Универсален DVD AUDIO/SACD PLAYER

Съобщение
Автор
Аватар
insMan
чете
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Окт 11, 2004 12:00 am
Обратна връзка:

Универсален DVD AUDIO/SACD PLAYER

#1 Мнение от insMan »

Здравейте, от известно време съм се замислил да си взема един универсален DVD AUDIO/SACD PLAYER. Насочил съм се в диапазона 1000-1500 лв. макс.
Въпроса ми е има ли някой наблюдения /в смисъл гледал и слушал/ подобни PLAYERи, струва ли си да се инвестира в подобна "Универсална" машина или тя е на принципа "свиря всичко но пък за сметка на това посредствено".
Говорим за PIONEER DV688; DENON 2200 И 1400М; MARANTZ 6400; ONKYO DV-SP800; YAMAHA DVD-S1500.
Ако някой има предвид и други в този ценови диапазон също няма проблем, стига да може да се купят в БГ.

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#2 Мнение от oceanman »

Аз бих взел някой добър ЦД плеър за 1000-1200 лв и една универсалка дето чете"всичко" за останалите пари...Освен ако универсалката не е някоя Theta Digital.Но това е лично мое мнение...Марантц,Денон,и Онкио не свирят никак зле за ЦД,но е невъзможно да свирнат като един специализиран ЦД плеър или специализиран САЦД плеър.освн като нашата групичка с външен конвертор,който си правим :D :wink:

Bojo
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 992
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: София / Прага
Обратна връзка:

#3 Мнение от Bojo »

Слушал съм Пайнера и Онкиото и двата свирят много не възпроизвеждат добре обикновенни мусзикални CDта. А SA и DVD audio дискове има толкова малко..... и са на такива пари.... Все пак, за мене, на тези свирки трябва да се слуша МУЗИКА.

ПП Смятам да си купя DVD (КАК СЕГА ЩЕ МЕ ОПЛЮЕТЕ) ELITE за 95 лв, като второ DVD, да си гледам Дивекси (MP3ите на VIDEO DVD тата!

THX
чете и пита
чете и пита
Мнения: 101
Регистриран на: Пет Окт 01, 2004 12:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

UPGRADE

#4 Мнение от THX »

Samo shte dam edna ideia.Za tezi koito slushat prez analogovite izhodi na CD-to.Moito CD e Yamaxa 593 sas dva dac-a za vseki ot kanalite i sas po dva OP Ampl. na kanal sled tiax.Kato se razrovix iz internet vidiah 4e kolkoto e po skapo cd-to tolkova nabliaga pove4e na analogovite izhodi i vapreki tova OP Ampl. sa po 0.50$.Eto zatova az smenix moite 4 op uselvateli (I/V stapaloto) sas OPA627+OPA2134 nai dobrata vazmojna kombinacia koiato prisastva vav CD-ta ot 10 000$ nagore.Kondenzatorite sa dostata4no ka4estveni.Ako iskate da gi smenite vse pak potarsete ot tezi vidove.
BLACK GATE
ELNA SILMIK
OSCON
----------------------------------------------------------------------------------
Eto edno dokazatelstvo za tova 4e dori i 1400$ da platite zvuka shte e gaden i shte triabva da smenite celi 82 4asti za da svirne malko po losho ot moita Yamaha poneje te izpolzvat primerno AD8620. :)))
http://www.partsconnexion.com/demo_unit ... 910dvd.htm
Sashto taka mojete da izpolzvate i Zap FILTER ili da si izkarate analogovi izhodi direkno sled DAC-a taka nare4enia SVENSEN MOD.

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#5 Мнение от oceanman »

И моята Микромега е ъпгрейдвана и лично аз намирам разлика в звука в положителна насока.А тя си свиреше доста добре със старите ТДА-та...По новата и версия казвали,че е с АД1852,но моята е с ТДА,но защо не споделиш опита си в другата специализирана част на сайта ни?DIGITAL AUDIO DIY

audioman

#6 Мнение от audioman »

THX, ако намекваш, че AD8620са по-лоши от OPA627, не съм съгласен!!! Но те не се срещат /и двата модела/ в плеъри под $2k.
PS: радвам се, че си постигнал успех и си направил нещо сам. Има още какво да се направи, и то вече е в цифровата част.....

AdsBot [Google]

hi

#7 Мнение от AdsBot [Google] »

AD8620 DVUPOLIARNOTO mu e +/- 13v az obi4am da e 15v
Toi sashto e prekrasen mnogo predpo4itan vav ustrastva sas BATERII.

THX
чете и пита
чете и пита
Мнения: 101
Регистриран на: Пет Окт 01, 2004 12:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

#8 Мнение от THX »

Sorry GOST sam az THX.

Публикувай отговор

Обратно към “ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта