Въпрос?за външния вид

Съобщение
Автор
Аватар
acceduzzo
има известен опит
има известен опит
Мнения: 32
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#16 Мнение от acceduzzo »

Да с един ръчен.Що череши и ябълки съм отнесъл на село с него :D :D Благодаря за одобрението.

poseydon
има опит
има опит
Мнения: 265
Регистриран на: Пон Яну 10, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#18 Мнение от poseydon »

малко офтопик, но ме интересува как се получи звука и най-вече как ти се струва СЦ10Н?

Аватар
acceduzzo
има известен опит
има известен опит
Мнения: 32
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#19 Мнение от acceduzzo »

Ами басчето се справя много добре, като се има в предвид че е срязано относително високо 3000 hz.Ниските звучат свободно и учудващо дълбоко за този драивер.Все пак по важното за мен като човек слушал и правил си разни фазоинвентори основно впечатление ми направи по скоро свободата в ниските.Колкото до пищялката добре се справя, звукът и е приятно но все пак не естествено мек.Имам в предвид разпознава се на слушане че това си е пищялка.Иначе ги пробвах как се справят на различна музика и мога да кажа че на разни акустични неща,класика и джаз се справят най-добре.За в бъдеще сум решил въобще да не се занимавам с колони които имат повече от един говорител.

Аватар
acceduzzo
има известен опит
има известен опит
Мнения: 32
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#20 Мнение от acceduzzo »

ps за мен лично тази пищялка сравнена с G 25 FFL 8 се справя почти толкова добре а е на значително по ниска цена. :D

Аватар
DJ Popa
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 407
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#21 Мнение от DJ Popa »

acceduzzo написа:ps за мен лично тази пищялка сравнена с G 25 FFL 8 се справя почти толкова добре а е на значително по ниска цена. :D


Не съм много съгласен , ама въпрос на вкус. Според мен почти нямат нищо общо двата драйвера като звучене. G 25 FFL е с осезаемо по различен тембър... :smt045

peko
има известен опит
има известен опит
Мнения: 188
Регистриран на: Нед Яну 01, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#22 Мнение от peko »

Можеш да ги скриеш ако не става с лепенките по размера като си купиш парче олепилен кант за ПДЧ режеш и лепиш с нагряване , става с ютия , продават и неолепилен.
Поздравления и от мен. :)

rudiem

#23 Мнение от rudiem »

peko написа:Можеш да ги скриеш ако не става с лепенките по размера като си купиш парче олепилен кант за ПДЧ режеш и лепиш с нагряване , става с ютия , продават и неолепилен.
Поздравления и от мен. :)


Това за"олепилен" и "неолепилен" кант е много интересно, сигурно имаш предвид промазан с лепило и непромазан. Както и да е...
Методът с ютията е приложим, ако канта е хартиен. В случай, че е ПВЦ се процедира с леко нагряване с пистолет за горещ въздух от долната страна на канта като по този начин се избягва прекомерното нагряване, което би довело до качествени изменения в структурата на канта. :wink:

peko
има известен опит
има известен опит
Мнения: 188
Регистриран на: Нед Яну 01, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#24 Мнение от peko »

Повярвай ми и с меламинов кант става с ютията , естествено като се подложи хартия.Едва ли ще се получи много естетично.Може би съветът на lozef e най-добър. :idea:

Аватар
BMPO
има опит
има опит
Мнения: 37
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#25 Мнение от BMPO »

Не крий винтовете а ги погчертай. Вземи принципа на милитар дизайна, който с една дума е чуста функция. Щом има винтове, направи ги да се виждат, а дори ако стърчат, още по-добре.
По-притеснителното е, че си оставил големо разтояние между
говорителите. На некои модели високи на Фостекс са изядени като луни, за да се набиват в баса.

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта