Записвачка за комп

Съобщение
Автор
Аватар
Belin
Търговец
Търговец
Мнения: 69
Регистриран на: Вто Мар 15, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Записвачка за комп

#1 Мнение от Belin »

Здавейте,

Възникна ми следния проблем - записвачка ми се скапа (LG на поне 4-5год), и си взех нова - също LG. Не съм избирал, просто такава взех по съвет на комп. спец.
Проблема с новата е, че като записвам CD аудио дискове (от Lossless), минималната скорост, която ми позволява за CD е х16 (на предишната х4), и съответно имам проблем при разчитането им с някои от CD-плеарите ми. Качеството не го коментирам.
Рових из форума, но не попаднах на прясна информация относно какви записвачки се прадлагат и каква да купя.
В компютърни форуми попаднах на препоръки за NEC, но те не са аудио-ориентирани.
Предварително благодаря за евентуалните съвети.

Аватар
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 882
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от toroid »

От NEC аз специално съм много доволен,никога никакви проблеми не е създавала.И като качество на записа и много добра също.

Аватар
kromuilis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 318
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Записвачка за комп

#3 Мнение от kromuilis »

Belin написа:Здавейте,

Възникна ми следния проблем - записвачка ми се скапа (LG на поне 4-5год), и си взех нова - също LG. Не съм избирал, просто такава взех по съвет на комп. спец.
Проблема с новата е, че като записвам CD аудио дискове (от Lossless), минималната скорост, която ми позволява за CD е х16 (на предишната х4), и съответно имам проблем при разчитането им с някои от CD-плеарите ми. Качеството не го коментирам.
Рових из форума, но не попаднах на прясна информация относно какви записвачки се прадлагат и каква да купя.
В компютърни форуми попаднах на препоръки за NEC, но те не са аудио-ориентирани.
Предварително благодаря за евентуалните съвети.

Здравей, до колкото знам, предлаганата скорост на записване зависи както от записвачката, така и от самото цд.
Честно казано не съм виждал дискове, които да потдържат от 16-та скорост нагоре, така че е възможно това ограничение да ти е наложено от записвачката.

Аватар
antipop1
чете
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Мар 08, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от antipop1 »

NEC са ок, но повечето май започват от 8x-16x. Търсил съм firmware, с който да се свали скоростта на запис, но без успех. Lite-On, колкото и китайски да "звучат" също са с добро качество на запис.
Иначе за записвачки, които се славят с перфектен запис на аудио са Yamaha CRW-F1, модел поне на 5-6 години, с audio master quality recording (amqr) :).
Чисто аудио ориентирани... не знам дали в момента се продават поне google не знае за такова нещо.
Пробвай с други медии, има модели точно за аудио или най-добре мисли в посока на хард дискове и flash памети :)

Аватар
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 882
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от toroid »

NEC-а ми правеше и на 4х записи както и сегашното ми LG

Аватар
cvetan
чете
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Авг 21, 2007 12:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

...

#6 Мнение от cvetan »

Имах същия проблем. Работя с Неро. Оказа се, че в ОС ХЗ няма драйвер за този модел записвачка - изтеглих го от Нета и всичко е ОК.

Аватар
mitkostoimenov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 12:00 am
Обратна връзка:

#7 Мнение от mitkostoimenov »

Имам Тийк и Лайт-он и Нек. С Тийк-а записвам на 4-та скорост, иначе на Лайт-он не ми позволява. А Нека е на другият ми комп и там почти не записвам, само ако се наложи някой ДВД диск.

Аватар
Vanio
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 124
Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#8 Мнение от Vanio »

В моят Mac имам Matshita , която записва на всякакви скорости - от 1ва до 48ма , но копиран диск само наподобява оригинален . Естествено става дума само за музкиа , софувера е О'к . Когато имах РС и Windows използвах LiteOn и записвах добре на ниски скорости 2ра и 4та .
Последно промяна от Vanio на Вто Фев 24, 2009 11:56 am, променено общо 1 път.

Emo_Baltov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 90
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 1:40 pm
Обратна връзка:

#9 Мнение от Emo_Baltov »

http://www.voodoo.bg/categories/44/products/4833

Дано да са като едно време :roll:

Аватар
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 477
Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#10 Мнение от DLS »

Моя nec пък умря за една седмица и 4-5 записа. А lite-on-на на старото pc работи перфектно, а не си знае работните часове.
Вече нищо не може да се избира по марка за съжаление, късмет е да улучиш нещо читаво. Понеже доста компоненти ми минават през ръцете твърдо съм на мнението, че просто няма най-добра марка в ниския-среден ценови диапазон. Има добра партида, модел по-скоро :)

Аватар
Alexander Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Окт 30, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#11 Мнение от Alexander Gekov »

Когато записвам аудио дискове (което ми се случва все по-рядко), използвам 10 годишна записвачка на HP. За съжаление не си спомням модела, но записва до 2х. За разлика от "модерната" ми записвачка на лаптопа, старото HP прави страхотни записи.

Аватар
Belin
Търговец
Търговец
Мнения: 69
Регистриран на: Вто Мар 15, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#12 Мнение от Belin »

Благодаря на всички отзоволи се с мнение!
DLS написа:Моя nec пък умря за една седмица и 4-5 записа. А lite-on-на на старото pc работи перфектно, а не си знае работните часове.
Вече нищо не може да се избира по марка за съжаление, късмет е да улучиш нещо читаво. Понеже доста компоненти ми минават през ръцете твърдо съм на мнението, че просто няма най-добра марка в ниския-среден ценови диапазон. Има добра партида, модел по-скоро :)
Аз точно питам за съвет за конкретна марка и модел, който може да се намери.

Иначе за Yamaha CRW-F1 и други прочетох доста, но едва ли мога да намеря.

В офиса имам един стар Теac който записва добре х4, но ми трябва за вкъщи.

Благодаря ви още веднаж и ще се радвам, ако някой посочи конкретно устройство, което вече е изпробвано поне малко и може да се намери на пазара.

nikchi
чете и пита
чете и пита
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Окт 06, 2009 9:12 pm
Обратна връзка:

#13 Мнение от nikchi »

http://www.download.bg/index.php?cls=program&id=21727
Здравей, на първо време може да пробваш с тази програмка. Безплатна е!!!
От доста време вече записвам само с нея и нямам никакви оплаквания. Lossless и Flac предимно...записва ги перфектно, до сега не ми е давала грешки, дори мп3-ки като съм записвам, звучат доста по-добре през цд-то :)

Аватар
shonkata
чете
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Яну 15, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#14 Мнение от shonkata »


Аватар
Belin
Търговец
Търговец
Мнения: 69
Регистриран на: Вто Мар 15, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#15 Мнение от Belin »

shonkata написа:здравей,виж тук http://shop.ebay.de/items/_W0QQ_nkwZYam ... R40QQ_mdoZ
Благодаря и аз се насочвам натам въпреки риска от неработещо или проблемно устройство.

Публикувай отговор

Обратно към “ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта