Voigt Pipe

Съобщение
Автор
flexible_BG

Voigt Pipe

#1 Мнение от flexible_BG »

Здравейте! Имам няколколко молби към хората, конструиращи 1/4 уейв проекти!
След отделяне на малко време (аз и нямам много) за образоване (или поне навлизане) в куортър уейв конструкциите, се реших да се пробвам с направата на подобни озвучителни тела (като смяна на сегашната ми система)! Проблемът е, че конструкцията която си избрах е TQWT, за която информацията не е толкова пълна или по-скоро е примесена с информация за хорни и ТЛ-и! А самата конструкция (поне от това което разбрах след многото четене) не е нито едното от двете и си има своите особености! Смятането на подобна конструкция би било непосилна задача за мен и затова просто си "харесах" един проект :

http://audioplace.data.bg/3RD-VPIPE-11MAY03.pdf

Виждате, че е достатъчно интригуващ и същевременно никак лесен за изпълнение!
На въпроса : не знам какви драйвери ще са подходящи за този "voigt pipe" и ви моля да помогнете точно в този момент! Никъде не можах да открия препоръки за параметрите на драйверите в такава конструкция, нито готов, реализиран с някакви говорители проект!
Благодаря предварително за съветите :roll: !

(извинявам се за удивителните, но това се е превърноло в стил на писане)

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Rumen Suvandjiev »

На мястото, откъдето си взел проекта, не се ли споменава с какви драйвери е осъществен?

flexible_BG

Re: Voigt Pipe

#3 Мнение от flexible_BG »

PROSTAKA написа:
flexible_BG написа:Виждате, че е достатъчно интригуващ и същевременно никак лесен за изпълнение!

И кое му е трудното за изпълнение на тоя проект?
На мен лично не ми харесва и изобщо не е сигурно дали ще свири добре точно този проект

Не съм се изразил точно, съжалявам за което!
Имах в предвид, че е трудно (за мен непосилно) проектът да се завърши - като размери, подбор на говорителите, схеми за филтри и т.н. За мен е непосилно поради липсата на достатъчно конкретна информация за TQWT! Единствената по-изчерпателна статия, която открих е в сайта : http://web.tiscalinet.it/audiofanatic/A ... /TQWT.html но както виждате е на италиански (с който не съм на "ти")
Дали и как ще свири този проект можем само да гадаем, докато не бъде изпълнен и разбира се докато не се поекспериментира с него!

Rutcho, проектът мисля беше препоръчан от "Прогресор", но без каквито и да е разяснения - просто идея за развиване! Сигурно го има и в по-завършен вариант, но аз никъде не успях да го намеря!

Та, надявам се опитните, а защо не и само теоретично подготвените да споделят мненията си по въпроса!

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта