Дали е възможно да изчисля кутии за китайските говорители?

Съобщение
Автор
detronik

Дали е възможно да изчисля кутии за китайските говорители?

#1 Мнение от detronik »

Здравейте,
Не мога да претендирам че отбирам кой знае колко от техника, но просто харесвам да слушам музика. естествено харесва ми тя да звучи "добре", доколкото това се помества в моите представи. Та купих си 2 бр. китайски говорители, направих транзист. НЧУ 2х50 вата и когато го пуснах на Амфитонки звучеше страхотно, поне според менjavascript:emoticon(':lol:'), обаче проблема дойде, когато реших да смятам кутиите за озв. телаjavascript:emoticon(':(') Няма ни данни ни нищо. Ползвам WinISD 0.44 за проектирането, обаче там а и къде ли не, искат куп параметриjavascript:emoticon(':oops:'), а аз нямам. Сметнах кутиите криво-ляво на база на подобни говорители (като размер и мощност) и...ни баса бас...не знам. Поместих тези 2 китаеца в кутии Jamo и резултата беше много, много по-задоволителен. обаче не снех размерите.
Как да изчисля правилно кутии, с които да се слуша сносно?
Ако е възмойно някой да ми помогне МОЛЯ Ви направете го!!!
Бих си купил нещо готово, но ме спъват парите, а така лека-полека е по лесно.
БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!

Zlatan Kitanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 471
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#2 Мнение от Zlatan Kitanov »

Разгледай форума. Тук има хора, които могат да ти измерят параметрите на говорителите. Оттам нататък - действаш.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от Stefan Stefanov »

Без минимални параметри няма да минеш.
Виж тук:
http://bgaudio.org/modules.php?name=News&file=article&sid=39&mode=&order=0&thold=0

Послушай предишния съвет и дай на някой да ти измери параметрите на говорителите или си ги измери сам. Има описани доста начини по Интернета.

gps

#4 Мнение от gps »

След измерването ,изчислението и изработването на кутиите може да си доволен но е възможно саунда пак да не те удовлетвори-не знам критериите ти за хубав звук.Проблема не е в измерването и изчислението а в китайските говорители.Ако не си доволен от резултата- прочети някои теми из форумите и се ориентирай към по-прилични говорители.

detronik

#5 Мнение от detronik »

Благодаря ааави за помощта. разглеждам соф-та който ми препоръчахте за измерването на параметрите, но като попрочетох повече май ще се откажа от китайците 8) . Какво е мнението ви за БГ говорителите? издърпах листата на Благоевград, но чета доста противоречиви мнения. Зная, че може би звуча глупаво, за което се извинявам, но ще разберете, че съм скован от финансовиа запек :oops: . И като съм още тук, да попитам за едни ВЧ-та, които ми попаднаха. Новички са, неизползвани. Пише че са Филипс, но едва ли. произведени 2000г. Пише че носят 20 вата след филтъра, но странното е друго, а именно начина по който са изработени. Странно е че не са куполни. директно върху магнита е закрепена пластмасова шайба, посредством болтове. Намотката е навита в/у шпула, която пък е закрепена в/у някаква мижава мембрана, която пък е закрепена дитектно в/у пластмасовата шайба. Чух ги - под всякаква критика. дали е възможно моето стъпало да не ги храни или просто технологията по която са изработени е достатъчно шантава, че да не свирят добре?

Zlatan Kitanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 471
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#6 Мнение от Zlatan Kitanov »

Без да съм от напредналите във форума мога да те посъветвам следното: никакви български говорители! Преди време звъннах до завода, за да ги попитам за параметри на техен говорител. Отговориха ми следното: Не можем да Ви дадем параметри, защото в рамките на една партида те се различават. Ако искате да Ви ги измерят, цената е 8 долара на час.
Мисля, че е достатъчно и без коментар, но да кажа - не могат да гарантират качество за партида, камо ли за цяла серия! Накъде вървим изобщо?!
И още нещо - купувай говорители, за които имаш или можеш да намериш информация, т.е. основно параметри, честотна характеристика, чертеж, материали и т.н.

Аватар
JAVKA
има известен опит
има известен опит
Мнения: 55
Регистриран на: Нед Окт 17, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria
Обратна връзка:

#8 Мнение от JAVKA »

slartibartfast написа:Без да съм от напредналите във форума мога да те посъветвам следното: никакви български говорители! Преди време звъннах до завода, за да ги попитам за параметри на техен говорител. Отговориха ми следното: Не можем да Ви дадем параметри, защото в рамките на една партида те се различават. Ако искате да Ви ги измерят, цената е 8 долара на час.
Мисля, че е достатъчно и без коментар, но да кажа - не могат да гарантират качество за партида, камо ли за цяла серия! Накъде вървим изобщо?!
И още нещо - купувай говорители, за които имаш или можеш да намериш информация, т.е. основно параметри, честотна характеристика, чертеж, материали и т.н.

ami az skoro bqh ot daskaloto na pose6tenie v blagoevgrad v zavoda....e takava skrub ne ste vijdali nikade...kakvo ka4estvo iskate ot tqh...tqm na 80% ot ma6inite pi6e sprqno ot eksploataciq...a usloviata sa pod sekfa...

AdsBot [Google]

#9 Мнение от AdsBot [Google] »

ta za kitaiskite govoriteli...dori i da se izmerqt garancia nqma...bqh dal predi 1 10" kitaiski da go izmerqt i programkata (EMINENCE DESIGNER) dade kutiq s obem 15litra...e to prosto be6e nevazmojno da go smestq samiq govoritel v takava kutiq...pri govoriteli bez parametri nai dobre e da se testva..ama za tfa trea pak mnoo igra4ka i materiatli i ne e oferta...no sam zabelqzal na pove4eto koloni pri ednakvite razmieri govoriteli slagat i kaji re4i blizki po litraj kutii...za tfa vi6 razgledai pove4e katalozi za koloni i gledai razmerite im
bg govoritelite su6to nqmat nujnite h-ki...dori i markovite smeq da kaja 4e gi nqmat...osnovno firmite za prof. oborudvane gi pi6at teq ne6ta

Аватар
JAVKA
има известен опит
има известен опит
Мнения: 55
Регистриран на: Нед Окт 17, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria
Обратна връзка:

#10 Мнение от JAVKA »

JAVKATA®

Аватар
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Авг 03, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#11 Мнение от Ivo_Hristev »

Anonymous написа:ta za kitaiskite govoriteli...dori i da se izmerqt garancia nqma...bqh dal predi 1 10" kitaiski da go izmerqt i programkata (EMINENCE DESIGNER) dade kutiq s obem 15litra...e to prosto be6e nevazmojno da go smestq samiq govoritel v takava kutiq...pri govoriteli bez parametri nai dobre e da se testva..ama za tfa trea pak mnoo igra4ka i materiatli i ne e oferta...no sam zabelqzal na pove4eto koloni pri ednakvite razmieri govoriteli slagat i kaji re4i blizki po litraj kutii...za tfa vi6 razgledai pove4e katalozi za koloni i gledai razmerite im
bg govoritelite su6to nqmat nujnite h-ki...dori i markovite smeq da kaja 4e gi nqmat...osnovno firmite za prof. oborudvane gi pi6at teq ne6ta


Тва беше добро!

Аватар
JAVKA
има известен опит
има известен опит
Мнения: 55
Регистриран на: Нед Окт 17, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria
Обратна връзка:

#12 Мнение от JAVKA »

10x голяма набутвация беше ама като няма пари за друго...купуваме евтиното и после го мислим как да стане като хората... :(
JAVKATA®

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#13 Мнение от Stefan Stefanov »

Ами като нямаш пари защо купуваш боклуци,
които после ще хвърлиш и пак ще купиш по-хубавото?
Така ти излиза още по-скъпо.

Аватар
JAVKA
има известен опит
има известен опит
Мнения: 55
Регистриран на: Нед Окт 17, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria
Обратна връзка:

#14 Мнение от JAVKA »

верно е че излиза малко по солено...но си зависи и на какви покупки ще улучиш и дали си перфекционист и вманиачен аудиофил...
аз лично бая време се чудих какви кутии да направя...съветвах се с много хора...и за 12" говорители избрах обем около 80л. отворен обем и резултата не беше лош...поне за мене е задоволителен...а за парите също..в крайна сметка кутиите ми излезнаха повече от говорителите
а те са 12" китайски среда бошман и по 2 пиезота които купих за стотинки...скоро ще им направа една снимка и който е любопитен ще му я покажа
слушам ги и на български усилвател VIC 1250 P по вид и звучене никак не прилича на български...
:!: Но този път не направих грешката да ги дам да ги мерят и да набутам напразно пари(струваше ми по 15лв.) освен ако не ви се занимава на вас лично,но 1во при дом. условия не се знае до колко тези параметри са точни и 2ро дори и да са точни те едва ли биха помогнали особено за постигането на добар резултат
А за БГ говорителите-там е трудно да уцелиш 2 еднакви,което значи че и кутиите ще се различават по обем...е хубава картинка ще се получи :lol:
JAVKATA®

Аватар
Steliyan Stoyanov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 104
Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:00 am
Местоположение: Монтана/София
Обратна връзка:

#15 Мнение от Steliyan Stoyanov »

Здравейте. Искам да ви кажа, че нашата практика ни е показала, че 12" китайски високоговорител свири най-добре (до колкото сме могли да експериментираме) в 75-80 литра кутия с фазойнвертор 70/100. При тях има обаче един проблем. Понеже най-вероятно нямат качествен контрол върху продуктите си, се пшолучава така, че понякога 2 еднакви високоговорителя, от една и съща серия свирят различно в еднакви кутии. Това говори за качеството на изработка и контролът на качество, ако има въобще контрол.
Аз специално имам 2 принципа.
1. С "пръдня" (ако мога така да се изразя) боя не става!
2. Евтиното винаги излиза по-скъпо (е, понякога има и изключения)

Айде и със здраве :)

Публикувай отговор

Обратно към “ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта