TL с BG20/SP-200X/...

Съобщение
Автор
Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

#16 Мнение от Sylis »

И сега вече ако попиташ нещо или кажеш че не ти е ясно,по-добре не се мъчи въобще да си ги правиш,а си поручай да ти ги направят. :)

sSAATt

#17 Мнение от sSAATt »

От тука на татака не ме мислeте вече ще се оправя :P.Иначе не, че чак толкова не разбирам нищо.Се щях да докарам що годе приличен резултат с mathcad-а.Ако някой все пак има идея защо по формулките се получава така да свирка(просто очаквах с тях да получа най-верни резултати...) :P.
@Daniel Petrov като се видим имаш една бира от мен ако остане време :P.Ако уцелим бирено време де(нещо сутрин не ми върви бирата :P), иначе казвай какво уиски пиеш :P.
@Dgd разгледах ги вече TL-ките, единствения проблем е, че на външен вид няма да мога да ги докарам като теб :P.

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#18 Мнение от Daniel Petrov »

Забравих да поясня:
Ширината на ковчега се отнася за въздуха, т.е. без страничните стени.
Ватата опитно е горе доле в такава гъстота:
1. купуваш ямболенова вата за олекотени завивки, тази, която е най дебелата... има 3 дебелини, ако не ме лъже паметта...
2. облепяш един слой до средата на кавала след сгъвката, т.е. 3/4 от цялата дължина, като на тоя слой последната 1/4 след като я залепиш я цепиш на половината дебелина или:
половината линия има цял слой, половинката на втората половина е със слой с половин дебелина.
първата една четвърт от линията откъм говорителя, естествено я облепяш с втори слой.
3. стягаш подвижната страница със стеги и слушаш.
добавяш или махаш вата при необходимост.
елементарен тест можеш да направиш със суип от генератора на WinISD примерно.
ако е "къдрава" АЧХ в диапазона 40-200 херца, т.е. има циклични качвания и спадания, добавяш вата в подобни пропорции, т.е. дебелината да намалява от затворения край(откъм спийкъра) към порта, като гледаш да не я "удушиш", т.е. баса да клони към изчезване...
Не търси под вола теле, т.е. не чакай да има нещо съществено под 40 херца...
Успех, дерзай!
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

sSAATt

#19 Мнение от sSAATt »

Айде да се включа пак :P.Тоя път чертежчето е от мен.Като съм писал размерите съм цепил милиметъра на две но исках да е точно поне на чертежа(исках разликата при сгъвката откъм So да е с 1cm по голяма от тази откъм Sl).
Изображение
Само да поясня:
Дължината на линията е 220cm.
So=2.20Sd ; Sl=0.83Sd
При размери за So 250mmx185mm, 250mmx70mm за Sl и 210cm^2 за Sd, размерите се получават така.Чудих се нали да спазя So=2Sd и Sl=0.8Sd или да запазя размерите на кутията.Избрах второто все пак(не е проблем да го начертая и по другия начин).
Дебелината на метерияла е 20mm.
Обема по външни габарити е 104 литра.
Очаква се скоро да имам напредък с колоните :P.

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта