Доработка на Pioneer VSX-D514

Съобщение
Автор
Stranger

Доработка на Pioneer VSX-D514

#1 Мнение от Stranger »

Здравейте, имам американски ресивър Pioneer VSX-D514 (на 110V 60Hz) който захранвам с трансформатор от стар телевизор (250W) с първична намотка съставена от две намотки, в средната точка на която взимам 110 волта. Ресивъра е свързан към компютъра през оптичен кабел и в режим на DTS обикновено слушам ДВД музика. Въпроса ми е следния. Отворих Пайнера преди време и доколкото помня захранването му беше траф от 270W (340VA), и кондензатори 2х4700uF / 72V, и 2х3300uF/42V. Това ми се струва твърде малко като стойност и имам намерение да добавя още (2х4700uF/75V Kenwood Audio 85 градуса). Напрежението по време на работа на по-големите кондензатори беше някъде към 6? волта, но падаше чувствително при натоварване.
Знаете ли какъв е усилвателя вътре, виждат се две големи интеграли.
Да не би да черпи в зависимост от сигнала от едните кондензатори, а след това от другите, или просто едните са за задните канали?

Това не е качествена музика, но така и така съм я купил преди да си сглобя усилвател, бих искал малко да я подобря.

И тези DAC-ове вградените 192kHz 24 бит, дали горе долу са добре, мога ли да извадя 5+1 аудио OUT-a, и да ги подавам на DIY многоканален усилвател? Някой експериментирал ли е с такива ресивъри

Споделете мнението си моля.

Аватар
Momchil
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 755
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

#2 Мнение от Momchil »

Ох ...
Оттървах се аз от един такъв жмел . ..... :smt048
Ставаш крив като го слушаш .... :lol:
По добре не пипаи нищо приятелю!!!

Stranger

ий

#3 Мнение от Stranger »

Momchil написа:Ох ...
Оттървах се аз от един такъв жмел . ..... :smt048
Ставаш крив като го слушаш .... :lol:
По добре не пипаи нищо приятелю!!!


Добре де толкова ли в цял форум няма някой, който да е ремонтирал или променял такива ресивъри, и да знае какви им са усилвателите.

Забелязах че към участъка от платката където е крайното стъпало върви един лентов кабел по който се предава сигнала. Някой мерил ли е с осцилоскоп какви са сигналите там при подаден тестов?

Аватар
KOKO1
има известен опит
има известен опит
Мнения: 39
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ий

#4 Мнение от KOKO1 »

Забелязах че към участъка от платката където е крайното стъпало върви един лентов кабел по който се предава сигнала. Някой мерил ли е с осцилоскоп какви са сигналите там при подаден тестов?

Нещата не са толкова прости колкото изглеждат !

Най-вероятно по този лентов кабел да върви Обратната Връзка така че това което ти изглежда като платка1 и платка 2 да е едно цяло .

Няма еднозначен отговор от типа " сменяш резистор 1 и резистор 2 с тези дето ги дават за по 2 лева и това което си взел за 200 - 300 лева ти звучи като от горния клас дето струват по няколко хиляди !"

Такова животно нема !

Истината боли !

Публикувай отговор

Обратно към “ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта