Free Energy

Съобщение
Автор
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#46 Мнение от Daniel Petrov »

Джордано Бруно е изгорен, Галилей са го накарали да се откаже официално пред църквата от това, в което е вярвал. На излизане не се е стърпял и е казал: "И все пак тя се върти"
Теодоре, не участвам в други форуми, защото не ми се става донор за рейтниг на едни хора, участващи там, които нито познавам, най-малко пък харесвам, съдейки по глупостите, с които си запълват времето.
Когато някой страда от комплекси, не е нужно да му ги избивам, отговаряйки на провокациите, продиктувани от желанието му да е значим...
И тук почти не влизам, отдавна няма нищо креативно, актуален е останал само раздел "продажби"... ама не ми се четат нещо...
Да те цитирам:
"...имам по-важни работи за вършене."
Последно промяна от Daniel Petrov на Пет Юли 06, 2007 1:36 am, променено общо 1 път.
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Аватар
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 862
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

#47 Мнение от Teodor Gugulanoff »

Daniel Petrov написа:Джордано Бруно е изгорен, Галилей ..
...
Да те цитирам:
"...имам по-важни работи за вършене."

ОК, тогава -> кой - откъде е и без лоши чувства :)
Вярно, прав си - Галилей отървава кожата, ама мислиш ли че отвътре не е изгорял ... не само да видиш хората около теб как не те разбират тотално, но и не ти дават възможност да докажеш твърдението си.
Изображение

Аватар
sparky
има опит
има опит
Мнения: 175
Регистриран на: Сря Юни 08, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ...

#48 Мнение от sparky »

Kiril Kirilov написа: Чарджа за най-малкия генератор на Перендев, както е показано на сайта, 100KVA струва 19К евро.
Но аз не виждам това, защо спира желаещите до днес да купуват, след като биха дали всяка цена?
И ако случайно възникне въпросът за теста, на сайта се вижда, че продажбата е с договор за поддръжка, който е 5-годишен и просто няма как да стане, без да го доставят и инсталират самите производители. Така, че не виждам притеснения за желаещите да купуват. Какво става?


Не отричам или потвърждавам нищо, ако някой ме е разбрал погрешно съжалявам.
Просто за да се направи продаваем продукт, поне според мен, трябва да убедиш потенциалните си клиенти че това, което им предлагаш, наистина работи, както и да го продаваш при съответните условия/цени и т.н., така че да е продаваемо.

Ето ти пак нещо, поне според мен, смущаващо: Най-малкия генератор е 100KW, договора се сключва за 5 години, а цената е 19 000 евро. Тези три условия обуслявят непродаваемостта на продукта на средно статистически, дори европейски, потребител.

Първо - Аз 100KW няма какво да ги правя, на мен ми трябват в най-лошия случай 10, а възможността да убедя още 10 съседа да го вземем заедно клони към 0. Но дори това не е основния проблем.

Второ - За да го доставя от чужбина вероятно само доставката ще струва от порядъка на 4-5000 евро - а това вече си е проблем.

Трето - излиза че месечния наем за генератора е около 340 евро - Еми нека ми го дадат за един месец да го пробвам - ще им платя 500 евро - няма проблем. Пък после, като вече се убедя че работи/не работи ще говорим за дългосрочния договор.

Четвърто - в най-лошите зимни месеци плащам за ток около 250 лв. Простата сметка е че за да съм на зелено с подобно устройство месечният му наем трабва да е по-малко от това, а дори по-малко от 150лв. средно годишна месечна сметка за ток. А за да си струва да се купи подобно нещо "далаверата", поне според мен, трябва да е минимум 30-40%. На мен лично ми е все едно на кого плащам парите, след като са ми излезли от джоба.

Пак казвам - нищо не отричам. Просто условията, поставени по този начин, правят продуктите непродаваеми. Всеки нормален човек според мен трябва да изисква поне елементарни гаранции че това, за което си дава парите, наистина ще му свърши работа. Това е.
Знам че нищо не знам, но някои и толкова не знаят.

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Цени

#49 Мнение от Kiril Kirilov »

Предлагам да направи калкулация:

Според Електроразпределение Столично:

http://www.electro-sof.com/ceni/ceni.html

Цените са за 0,152 лв за дневна и 0,072 лв за нощна енергия за киловатчас. (за електромер с две скали)

Генераторът, струващ 19000 евро може да отдава продължителна мощност 90 КВ. Значи всеки час енергия от него, ако беше Електроразпределение, би струвал:

90КВтч * 0.152 лв/КВтч за дневна = 13,68 лв/ч
90КВтч * 0.072 лв/КВтч за нощна = 6,48 лв/ч

Ако беше натоварем на номинал, би отдавал енергия за:

13,68 лв/ч * 16 дневни часа = 218.88 лв за дневна енергия
6,48 лв/ч * 8 нощни часа = 51.84 лв за дневна енергия

Общо при номинален товар, за ден такъв генератор би давал: 270 лв, което са около 140 евро.

5 години * 365 дни (+един за високосна компенсация :-D ) * 140 евро = 1826 дни * 140 евро = 255 640 евро

На мен ми изглежда на страхотна далавера, дори и според българските пазарни цени.

Ако се използва дори на 10% този генератор, би спестил само 25 564 евро, което пак е повече от цената му!

Така, че не виждам причина да се притесняваш...
А ако се използва в малка фирма, която плаща огромни сметки за електроенергия всеки месец, не виждам просто мотиви срещу предложението.

Ако някой не може да си го позволи, съжалявам...

Факта, че на този свят има толкова неща, които не можем да си ги позволим, не означава, че всичкото грозде е кисело...

В предните постове ставаше дума за каквато и да е цена, или (цитирам): "НЕЗАВИСИМО ОТ ПАРИТЕ"

Nothing is impossible, except that the state of your mind makes it so!

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#50 Мнение от Stefan Stefanov »

В предните постове пишеше и: "когато се покаже как работи без захранване и отдава 5 кВт изходна мощност".
Аз засега виждам един сайт и нищо друго. Покажете ми УСТРОЙСТВОТО!

Аватар
sparky
има опит
има опит
Мнения: 175
Регистриран на: Сря Юни 08, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#51 Мнение от sparky »

В предните постове ставаше дума за каквато и да е цена, или (цитирам): "НЕЗАВИСИМО ОТ ПАРИТЕ"


...след като го пробвам за един уикенд поне - това също го пишеше.
Освен това ставаше въпрос за купуване, а не за наем. При обявения наем и използване на 10% (през зимата, иначе на 2-3% през лятото), просто за сам потребител няма далавера.

(19000*1.9558)/(5*12)=619.33лв. на месец - средно-годишната ми сметка е 150лв., тоест "Free-energy"-то ще ми излиза 4 пъти по-скъпо, отколкото да го купувам от НЕК. Къде ми е далаверата?

По просто от това не мога да го кажа. При това изобщо не става въпрос за транспортни и монтажни разходи, а само транспорта ще е още 4-5000EUR.

Въпроса в случая е не дали мога да си го позволя а дали ще имам някаква полза от цялото упражнение - в случая си е чиста набутвация.

Ако съм фирма, която плаща по над 1000лв. месечно за ток, нещата стоят по друг начин, съгласен съм. Обаче пак трябва да ме убедят че работи, а могат да ме убедят само ако го пробвам лично - такава опция не видях.

Една инвестиция си струва, ако се изплаща в обозримо бъдеще - 5 до 10 години (може и повече, но при определени условия).

Просто офертата в случая за средно-статистически, дори европейски, гражданин е тотална набутвация, това е.
Знам че нищо не знам, но някои и толкова не знаят.

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#52 Мнение от Dimitar Atanasov »

Както на всички стана ясно, няма Free. То и атомната енергия е в същата степен free. Ако допуснем, че съществува ядрен реактор за "персонална употреба" и мога да си го сложа в двора вместо да купувам от НЕК, то също ще е free.

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#53 Мнение от Kiril Kirilov »

amitko написа:Както на всички стана ясно, няма Free. То и атомната енергия е в същата степен free. Ако допуснем, че съществува ядрен реактор за "персонална употреба" и мога да си го сложа в двора вместо да купувам от НЕК, то също ще е free.


На мен не ни стана ясно, че няма?
Как го реши? Атомната е трансформация на материя в енергия, тук не ставаше изобщо за подобно нещо, но не бих могъл да го обясня на хора, които не боравят с терминологията, даваща възможност за такова обяснение. А тази терминология е базирана на теория, която не приемат, така, че край с диалога...

И понеже нещата се повтарят както много пъти се е случвало, прекратявам тук поддръжката по тази тема.

Ще има нов недостъпен свободно форум, където могат да работят желаещи да влагат енергия (free) в подобни разработки.

Достъпът до там ще бъде с лични съобщения до мен. Нека желаещите да ми пишат.

Благодаря за участието!

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#54 Мнение от Dimitar Atanasov »

Да де. Това превръща нещо друго в енергия. До тук разлика не виждам.

Като изключим невероятно питагорейския подход на Searl, дори да има нещо вярно, никой не може да отмери нещо в точно определени пропорции, по не не и в нашата вселена.

Като допулнение ето един линк
http://www.rwgrayprojects.com/energy/Ma ... /MS01.html

Аватар
Gogo55
чете и пита
чете и пита
Мнения: 104
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 12:00 am
Обратна връзка:

#55 Мнение от Gogo55 »

Като гледам има някой хора който искат да си купят такова генераторче,че даже и сметките вече са направени,във връзка с това имам следния въпрос:
Генератор с каква мощност бихте си купили-тоест колко киловата ви трябват реално, и колко пари бихте дали за него веднага и в брои,без да се почне някво увъртане тип баи Ганъо, след като направите лично каквито замервания си решите с ваши уреди, или директно с консуматори?

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#56 Мнение от Stefan Stefanov »

Ти какви предлагаш, за да си изберем?
10 кВт ще ми стигнат на първо време.
За цена ще се договорим, зависи какво точно предлагаш, колко е голямо, при какви условия работи и каква поддръжка изисква.

Аватар
bluewater
има известен опит
има известен опит
Мнения: 40
Регистриран на: Пон Май 28, 2007 12:00 am
Местоположение: Балчик
Обратна връзка:

#57 Мнение от bluewater »

http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2668&sectionid=3&id=0000703
Държавата изкупува:) ако я убедите че наистина произвеждате енергия ...

Аватар
VITAN
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:00 am
Обратна връзка:

#58 Мнение от VITAN »

Към задачата не допълних, че линиите са канали с вода – но това изобщо не променя въпроса. Дори и предложеното решение, не е решение, защото не е изпълнено условието ВСИЧКИ къщи, да си доставят вода от ВСЕКИ кладенец. Без пресичане на линии(канали). Остават несвързани линии в предложената картинка. Най- добре е кладенците да не са вътре (кръг в кръг), а 6 отделни кръга. НЕ случайно поставям тази задача. Ще изчакам още.

Неодимови магнити.... Купува се неодим от борсите.... за повече инфо търсете химици, занимаващи се с химия, а не с приказки на тема химия.
Отлива се желязо+неодим във форма – има места дето правят отливки....
Намагнитва се с постоянен ток или еднополярни импулси... РАБОТА и ИГРАЧКА е, но крайната цена ще е задоволителна :D
WWW.RIFE.HIT.BG IT CAN BE DONE!

Аватар
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 862
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

#59 Мнение от Teodor Gugulanoff »

VITAN написа:...не е изпълнено условието ВСИЧКИ къщи, да си доставят вода от ВСЕКИ кладенец. Без пресичане на линии(канали). Остават несвързани линии в предложената картинка. ....

Сега като сложих точките и стрелките също ли не става ? Точките принадлежат на къщите, всяка къща черпи вода от три места, линии /канали/ не се пресичат ... Ако и това не е едно от възможните решения, то какво е допълнителното ограничение, защото за мен решението си е ОК.
Изображение

П.П. Сетих се и едно друго решение :) но сега не ми се рисува.
Изображение

Audiomaster
не знае къде се намира и какво говори
Мнения: 404
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#60 Мнение от Audiomaster »

VITAN написа:
Неодимови магнити.... Купува се неодим от борсите.... за повече инфо търсете химици, занимаващи се с химия, а не с приказки на тема химия.
Отлива се желязо+неодим във форма – има места дето правят отливки....
Намагнитва се с постоянен ток или еднополярни импулси... РАБОТА и ИГРАЧКА е, но крайната цена ще е задоволителна :D


Приятел, ти имаш ли си представа от леярство? Защото това беше специалността ми в средното. То ако ставаше толкова лесно да правиш сплави...Наистина крайната цел е задоволителна, ако изобщо има някакъв краен резултат! А за намагнитването да не говорим :wink: Има фирми в България, които ползват много интензивно неодимови магнити, биха си ги отливали сами, понеже имат възможности, но не го правят, понеже не става ей така, с лекотата с която го твърдиш...
Радостин Атанасов
0899 867 140/ 0879 857 140
http://audiofidelitybg.com
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=46353

Публикувай отговор

Обратно към “ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта