Русский гость.

Съобщение
Автор
Nikola Nikolov

#16 Мнение от Nikola Nikolov »

velinski написа:Никой не е против развитието, аз съм против прокарването на силови русистки и псевдонационалистични методи. Като Манаков, например, който мрази всичко западно и неруско и не отговаря на мейли, написани на английски или български... моите уважения към него, но звучи смешно и дебилно, чуто от устата на човек с неговите знания! Мен лично не ме вълнува, че комунизмът е повредил безвъзвратно психиката на много руснаци. Аз лично говоря перфектно руски, но това не значи, че някой ще ми извива ръцете за да го ползвам!
Не съм съвсем съгласен :roll:
Нерде Ямбол....нерде Стамбол.... 8O /малко на турски, но такава е поговорката/. Добре, дайте да изгоним руснака, създател на темата,
само защото не е писал на англ. немски или френски, а на руски?
За мен унгарския и патагонския са еднакви, както за него българския и занзибарския ! Въобще интересно развитие....ставаме за смях!
Явно Европа е все още далече от нас, трябва май да посъберем търпимост, за да сме европейци.../тук май на сръбски се пишеше
не доста бая отдавна.../.
Рачев беше отворил тема за европейците !!

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#17 Мнение от Stefan Stefanov »

Никой не говори за изгонване! Както виждаш, темата си стои. Както и други теми, в които сме си писали на руски, сръбски и английски.

Форумът обаче си има правила и настоявам те да се спазват.

Всички (независимо от националността им), които са съгласни с правилата са добре дошли.

Nikola Nikolov

#18 Мнение от Nikola Nikolov »

Да, правилата са си правила, но гостоприемството е човешка черта......

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#19 Мнение от Rumen Suvandjiev »

velinski написа:Като Манаков, например, който мрази всичко западно и неруско и не отговаря на мейли, написани на английски или български...
Ами може би просто не знае английски човекът... :-)

Nikola Nikolov

#20 Мнение от Nikola Nikolov »

Знае....., но получава м/у 50 и 100 Емейла на ден, на мен ми е отговарял и веднага и след 3-5 дни. Ами някой да пробва да напише 80 писма плюс 10 на английски с различен смисъл и то всеки ден.....и с години, .....Иначе е възпитан и коректен човек

Аватар
mano
има опит
има опит
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Ное 01, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#21 Мнение от mano »

Съвсем принципно :
зависи каква е идеята на форума :
дали да привлече чуждестранни попълнения, които да обогатят с познания българските аудиофили или форума е направен предимно за изява на българи.

В първия случай - всички езици са добре дошли, във втория - да се пише само на български.

То е пределно ясно че никой извън България няма как да пише на български. На мен лично ми е по-приятно да чета български, както и на повечето хора тука.

А дали руснаци пишат и говорят на нещо друго освен руски ... навлизаме в много дълбока народопсихология. Същото е положението и с англичани, французи, немци, испанци ...

Аватар
Anakin
има известен опит
има известен опит
Мнения: 387
Регистриран на: Пет Дек 24, 2004 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#23 Мнение от Anakin »

Че аз никъде не виждам,някой да е писал против човека,или против хората като цяло.Просто ми писна да сме по-възвишени,по-толерантни,по-гостоприемни,по-интелигентни.Омръзна ми разни чужденци, профани да ни онижават във всяко едно отношение.Самият начин по който немците превеждат, научни термини или имена е уникален и меко казано смешен, Французите отказват да говорят чужд език с туристите,макар и да знаят.Защо ако се съберем компания българи и сърби,ние ще се опитаме да контактуваме на сръбски а те не, с руснаците е 100% същото.Защото не могат.Еми не могат ама ние длъжни ли сме да можем.Може и да не съм прав,но поне на мен ми омръзна да съм "умния".

Аватар
plamenhar
чете и пита
чете и пита
Мнения: 139
Регистриран на: Пет Мар 14, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#24 Мнение от plamenhar »

А бе хора това нали не е политически форум.
Накъде забихте.Какво толкова ви пречи ,че ще пише на руски.
Почти няма българин ,който не може да се разбере с руснак. С англичани и немци не е така нали?
Недейте да си чешете езиците,че се излагаме.(Като гледам на какво ни правят сърбите в момента за какви се мислиме).

Аватар
tristan
има известен опит
има известен опит
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#25 Мнение от tristan »

Това, че чужденци посещават форума, може само да ни ласкае. Нека им спестим неудобството да ползват трагичните онлайн преводачи и да участват на удобен за тях език. От друга страна нека българите ползват български, когато пишат на чужденци в български форум.

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#26 Мнение от Ivan Rachev »

Nikola Nikolov написа:Знае....., но получава м/у 50 и 100 Емейла на ден, на мен ми е отговарял и веднага и след 3-5 дни. Ами някой да пробва да напише 80 писма плюс 10 на английски с различен смисъл и то всеки ден.....и с години, .....Иначе е възпитан и коректен човек
... :D
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
VITAN
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:00 am
Обратна връзка:

#27 Мнение от VITAN »

@Iggi_D, добро пожаловать!

Между съдържанието и формата, аз предпочитам съдържанието. Много добре се представи човека. Ако нашия народ няма такава поговорка, руския има:

"Ради нужды закона изменяют..."
WWW.RIFE.HIT.BG IT CAN BE DONE!

mihailov

#28 Мнение от mihailov »

Спасибо за гостеприимство, друзья!
Я несколько раз был в Болгарии (начиная с 1975 года), и никогда не испытывал неудобств от незнания болгарского языка. Мне кажется, что бОльшая половина болгар, особенно люди с высшим образованием, прекрасно знает русский язык.
Со своими коллегами из западных стран я переписываюсь на английском языке.
С уважением.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#29 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Добро пожаловать!

За подобни случаи във форума въвеждаме следното правило:
Официален език е българският. Форумът е отворен и за чуждоезични потребители, но те не бива да разчитат, че ще им бъде отговорено на техния език.
Все пак, щом има желание и от двете страни, езиковата бариера не е такъв проблем!

Публикувай отговор

Обратно към “ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта