема ???
Аз съм огъвал естествен фурнир (предпочитам го пред техническия, макар че се цепи) по по- малки радиуси, без омекотители и без проблеми. Така като гледам - не си от тия, дето бързат - бавно, внимателно и то само си става !

Аватар
Momchil
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 755
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

#90 Мнение от Momchil »

Да съм казал ,че ще го ползвам ?
Имаи предвид ,че този фурнир ( Тех. Обработен Орех ) е по твърд от останалите фурнири с които съм работил .

НЕ Е ПРОБЛЕМ ДА СЕ ЗАЛЕПИ , ПРОБЛЕМИТЕ ВЪЗНИКВАТ СЛЕД ТОВА !
Ако сте забелязали , при не равномерно пресоване поради свойствата на даденото дърво лепенето се усложнява , от гледна точка на "изтеглянето" .
При залепяне често имаме участъци които не се залепят !
Това се коригира , има си начини .

Не се тревожете , ще си карам както си знам .
Разучих повечко за тези препарати , имат интересни свойства , но за сега ще се въздържа. :)

Поздрави : Момчил

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта