Как да изолирам стая от радиовълни?

Съобщение
Автор
Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#1 Мнение от Borislav Stankov »

Докато бях в армията съм влизал в бункера на министерство на отбраната при Пирогов. Там долу имаше пълна радио завеса - нито гсм-и нито радио ... - връзката към външния свят беше само кабелна. Стените бяха покрити с оловни плочи и медна ламарина.
Последно промяна от Borislav Stankov на Пет Фев 23, 2007 4:43 pm, променено общо 1 път.
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Аватар
VITAN
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:00 am
Обратна връзка:

#3 Мнение от VITAN »

Германците продават стъкла със сребро във тях, лятото хладно, зимата - топло. Много добре термоизолира, ама и парите му много.

Аватар
Steev
има известен опит
има известен опит
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 12:00 am
Местоположение: Gabrovo
Обратна връзка:

.............

#4 Мнение от Steev »

VITAN написа:Германците продават стъкла със сребро във тях, лятото хладно, зимата - топло. Много добре термоизолира, ама и парите му много.


"Много добре термоизолира" 8O 8O

Аватар
VITAN
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:00 am
Обратна връзка:

#5 Мнение от VITAN »

Германците на обществени сгради с цел икономия на енергия слагат от тях. А те са практични хора и току-така не ръсят пари.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#6 Мнение от velinski »

Противоречието е среброто - освен че не термоизолира, то е идеалния термопроводник, само златото и платината са по-добри!
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
VITAN
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:00 am
Обратна връзка:

#7 Мнение от VITAN »

Така знам, но става дума основно за неутрализиране на инфрачервената светлина, отговорна за топлината. Иначе си прав. Подробностите не ги помня.

Аватар
Ignite
чете
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Фев 06, 2006 1:00 am
Обратна връзка:

#8 Мнение от Ignite »

velinski написа:Противоречието е среброто - освен че не термоизолира, то е идеалния термопроводник, само златото и платината са по-добри!


http://hyperphysics.phy-astr.gsu.edu/hb ... cn.html#c1

Платината и златото са доста назад след среброто.

Съответно 71.6 и 314 W/(m*K)

balki

#9 Мнение от balki »

Мисля си за слой Фибран, слой Мрежа(заземена) и слой Алуминиево Фолио(заземено). Само незнам дали изобщо ще има ефект :(

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#10 Мнение от velinski »

Фибран не беше ли жабешко-зелената термоизолация :lol:

Откога има нещо общо с радиовълните

Аватар
Anakin
има известен опит
има известен опит
Мнения: 387
Регистриран на: Пет Дек 24, 2004 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#11 Мнение от Anakin »

velinski написа:Противоречието е среброто - освен че не термоизолира, то е идеалния термопроводник, само златото и платината са по-добри!

Паладий?
А и до колкото казваше даскала ми по физика ако стаята е херметически затворена няма да има радио вълни.

Аватар
Svetlin Iliev
има опит
има опит
Мнения: 297
Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#12 Мнение от Svetlin Iliev »

И като разбереш, колко струва паладия ще ти се прииска да не се захващаш с него. Цялото начинание може и да си заслужава , но си е адски много труд и нерви. Успех в начинанието.

Аватар
VITAN
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:00 am
Обратна връзка:

#13 Мнение от VITAN »

За какво са ви тия редки метали?! Германците слагат сребро в стъклата за да спира инфрачервената светлина, отговорна за затоплянето/изстудяването. Така то се явява много добър толоизолатор.
Щом има сребро(метал) в стъклото и спира инфрачервените, то няма как да не спира радиовълните. Можеш да го заместиш с алуминиева дограма+алуминиеви щори помежду 2-те стъкла.

Проблемът не ти е в това. Влизал съм в изцяло метална кабина на асансьор и там пак има обхват. Целта според мен ти е да намалиш излъчването поне 1000 пъти. За повече ти трябва ПЪРВО търнокоп, кирка, багер и все неща от тоя сорт. Т.е. поне някой метър под земята.
Другото като изолация е за после.

Успех в начинанието и светни за резултата :D

Аватар
Anakin
има известен опит
има известен опит
Мнения: 387
Регистриран на: Пет Дек 24, 2004 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#14 Мнение от Anakin »

Svetlin Iliev написа:И като разбереш, колко струва паладия ще ти се прииска да не се захващаш с него.

Айде пак се изказа, от къде знаеш ,че не съм се занимавал с паладий, (нищо общо с аудиото ама то и предназначението му не е там) и знам, представи си, къде има и колко струва :wink:

Аватар
Svetlin Iliev
има опит
има опит
Мнения: 297
Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#15 Мнение от Svetlin Iliev »

И като знаеш толкова , ще ни светнеш ли и нас колко ще излезе една стая облечена с такива листи???

А и не съм казал че не си се занимавал с него, не си измисляй и не говори от мое име .

Публикувай отговор

Обратно към “ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта