Помощ за 300 W амп

Съобщение
Автор
Аватар
antonix
има опит
има опит
Мнения: 58
Регистриран на: Пет Юли 01, 2005 12:00 am
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

#1 Мнение от antonix »

захранването като на линка ли е ?
може от там да имаш главоболия...а иначе по доставчиците /в БГ/ MJ15003, MJ15004 са по 5-7 лева....което естествено не означава , че повечето не са някакви китайски ментета, пробвай да купиш някъде отвъд старата берлинска стена
пиша ти защото ми се е случвало от две различни места да купувам интегрална схема TDA уж на Philips, а тя руска пребоядисана и с чисто ново надписче...както показа коресилина 8O :D

Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1105
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Goro »

Провери с осцилоскоп, дали не се получава "твърдо" самовъзбуждане - т.е. само от някаква стойност на амплитудата нагоре, при синосуидален сигнал. Това е много възможна за тази конфигурация с двукръгова ООВ.

strativari

ре

#3 Мнение от strativari »

пробвай с друга стойност на баластните резистори например 0.33ома .... може транзисторите да са менте , един път и аз си купих едни тошиби дето изгоряха на включването, имам още от тях ,.... после купих истински и нещата се успаха :D :D :D
Успех

Аватар
subsonic
има известен опит
има известен опит
Мнения: 80
Регистриран на: Съб Сеп 03, 2005 12:00 am
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

#4 Мнение от subsonic »

Ми те тези транзистори и дори оригинални да са -+68в си е доста множко за Uce=140V.И аз правих нещо подобно по-рано и с фалшивите транзистори които спомена от 5лв ми думкаше на -+62в.Уж и на мен всичко ми беше наред а си отидоха 12 транзистора.Сега с оригиналки на ОНСЕМИ си работи без проблем на това напрежение.Ако си с фалшивите не те съветвам да превишаваш 2х60в или по добре си купи по качествени :wink: Поне тези се намират лесно :)

mtzakov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 38
Регистриран на: Пон Май 30, 2005 12:00 am
Местоположение: Сливен
Обратна връзка:

#5 Мнение от mtzakov »

Здравейте! Според мен проблема е в транзисторите, пробиват по Uce. Най-добре си ги подбири да са с по-високо Uce. А и напрежението ти може и да е по високо от +-68V Другия вариант пробвай с друг траф с по-ниски напрежения.

Genady
чете
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 12:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#6 Мнение от Genady »

Благодаря за идеите момчета! Ще ги изпробвам и се надявам на успех, общ успех !:D

riboruk

#7 Мнение от riboruk »

Колегите са напълно прави. Намерете си качествени транзистори с гарантирано FBSOA. И им вържете паралелно по един диод за всеки случай.

Публикувай отговор

Обратно към “ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 5 госта