Съвет, мерак, ограмотяване- Хорни?

Съобщение
Автор
malkiat

Съвет, мерак, ограмотяване- Хорни?

#1 Мнение от malkiat »

Нещата седят така:
Имам желание да се кефя с хубави ОТ.Почти имах възможноста да купя такива /поне аз не бях слушал такова възпроизвеждане!/,когато ми откраднаха телефона с което връзката ми с продавача се загуби.Безкраино съжалявам,но в същото време чета постоянно за Хорни,та Хорни! Слушал съм такива у един съфорумник,които не желае да ми окаже съдеиствие,а ми предлага да купя неговите!Така или иначе,това което чух /или усетих.../при него не ме задоволява...Да не говорим за дизаин и естетика!Може за много хора това да не е важно,но за мен в музиката всичко е едно нерзривно цяло!
Не може да няма значение и музиката която слушам - тя е от стара рок музика до последен писък рок-джаз, и доста по малко класически опери...
Та,имам нужда от информация и съвет:
Има ли някои,които може да ми изработи хорни на нужното ниво,като ми даде възможност преди това да чуя,обясни ми като на идиот предимствата и недостатъците на Хорните и еи-така да ми отвори аргументирано Ушите??
Техниката ми е: 2 стъпала QUAD 606,pre amp QUAD 66,абе за по кратко системата известна като QUAD 77 плюс Nakamichi Dragon,pioneer 909 и шаси Denon DP 67......
Разчитам на знаещите и можещите повече от мен...
Поздрави! Васо

Boqn Nikolov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 154
Регистриран на: Нед Дек 31, 2006 1:00 am
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

#2 Мнение от Boqn Nikolov »

Разгледай в галерията на форума :!: .Има прекрасни произведения [човека,който предполагам търсиш,е Владо(DGD) ].Написал е телефон за връзка,а и така като гледам си от София,а там има доста хора притежатели на Ether :wink: .Помоли ги за кратка демонстрация,няма да ти откажат :)
Когато има толкова случайности, търси закономерност.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Едва ли във форума има човек, който да ти откаже.
При мен можеш да чуеш:
- Касическа дълга хорна - Jericho с Fostex FE-208 Sigma
- Бюджетна дълга хорна с Fostex FE-126E
- Къса двулентова хиперболична хорна - Kaprihorn2 с Fostex FW-208N
- Компактна къса експоненциална хорна с Monacor SPH-68X
Ако помниш кой е проектът/моделът , който ти е направил впечатление и държиш точно на него, той може да се повтори.

Nikolay_Hristov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 472
Регистриран на: Пон Яну 10, 2005 1:00 am
Местоположение: В.Търново / София
Обратна връзка:

Re: Съвет, мерак, ограмотяване- Хорни?

#4 Мнение от Nikolay_Hristov »

malkiat написа:Нещата седят така:
.........................................................
Слушал съм такива у един съфорумник,които не желае да ми окаже съдеиствие,а ми предлага да купя неговите!Така или иначе,това което чух /или усетих.../при него не ме задоволява...


Свържи се и с Иван Рачев, за да послушаш неговата система и ... не забравяй и да му споменеш кой е този твой услужлив съфорумник! :D

Lyubo Yanev
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 47
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#5 Мнение от Lyubo Yanev »

Rumen Suvandjiev написа:Ако помниш кой е проектът/моделът , който ти е направил впечатление и държиш точно на него, той може да се повтори.

malkiat написа:Така или иначе,това което чух /или усетих.../при него не ме задоволява...

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#6 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Lyubo Yanev написа:
Rumen Suvandjiev написа:Ако помниш кой е проектът/моделът , който ти е направил впечатление и държиш точно на него, той може да се повтори.

malkiat написа:Така или иначе,това което чух /или усетих.../при него не ме задоволява...


От написаното от malkiat, аз разбрах, че той първо е чул нещо, което го е заинтригувало, но е загубил контакт с човека, който му го е пуснал. После някой съфорумец му е демонстрирал нещо, което не му е харесало.

Както и да е - няма прокет, който да не може да се реализира - единственното ограничение е бюджетът, разбира се.

malkiat

Хорни,мерак и ограмотяване

#7 Мнение от malkiat »

Явно не съм обяснил добре.Тонколоните,които бях на косъм да купя,но изгубих връзката са от една твърде популярна /и скъпа/ фирма,т.е. те не са правени,а фабрични.Но при така развилите се обстоятелства,съм решен да изясня за себе си варианта хорни и евентуално да придобия такива.Просто не искам да правя компромиси с дизаина /имам предвид изпълнението/ Освен това,не съм готов да мина на лампи....Зная,че това е върха в хаи-фи то,но съм малко старомоден,ще искам да имам наи-доброто,а това ще ме вкара в една спирала,от която се излиза само с много,много пари....
Сега наи-важното за мен е да чуя хорни над средно ниво с добър вид и да си изясня има ли кои да ги изпълни като за себе си и какво ще ми струва това.
Е,готов съм,ако сте толкова добронамерени,колкото личи от първите реакции във форума,за което предварително ви благодаря!
Поздрави!
Васо,0888 848556

Boqn Nikolov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 154
Регистриран на: Нед Дек 31, 2006 1:00 am
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

#8 Мнение от Boqn Nikolov »

А може ли,най-накрая,да кажеш с колко средства разполагаш.Ако имаш по-малко от 1 000 лева,няма да стане това което искаш /качествени Full-Range говорители и модерна хорна/ :wink:

А й накрая едно въпросче:От коя марка бяха тези тонколони,който си харесал? :)

Поздрави!
Когато има толкова случайности, търси закономерност.

malkiat

#9 Мнение от malkiat »

Колоните бяха ДИНАУДИО 2.5.....1000-1500 лв.съм готов да дам за сериозни ОТ.Но....простете ми невежеството...за НАИСТИНА сериозни!
Поздрави!

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#10 Мнение от Ivan Rachev »

:) заповядай 9898893 , 0889626590,0878626590
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#11 Мнение от Rumen Suvandjiev »

malkiat написа:1000-1500 лв.съм готов да дам за сериозни ОТ.Но....простете ми невежеството...за НАИСТИНА сериозни!


За съжаление това е бюджетът само за чифт сериозни широколентови драйвери. Дори и да говорим за многолентово озвучително тяло, нещата седят пак по същия начин (освен, че говорителите стават повече, трябва да добавим пари и за качествен филтър).
Сериозните неща струват сериозни пари.

Аватар
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 862
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

#12 Мнение от Teodor Gugulanoff »

malkiat написа:Колоните бяха ДИНАУДИО 2.5.....1000-1500 лв.съм готов да дам за сериозни ОТ.Но....простете ми невежеството...за НАИСТИНА сериозни!
Поздрави!

Простено да ти е :)
Изображение

malkiat

мерак

#13 Мнение от malkiat »

Не намирам смисъл да обявявам бюджет,без да познавам материята и пазара.....Това е все едно в магазина да ме питат колко давам за 1 хляб!Отчетете факта,че още не зная какво мога да получа и за 50 лв....
В последна сметка - хубавото струва пари.Убедете ме и аз ще ги дам!
В разумни граници, разбира се.Ако е само за снобия, в Ибеи за 1000 евро има огромен /и не лош/ избор.
Така,че помагаите! /ако искате.../
Поздрави!

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: мерак

#14 Мнение от Nanko Rusev »

malkiat написа:Не намирам смисъл да обявявам бюджет,без да познавам материята и пазара.....Това е все едно в магазина да ме питат колко давам за 1 хляб!Отчетете факта,че още не зная какво мога да получа и за 50 лв....
В последна сметка - хубавото струва пари.Убедете ме и аз ще ги дам!
В разумни граници, разбира се.Ако е само за снобия, в Ибеи за 1000 евро има огромен /и не лош/ избор.
Така,че помагаите! /ако искате.../
Поздрави!


Поправи ме ако греша - получи 2 покани ? Какво чакаш? Или просто търсиш провокация?

Аватар
Dubfire
има опит
има опит
Мнения: 44
Регистриран на: Съб Яну 28, 2006 1:00 am
Местоположение: Plovdiv/Sunny beach
Обратна връзка:

#15 Мнение от Dubfire »

Двама човека вече те поканиха да чуеш хорни,така че се възползвай от поканата :wink:

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта