U-horn-размера винаги има значение

Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Аватар
Borislav Uzunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#31 Мнение от Borislav Uzunov »

Изглежда впечатляващо. Дерзайте. :wink:
Министерство на Звука
We are the Musicmakers

poseydon
има опит
има опит
Мнения: 265
Регистриран на: Пон Яну 10, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#32 Мнение от poseydon »

Crossblade написа:Страшно е :oops: действа пристрастяващо ...

на MAX също е не лошо ;) Опредлено ... ;)


И със Solid Works стават много добри неща..... :wink:

А иначе евала за идеята и дано скоро да успееш да ги реализираш...

Успех!

Sasho Tashov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 252
Регистриран на: Чет Авг 12, 2004 12:00 am
Местоположение: Кюстендил
Обратна връзка:

#33 Мнение от Sasho Tashov »

След някакви кански мъки по транспортирането на материала до Кюстендил и освобождаването на конкретния майстор днес се стигна дотук. Материала е познатите нам 25мм плоскости шпертплат, а това, което виждате са 7 листа 2500х1250мм нарязани. Ако на някой му се струва много мога само да кажа, че това е около 3/4 от целия материал. Това са детайлите само за задната част от колоните.
Изображение
Изображение

ПС: За ориентир този куп, който виждате е с размери 2450х700мм :wink:

Аватар
kiak
има опит
има опит
Мнения: 56
Регистриран на: Нед Фев 27, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#34 Мнение от kiak »

Успех с хорните :) и скоро да ни събереш да слушаме
"Да.... не е важно, че някой глух е писал музика...
ЖАЛКОТО е, че Азис е по-известен от него в БГ..."

Miroslav Danov
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 451
Регистриран на: Съб Яну 15, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#35 Мнение от Miroslav Danov »

Предполагам имаш предвид, че като ги сглобиш и тръгнеш да ги изправяш, може да опрат тавана :)

Sasho Tashov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 252
Регистриран на: Чет Авг 12, 2004 12:00 am
Местоположение: Кюстендил
Обратна връзка:

#36 Мнение от Sasho Tashov »

mirilaj написа:Предполагам имаш предвид, че като ги сглобиш и тръгнеш да ги изправяш, може да опрат тавана :)

Този проблем е решен с точност до 2см. В смисъл диагонала на колоната ще е 273см а височината на тавана е 275. Наложи се да намаля с 1см височината на предната хорна. При положение че този 1см е от добавените 14 от дизайнера да се надяваме, че няма да е фатално :wink:

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#37 Мнение от Ivan Rachev »

:smt040 :smt041
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
Momchil
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 755
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

#38 Мнение от Momchil »

Браво ! Много ми харесва проекта !
Аз обърнах доста чаршафи,завифки,възглавници и ..... ,докато измислля как да изглеждат колоните на "мечтите" ми.
В момента нямам много време ра чертая на "Корел" , да се надяваме , че като ми минат изпитите ще отделя повече време.
Самата ми идея е всяка колона да има вид на два охлюва слепени един върхо друг плюс рупор пред говорителя , но не от плоскости или шперплат а от отливка.
Изображение
Това за охлювете е възможно и напълно осъществимо особенно във София,те са по подобен начин ,както рупорите.
Има от къде да се купят материали,но още не съм си задеиствал "връзките" ! :lol:
Поздрави от мен и ти желая успех със проекта. :)

Аватар
BotsRevenge
има опит
има опит
Мнения: 98
Регистриран на: Нед Ное 13, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#39 Мнение от BotsRevenge »

Sasho Tashov, искам да те попитам как възнамеряваш да построиш хорната? Стандартно - легнала на земята и в последствие да я изправиш, или ще се мъчиш изправена да я построиш, защото си мисля, че тази разлика от 2см няма да ти е достатъчна и когато изправяш хорната, може да се зачудиш дали да не издълбаеш тавана. Мисълта ми е (макар, че смятам, че си ме разбрал), че ако страната на хорната я представим като правоъгълник, то диагоналът му ще е по-дълъг от височината на тавана ти.

Rado Penev
има опит
има опит
Мнения: 162
Регистриран на: Сря Яну 04, 2006 1:00 am
Местоположение: Сливен
Обратна връзка:

#40 Мнение от Rado Penev »

BotsRevenge написа:Sasho Tashov, искам да те попитам как възнамеряваш да построиш хорната? Стандартно - легнала на земята и в последствие да я изправиш, или ще се мъчиш изправена да я построиш, защото си мисля, че тази разлика от 2см няма да ти е достатъчна и когато изправяш хорната, може да се зачудиш дали да не издълбаеш тавана. Мисълта ми е (макар, че смятам, че си ме разбрал), че ако страната на хорната я представим като правоъгълник, то диагоналът му ще е по-дълъг от височината на тавана ти.

Ако наистина диагонала на предната част (гърло и уста) е с 2см по-къс от височината на помещението няма да има проблеми с изправянето... :wink:

Sasho Tashov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 252
Регистриран на: Чет Авг 12, 2004 12:00 am
Местоположение: Кюстендил
Обратна връзка:

#41 Мнение от Sasho Tashov »

FreestylerBG написа:
BotsRevenge написа:Sasho Tashov, искам да те попитам как възнамеряваш да построиш хорната? Стандартно - легнала на земята и в последствие да я изправиш, или ще се мъчиш изправена да я построиш, защото си мисля, че тази разлика от 2см няма да ти е достатъчна и когато изправяш хорната, може да се зачудиш дали да не издълбаеш тавана. Мисълта ми е (макар, че смятам, че си ме разбрал), че ако страната на хорната я представим като правоъгълник, то диагоналът му ще е по-дълъг от височината на тавана ти.

Ако наистина диагонала на предната част (гърло и уста) е с 2см по-къс от височината на помещението няма да има проблеми с изправянето... :wink:


При ширина на хорната 90см и височина на тавана 275см остава височината на хорната да е максимум 259см. Аз ще я правя 256-257 за да не си мисля за глупости :wink: . В краен случай ако има проблем ще направиме един декоративен разрез на тавана. Все пак най- ценното и приоритетно нещо определено не е той :wink:

Sasho Tashov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 252
Регистриран на: Чет Авг 12, 2004 12:00 am
Местоположение: Кюстендил
Обратна връзка:

#42 Мнение от Sasho Tashov »

Ееее да не помислихте, че нещо ме е отказало... засега няма такава опасност. Трябваше да сложа нещо познато като размер за ориентир да видите каква ограда е това :wink:
Изображение
Изображение

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#43 Мнение от Daniel Petrov »

Много плахо пипате, дайте жега на мероприятието :)
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#44 Мнение от Nanko Rusev »

Браво Сашо ! 8)

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

#45 Мнение от Sylis »

Изглежда доста обещаващо.Вярвам,че и тръпката по време на изпълнението на проекта е не по малка от тази по време на слушането им по късно.Изпитал съм го на свой гръб.Респект от мен и все в този дух :smt023

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта