Free Energy

Съобщение
Автор
Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#31 Мнение от Dimitar Atanasov »

Странно как до сега, след като толкова много хора разбират как работят нещата все още никой не е успял да ги повтори. иначе щеше да има хиляди коли на Тесла направени от ентусиасти.

А колкото до моделите, нямах предвид точно това. Просто все още не е измислена подходящата математика. Например, преди 2000 г. хората спокойно са се оправяли с евклидовата и питагоровата математика. Днес това не става. Правят се други неща които до преди 100г. са били абсурдни.

За пример давам следната задача (може да се счита като предизвикателство към всички които разбират от квантова механика :) )

Зад. Дадено е едно езеро с риби. Колко са рибите в езерото.

Само за подсказване. Задачата е напълно определена и има еднозначно решение.

П.П. Знам, че във ворума има мои студенти. Нека те да си траят, за да не пишем двойки за подсказване.

Аватар
VITAN
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:00 am
Обратна връзка:

#32 Мнение от VITAN »

Обикновено квантовата механика не предсказва един-единствен конкретен резултат от едно наблюдение, а множество различни възможни изходи и ни казва колко вероятен е всеки от тях. Или с други думи, ако проведем едно и също измерване върху голям брой подобни системи, всички с еднакво изходно състояние, ще установим, че измерването ще даде А в определен случай, Б в друг случай и т. н. Човек може да предвиди приблизителния брой пъти, когато резултатът ще бъде А или Б, но не може да предскаже конкретния резултат от едно отделно измерване. Поради това квантовата механика въвежда един неизбежен елемент на непредсказуемост или случайност в науката.

Не съм съгласен изцяло. Затова посочих: http://www.macmep.ru/false.htm и http://www.macmep.ru/fire.htm , ама дали е прочетено?

Мислех си навремето, като се пенсионирам, ще се занимавам с висша физика като хоби - ама не било тъй. Е не съм учил в заведението ти, пропуск е, но не мога го навакса. :D

п.п. Ако ти задам една подобна, но неквантова задачка.... наемаш ли се?
WWW.RIFE.HIT.BG IT CAN BE DONE!

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#33 Мнение от Dimitar Atanasov »

VITAN написа:Обикновено квантовата механика не предсказва един-единствен конкретен резултат от едно наблюдение, а множество различни възможни изходи и ни казва колко вероятен е всеки от тях. Или с други думи, ако проведем едно и също измерване върху голям брой подобни системи, всички с еднакво изходно състояние, ще установим, че измерването ще даде А в определен случай, Б в друг случай и т. н. Човек може да предвиди приблизителния брой пъти, когато резултатът ще бъде А или Б, но не може да предскаже конкретния резултат от едно отделно измерване. Поради това квантовата механика въвежда един неизбежен елемент на непредсказуемост или случайност в науката.

Не съм съгласен изцяло. Затова посочих: http://www.macmep.ru/false.htm и http://www.macmep.ru/fire.htm , ама дали е прочетено?

Мислех си навремето, като се пенсионирам, ще се занимавам с висша физика като хоби - ама не било тъй. Е не съм учил в заведението ти, пропуск е, но не мога го навакса. :D

п.п. Ако ти задам една подобна, но неквантова задачка.... наемаш ли се?


Това важи само за един подход, наречен статистическа квантова механика, и в общия случай не е вярно. Едно поле може да се квантува без да се намесват вероятност, неопределеност или нещо подобно.

Всъщност непредсказуемостта и случайността са две напълно различни едно от друго понятия, като и двете не намират място в квантовата механика. Какво непредсказуемо има в това да кажа, че при хвърляне на зарче ще се падне цялочисло между 1 и 6. А ако хвърлиш 100 пъти зарчето и 100 пъти се падне 6, това означава ли че другите не могат да се падат? Като играеш на табла използваш 2 неразличими зарчета, тогава защо вероятността да се паднат 2 шестици е 1/36 (както ако бяха различими).

А висша физика и висша математика няма. В този смисъл ФМИ на СУ прави едно интересно съзтезание по математика, което няма ограничение за възраст и ценз на участниците. Както могат да участват ученици, така участват и професори. Тази година го спечели едно девойче от 9 клас :).

А задачки давай, стига да можеш да ги решиш.

Аватар
sparky
има опит
има опит
Мнения: 175
Регистриран на: Сря Юни 08, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#34 Мнение от sparky »

Off: А какво стана с рибите в езерото?

Дали пък в езерото няма едно езеро риби? :)
Знам че нищо не знам, но някои и толкова не знаят.

Аватар
VITAN
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:00 am
Обратна връзка:

#35 Мнение от VITAN »

Kато цяло има желание да се връща енергия от изхода на устройствата към входа. Винаги може и обикновено трябва преобразуване, т.е. похабена енергия. Стига КПД-то да е над 100. Замяната на постоянни магнити с електромагнити води до КПД= ....?! До колкото знам обикновено магнитите губят 1% от магнитните си свойства на година. Ако се лъжа - някой да поправи.

@amitko
Първа Световна война, лагер за обучение на артилеристи. След 1-2 месеца изпит. Който го вземе - артилерист и се скатава назад, който не го вземе - пехота и на предна линия... Въпрос на живот и смърт както се казва. Задачата е еднозначно определена и има решение. Чертае се!

Да се свържат 3 къщи (кръгчета някакви) с 3 кладенеца (кръгчета други), като ВСЯКА къща да има връзка със ВСЕКИ от кладенците. УСЛОВИЕТО Е: да не се пресича никоя линия с друга такава!

Може и да се подсказва, но подсказвача да се обяви публично. Аз отговорих за минути, но ще почакам 1-2 дни :)
WWW.RIFE.HIT.BG IT CAN BE DONE!

Аватар
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 862
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

#36 Мнение от Teodor Gugulanoff »

VITAN написа:@amitko
Първа Световна война, лагер за обучение на артилеристи. След 1-2 месеца изпит. Който го вземе - артилерист и се скатава назад, който не го вземе - пехота и на предна линия... Въпрос на живот и смърт както се казва. Задачата е еднозначно определена и има решение. Чертае се!

Да се свържат 3 къщи (кръгчета някакви) с 3 кладенеца (кръгчета други), като ВСЯКА къща да има връзка със ВСЕКИ от кладенците. УСЛОВИЕТО Е: да не се пресича никоя линия с друга такава!
...

а може ли и странично включване :) ?
артилеристите -
Всякакви решения има. Изобщо не е определена задачата. При въпрос на живот и смърт - слагаш ръката малко по-встрани по време на обучението и след миг си без ръка, следов. не можеш да държиш пушка, следов. не можеш да си пехота => скатаваш. Освен това, мехейците изобщо не бихме били назад, не бих казал че километър-два е назад. Тъпа задача, с две думи. Интересно ми е какво е 'правилното' решение. Задачите винаги трябва да са свързани с реалния живот, нали? Или бъркам .. защо ?
къщите -
Изображение
червено - къщи
синьо - кладенци
Къщите са построени върху кладенците. Не е невъзможно, нито непрактично.
Мисията изпълнена ... или бъркам :)
Изображение

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#37 Мнение от Stefan Stefanov »

Neon_Knight, какво стана с генератора?
Събрал съм парите!

Аватар
sparky
има опит
има опит
Мнения: 175
Регистриран на: Сря Юни 08, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#38 Мнение от sparky »

Добре де, нали поне трима души се наредихме на опашката да го купим, тоест сме "умерено вярващи" :)

Какво стана с другата страна?

А относно:
Обазалагам се, че никой от незнаещите и механично отричащите не си е направил труда да прочете теоретичното обяснение в статиите. Да не говорим за опит за практическа реализация. Зад една сполучлива реализация по правило стоят години къртовски труд, както е в случая с българския МЕГ.
Комичното е, че отричането се прави най-често от хората, които имат нулеви знания и нулев стремеж да ги попълнят.


Много лесно се обзалагаш. И не говори глупости за хора, които не познаваш. Нещо май като липсват аргументи, почваме да си изпускаме нервите а? ;) Нищо ново.

Айде бе! КУПУВАМ! Как да го кажа по-ясно от това. Обаче искам тест-драйв, това е.
Знам че нищо не знам, но някои и толкова не знаят.

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#39 Мнение от Dimitar Atanasov »

Neon_Knight написа:Един супер прост пример: Абсолютно не се допуска съществуването на перпетуум мобиле, нали? Какво тогава е въртенето на електрона в атомната обвивка? А въртенето на планетите? Как може да се въртят вечно, нали законът го забранява! Трябва моментално да се спрат, за да няма умствени терзания и законът да се спази. Перпетуум мобиле - неспиращо никога движение, ето че съществува, макар че шибаният закон уж го е забранил. Отворена или затворена система са те, я кажете? Въпросът е с много, ама много ниска трудност.


Това просто показва училищно ниво на знания и го оставам без коментар.

А какво стана с рибите в езерото?

Дали пък в езерото няма едно езеро риби? Smile

Не, не е толкова :). Всъщност ако имам изтинско езеро, ще получа и изтинско число за отговор, например 127.
Как иначе мислите се остановева какъв е броя на китовете, да кажем. Никой не ги брои един по един.

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

купуване

#40 Мнение от Kiril Kirilov »

Тук обаче не е раздел продажби!

Аз не бих продавал нещо, за което няма никакъв проблем да ме обвинят, че съм направил консуматор на енергия от електрическата мрежа, който мами електромерите (ако е МЕГ без автономия, и е просто 5 киловатов мег с 1Кв вход).

Предлагам ви да опитвате да помагате на ентусиастите, а не да философстваме може ли или не!!!

Цитирам едно от посланията на Джон Сърл към хората:

Nothing is impossible, except that the state of your mind makes it so!

Тук е линка, който обяснява защо на сайта на професор John Searl, достъпът до форума е силно и селективно ограничен (моля ви да го прочетете внимателно и да го осмислите и да си зададете въпроса, дали заради абсолютно същото отношение не се провалят много проекти навсякъде по света, включително и тук):

http://searleffect.com/free/mbd/mbd.html

Ето кратка илюстрация каква е същността на ефекта, който е дефинирал:
http://www.searlsolution.com/technology.html

Ето описание на закона, който е открил (или просто е описал):

http://www.searlsolution.com/technology4.html


Ако поровите в сайта му, ще прочетете позната история: След като излъчват през (цитирам по памет) 1969 или 70-та филм за неговите открития и демонстрации на SEG и IGV, по BBC телевизията, много скоро след това Електрическите компании го съдят за неплатени сметки за електричество и лабораториите му са обискирани и голяма част от изследванията му са унищожени. Ако не си спомняте за позната история, вижте www.rife.org ...

А иначе събиращите пари да събират... Аз лично бих им препоръчал да се включат в по-ранни етапи на харченето им, за да рискуват по-малко... Обаче според мен лично нагласата към тази тема е най-тежкото препятствие пред тях...

Сетих се всъщност, че се продават такива генератори (макар и не като собственост а с лиценз първоначално за 5-годишна употреба, който после подлежи на удължаване):

http://www.perendev-power.com/index_files/Page780.htm

Така че, бягайте да купувате, предполагам 38000 евро не е проблем за 300 киловатов генератор. Може съкварталци да се съберат и ще им излезе много тънко. Съжалявам, че ви информирам малко късно, но генератора струваше само 25К преди само 1 година...

И като се вгледахме внимателно във филмчетата и като поразгледахме няколко сайта, решихме да опитаме следната конфигурация:

Изображение

В проектите реализират генератора с 3 паралелни ротора и статора, но принипът е този.

В случая се обръщам към разполагащите с информация: Откъде могат да бъдат намерени/купени/т.н. достатъчно количество неодимови магнити във формата на таблетки например ...?

Ето линк с филмчето с работещ прототип, показано по някаква германска телевизия:

http://www.pureenergysystems.com/news/2 ... index.html

http://www.greaterthings.com/News/FreeE ... eb2003.wmv

Аватар
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 862
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

#41 Мнение от Teodor Gugulanoff »

Кирилов - ок, free'nrgy rulz - обаче хайде на следващото шоу вместо да чарджаме Божо - донеси едно такова, а? А доклокото чувам, някои съфорумци съплайват необх0димите не0димови таблетки от един наш адуио-несъмишленик, А.Д. , сорсващ от тайванско. к'во пра'им в тоя случай , а? Продължаваме да се въртим "до безкрайност" като планетите, хехе, или ... ? Ебаси не бях чувал по-голяма тъпотия от това, планетното движение да се дава като пример за перпетум мобиле... нещо за джуджета, гиганти, някои хора май не са чували, хехе ..
Изображение

D.Kolev

#42 Мнение от D.Kolev »

íå âèæäàì êàê ïîñòîÿííèòå ìàãíèòè ìîãàò äà èìàò íÿêàêâî ÊÏÄ ïðè âúðòåíå íà ãåíåðàòîð ïðèìåðíî. ðàçãëåæäàë ñúì äîñòà òàêèâà ïðîåêòè è âñè÷êè ñà çàïåöíàëè íà îêîëî 3000 îáîðîòà, ñúùî è íå ìîãàò äà ñå ðåãóëèðàò ïîä òàÿ ñòîéíîñò. íà êëèïà ñå âèæäà êàê òîâà ñòàâà ñ ïðîìÿíà íà ðàçñòîÿíèåòî - ðîòîð-ñòàòîð, íî àêî èìàø òîâàð íà ðîòîðà ïðîñòî íÿìà äà ìèíå íîìåðà.
êàê ñòîè ðàáîòàòà ñ íàìèðàíåòî íà íóæíîòî êîëè÷åñòâî, íå ìè ñå ìèñëè.
"åêîëîãè÷íî ÷èñòî" ñúùî å äîñòà øèðîêî ïîíÿòèå. ìèñëèòå ëè çà òîâà êàêâè ñà âëîæåíèòå ìàòåðèàëè, åíåðãèÿòà çà îáðàáîòêàòà èì è åíåðãèÿòà çà ðåöèêëèðàíåòî èì. êúäå èçëèçà ñìåòêàòà :?: à àêî ñëîæèì è êîëè÷åñòâîòî íà ïðîäóêòà, åäíî å äà íàïðàâèø 2 áðîéêè, ñúâñåì äðóãî 2-ìèëèîíà è åòî òè ãî åêîëîãè÷íîòî çàìúðñÿâàíå.
äúðæàâè â àôðèêà è àçèÿ â ìîìåíòà ñà ñå ïðåâúðíàëè â äåïà çà èçïîëçâàíè ÃÑÌ-è 8O

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

...

#43 Мнение от Kiril Kirilov »

Теодоре, ще приема, че се шегуваш с някой друг...
Относно следващото шоу: Чарджа за най-малкия генератор на Перендев, както е показано на сайта, 100KVA струва 19К евро.
Но аз не виждам това, защо спира желаещите до днес да купуват, след като биха дали всяка цена?
И ако случайно възникне въпросът за теста, на сайта се вижда, че продажбата е с договор за поддръжка, който е 5-годишен и просто няма как да стане, без да го доставят и инсталират самите производители. Така, че не виждам притеснения за желаещите да купуват. Какво става?

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#44 Мнение от Daniel Petrov »

Интересно ми е как някои хора не се сещат как е устроен монофазния елдвигател...
Ако липсва пусковата намотка и приложиш нужният въртящ момент в която и да е от двете посоки, мотора тръгва (и продължава да се върти, докато не му спреш тока)...
Най-елементарния експеримент е да се върже трифазен мотор на една фаза и да се врътне ротора в която и да е от двете посоки :)
Май има някаква прилика с това, което се дискутира тук...и то продължава да се върти, докато не му свалиш магнитите...
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Аватар
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 862
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

Re: ...

#45 Мнение от Teodor Gugulanoff »

Kiril Kirilov написа:Теодоре, ще приема, че се шегуваш с някой друг...
Какво става?

става същото като с торсионните генератори/двигатели :) - преливане от пусто в празно :lol:
който има дупе и толкова як мерак да променя света към по-добро - ок, да обяви централен град, дата/дати, час начало, час край, без въженца за ограничаване на достъпа ... няма да има липса на посещаемост
Г.Галилей е бил изгорен на кладата от Инквизицията, а не от колегите си учени ! Едва през 80-те на XX-ti wек Watikana признава, че е бил прав и земята не е плоска! ... Къде бяхте, освен Божо, когато борех Деспотов в темата за кабелите в един друг форум и привеждах този пример, а ? Яко ми е през оная работа за подигравките и обидите, които понесох тогава и по други теми. Но! Краси - Neon Knight - къде беше ти тогава, а и други ? Техниката е просто една от проекциите на социално-икономическите отношения, реалност и политика, това е факт, искаме или не.
Айде стига фрий енерджи on paper, let's see the real thing :)
Който претендира, че го може - казах по-горе - час, дата, публичен достъп - преди и след, разглобяване /чек за акумул.елементи/ ... и да сложи въженцата все пак да не се юрне тълпата, че българина като чуе за free lunch ...
Аз лично няма да присъствам, имам по-важни работи за вършене.
Темата е за Бисери до доказване на противното :)
37 години живея и работя под ограничението КПД < 100%, как ли ще свикна сега с промяната ? :)
And by the way, коя е енергията, понастоящем добивана полезно с КПД под 1-10 % ? :) ... как ще го променим в духа на фрий енерджи това положение ? ... нещо електормеханоакустичния елемент кофти работа май, а :)
Изображение

Публикувай отговор

Обратно към “ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 12 госта