Моите впечатления от хорните (и не само) на Иван Рачев

Съобщение
Автор
Svetoslav Kalqshev
има опит
има опит
Мнения: 246
Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#31 Мнение от Svetoslav Kalqshev »

Нека и аз да кажа, че също имах удоволствието да слушам хорните. Невероятна атмосферата, всичко беше перфектно балансирано... думите са излишни, просто трябва да се чуе!
Това не са просто хорни съчетани с еднотактови "бебчета" - това са музикални иструменти достоини да ги наречеш произведения на изкуството!


благодарности на Иван Рачев и целия екип на Етераудио. Респект !

MillaM-Sofia

#32 Мнение от MillaM-Sofia »

Рачев приютява обсолютно всички заблудени овчици и след това им посочва вярната посока :smt020 . Всеки път си тръгвам от там като омагьосана :roll: , въпреки че почти ежедневно слушам едни други Хорни и не е да не знам какво е да се наслаждаваш на вълшебството им. Винаги денят е пълен с положителни емоций, ако сутрента си чул някое любимо парче на тези "огромни"/не защото наистина са внушителни и заемат доста простронство/ съкровища. :wink: Но да не се заплесвам прекалено....Само ще кажа заслужава си, ако не да ги притежавате, то поне да ги чуете. :)
Мойте искрени поздрави към всички т. нар. сектанти :!:

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#33 Мнение от oceanman »

Искам да поздравя новопостъпилите в сферата на аудио-магията дами...Със задоволство констатирам, че и жените имат отворени сетива за смятаното за мъжко удоволствие "хоби", което в случая ни отвежда до чисто духовно трансцедентално изживяване и ни помага да се слеем със Съвършенството на Създателя Ни и Наш Творец...

Аватар
Evelina Milusheva
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 374
Регистриран на: Вто Апр 04, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#34 Мнение от Evelina Milusheva »

добре заварили :)

Музиката на мен ми е начин на живот...родителите ме форсираха да се насоча към "СЕРИОЗНИТЕ" неща, ама беше само временно. Иска ми се да мисля, че ако бях продължила да се занимавам сериозно с музика, сега щях да съм мноу напред.
Но пък нямаше да знам за "инженерни" форуми, като този. Благодарна съм най-вече за това, че мога и ми се дава възможност да оценя къде е истината :)

Аватар
Vasil Nikolov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 309
Регистриран на: Нед Фев 05, 2006 1:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

#35 Мнение от Vasil Nikolov »

Бях на гости у Иван Рачев и искам да споделя моето мнение.Като първо слушане ,през първите 20 ,30 мин . имате чувството че липсват високите честоти, но след като се адаптира ухото и чуете позната песен разбирате че хорните свирят невероятно вярно без натрапчив бас и съскащи високи честоти.Който притежава по голямо помещение, хорните на Етераудио са най добрия избор в комбинация с 5,6 ватов лампов амп, който е напълно достатъчен.Пролича си че всичко по драйвера "Етер" е изпипано изключително професионално :smt023
Благодаря за топлото гостоприемство на Иван и Кирилов.

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#36 Мнение от oceanman »

Васко, всеки е свободен да прецени сам за себе си :wink: Нека преценките за даден продукт се пречупват единствено от нашите сетива. Без авторитети, без интереси, без Его. Защото нали за нейно величество Музиката се прави всичко това.... Независимо какво става в Егото, когато останем насаме със себе си, винаги намираме верния път към истината... 8) :wink:

Аватар
Vasil Nikolov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 309
Регистриран на: Нед Фев 05, 2006 1:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

#37 Мнение от Vasil Nikolov »

oceanman написа:Васко, всеки е свободен да прецени сам за себе си :wink: Нека преценките за даден продукт се пречупват единствено от нашите сетива. Без авторитети, без интереси, без Его. Защото нали за нейно величество Музиката се прави всичко това.... Независимо какво става в Егото, когато останем насаме със себе си, винаги намираме верния път към истината... 8) :wink:

Така е ,съгласен съм, надявам се скоро време пак да се видим и ти да дойдеш :wink:
А и винаги съм ЗА българското производство от частни лица :smt026
Последно промяна от Vasil Nikolov на Чет Сеп 14, 2006 4:51 pm, променено общо 1 път.

gps

#38 Мнение от gps »

PROSTAKA написа:Бях на гости у Иван Рачев и искам да споделя моето мнение.Като първо слушане ,през първите 20 ,30 мин . имате чувството че липсват високите честоти, но след като се адаптира ухото и чуете позната песен разбирате че хорните свирят невероятно вярно без натрапчив бас и съскащи високи честоти.Който притежава по голямо помещение, хорните на Етераудио са най добрия избор в комбинация с 5,6 ватов лампов амп, който е напълно достатъчен.Пролича си че всичко по драйвера "Етер" е изпипано изключително професионално :smt023
Благодаря за топлото гостоприемство на Иван и Кирилов.
А ти осъзнаваш ли че за това изказване ще те баннат от твоя форум :wink: :D :D

Аватар
Vasil Nikolov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 309
Регистриран на: Нед Фев 05, 2006 1:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

#39 Мнение от Vasil Nikolov »

gps написа:А ти осъзнаваш ли че за това изказване ще те баннат от твоя форум :wink: :D :D
Не могат :lol: той форума не бачка :D Аз казах това което видях :D

gps

#40 Мнение от gps »

Чест ти прави че си обективен.Всеки който е свикнал с пресилените високи честоти от повечето обикновенни озвучителни тела наистина в първия момент в който чуе фулрейндж му се струва че високите са слаби........но после се заслушва и разбира че това са естествените високи честоти ...все пак нито един музикален инструмент няма съскащи високи освен ъглошлайфа и бензинопила :D в ролята на музикални инструменти в някои рок-концерти :wink: :D

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#41 Мнение от Ivan Rachev »

nextВаско е човека :smt023
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#42 Мнение от Nanko Rusev »

Ivan Rachev написа:nextВаско е човека :smt023


Васко, радвам се че най-после почна да вярваш на ушите и сетивата си, а не на приказките на "крачмаря" ... :lol: не е хубаво човек да се доверява ПРЕКАЛЕНО много :wink: на който и да е.

Аватар
Anton Nikolov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 148
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2005 12:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#43 Мнение от Anton Nikolov »

Айде и аз да се похваля :D .Страхотна сцена,душа,детайлност!Трудно е да се опише с думи.Трабва да се чуе!В началото наистина е голям шок и ти се трува,че липсват високите,но после...се опиянаваш и чувстваш,че инструментите,оркестъра,изпълнителите са пред теб и свирят специално за теб!
Изключително много благодаря за Иван Рачев за незабравимото преживяване.
"Теория - знае се всичко, но нищо не работи!
Практика - всичко работи, но никой не знае защо!
Теория+Практика - нищо не работи и никой не знае защо!"

bachelor
има опит
има опит
Мнения: 202
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#44 Мнение от bachelor »

Здравейте на всички :) Аз също имах удоволствието да слушам хорните, за което искам да благодаря на Иван Рачев :)
За първи път слушах подобно нещо... В началото не беше точно това което очаквах, но след 15-тина минути слушане едва си поемах дъх... Наистина е уникално!!! :D
След слушането по път за вкъщи едва не изхвърлих мп3-плейъра си... :D Просто думите са излишни :arrow: трябва да се чуе :smt020

ПС Отново спецялни благодарности на Иван Рачев :prayer:

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта